Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

17 липня, 2008 - 00:00

Медведєв вважає аморальними звинувачення Росії в Голодоморі

Президент РФ Дмитро Медведєв вважає аморальними і кон’юнктурними звинувачення на адресу Росії в тому, що нібито вона винна в жертвах людей від голоду в 30 х роках минулого століття в СРСР. «Цізвинувачення є чистої води аморальними і політично кон’юнктурними», — сказав Медведєв у ході відвідування виставки в російському МЗС. На виставці представлені макети пам’ятників, як встановлених, так і тих, що планується встановити на знак пам’яті різних історичних подій. Автор робіт — народний художник РФ Володимир Суровцев. Одна з цих робіт — макет монумента «Жертвам голоду 30 х років у СРСР». Суровцев сказав, що цей монумент втілює «наше спільне лихо, зараз у цих бідах хтось звинувачує Росію» і «нагадує, як багато людей ми втратили». «Це наше спільне лихо», — сказав Медведєв. На виставці також представлені макети меморіалу «Зустріч на Ельбі», пам’ятника «Льотчикам ескадрильї «Нормандія-Німан», крейсера «Варяг» у Шотландії, пам’ятника генералу Скобелєву в Плєвнє (Болгарія), погруддя «Молодий Петро», встановленого в королівському музеї історії в Брюсселі.

РБ ООН прислухалася до прохання Грузії

Рада Безпеки ООН ухвалила рішення про проведення 21 липня спеціального засідання, що скликається на прохання Грузії. Раніше грузинська сторона звернулася до РБ ООН у зв’язку з інцидентом 8 липня — пролітанням військових літаків РФ над зоною грузино-осетинського конфлікту, що у Тбілісі розцінене як військова агресія. За повідомленням МЗС Грузії, засідання буде проведене в закритому режимі. З доповіддю виступить постійний представник Грузії при ООН Іраклій Аласанія. «Оперативне скликання спеціального засідання Ради Безпеки ООН, очевидно, вказує на крайню стурбованість міжнародного співтовариства у зв’язку із здійсненими російською стороною безвідповідальними, провокаційними і неприйнятними діями», — зазначається в заяві МЗС Грузії. 8 липня літаки ВПС РФ облетіли зону грузино-осетинського конфлікту. Російська влада заявляє, що це було зроблене для уточнення ситуації в зоні конфлікту, де була ймовірність вторгнення грузинських формувань. Цхінвалі заявляє, що Росія своїми діями запобігла війні Грузії з Південною Осетією, мир в якій «висів на волоску». Тбілісі розцінює цей крок як акт агресії.

МакКейн знає, «як вигравати війни»

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Джон МакКейн оголосив, що знає, «як вигравати війни». Виступаючи з передвиборчою промовою в американському місті Альбукерці, він пообіцяв віддати до суду «терориста номер один» Осаму бен Ладена у разі свого приходу до влади. «Я знайду Осаму і віддам його в руки правосуддя», — заявив республіканський фаворит. Він також пообіцяв, що запропонує переможну стратегію для Афганістану, яка обов’язково повинна передбачати збільшення військової присутності на афганському фронті. За словами Дж. МакКейна, США повинні направити до Афганістану три додаткові армійські бригади, а чисельність збройних сил Афганістану необхідно подвоїти. Дж. МакКейн виступав майже відразу після аналогічної передвиборчої промови свого суперника — кандидата від Демократичної партії Барака Обами. Останній у своєму виступі у Вашингтоні закликав закінчити війну в Іраку, що повинно привести до вивільнення ресурсів для успішних військових дій проти бойовиків в Афганістані. «Сенатор Обама розказуватиме, що ми не переможемо в Афганістані, якщо не підемо з Іраку, однак він мислить у зворотному напрямі: насправді саме посилення іракської кампанії демонструє нам, як перемогти в Афганістані», — підкреслив Дж. МакКейн.

Берлусконі захистив себе імунітетом

Парламент Італії ухвалив закон, що звільняє від судового переслідування вищих посадових осіб країни на весь період дії їхніх службових повноважень. Згідно із законом, президент Італії Джорджо Наполітано, прем’єр Сильвіо Берлусконі, а також спікери палати депутатів і сенату Джанфранко Фіні і Ренато Скіфані не можуть зазнавати судового переслідування на весь період дії їхніх мандатів. «Цей закон прийнятий в інтересах однієї людини, яку всі добре знають», — заявив лідер опозиції Вальтер Велтроні. Опозиція переконана, що прийнятий документ вигідний передусім нинішньому прем’єру. Зараз в Італії тривають слухання відразу з двох справ, в яких замішаний Сильвіо Берлусконі. По-перше, прем’єра звинувачують у фінансових махінаціях на італійському медіаринку. Друга справа пов’язана з британським адвокатом прем’єра Девідом Міллзом. Як стверджує обвинувачення, він отримав від Берлусконі хабар у розмірі $600 тис. за те, що промовчав про незаконну діяльність закордонних філій компанії Fininvest, що належать сім’ї прем’єра. Після вступу в дію закону про судовий імунітет, обидві справи будуть призупинені.

Газета: 
Рубрика: