Пріоритетом уряду Сербії стане зближення з ЄС
Учора кандидат на посаду прем’єр-міністра Сербії Мірко Цвєткович представив депутатам Скупщини програму роботи нового уряду країни, головним пріоритетом якої є європейська інтеграція. «Першим кроком нового уряду стане ратифікація Договору про стабілізацію та асоціацію з Євросоюзом», — заявив Цвєткович, який обіймав досі посаду міністра фінансів. Усього робота кабінету міністрів, за словами потенційного прем’єра, будуватиметься на п’яти принципах: європейській інтеграції, боротьбі за збереження косовської автономії у складі Сербії, зміцненні економіки та соціальної сфери, боротьбі з корупцією і криміналом та виконанні міжнародних зобов’язань. Під час підготовки номера не було результатів парламентського голосування. Очікується, що депутати проголосують за новий кабінет міністрів на чолі з Цвєтковичем. Для цього необхідні голоси не менше 126 з 250 народних обранців.
Подарунок президенту
На 62-й день народження Джорджа Буша найближчі помічники президента піднесли йому скромний подарунок — дерев’яну скриньку. Сталося це на борту президентського літака Air Force One, де глава адміністрації США разом із дружиною Лорою прямували до японського міста Тояко. Там учора почався саміт «вісімки» — останній для Буша, якому 20 січня 2009 року, після восьми років президентства, належить залишити Білий дім. Скринька розміром 45 на 30 см, яку подарували Бушу, виготовлена зі старого дуба, що впав минулого року в негоду на поляну перед Білим домом. Дуб був посаджений дочкою 23-го президента США Бенджаміна Гаррісона 1892 року. У скриньку помічники Буша поклали вітальні листівки. Буш відсвяткував день народження у вузькому сімейному кола за участю кількох друзів — а заразом і 232-й День незалежності США — ще 4 липня в Білому домі. У принципі, американці не дотримуються звичаю, що забороняє святкувати день народження заздалегідь, і президент не раз вже суміщав особисте свято з державним. Тости на честь іменинника вимовляли ввечері під залпи салюту, що осявав небо над столицею.
Свято пісні в Латвії
Яскравою ходою хорових і танцювальних колективів з усіх районів Латвії у Ризі відкрилося Свято пісні й танцю. Ця найбільша подія в культурному житті країни почалася минулої неділі та збере понад 39 тисяч учасників, серед них — майже 18 тисяч співаків і 13 тисяч танцюристів. У програмі свята — 14 великих концертів за участю хорів і танцювальних колективів, а завершиться він 12 липня грандіозним концертом «Латвія — земля сонця» на Великій естраді Межапарку, де багатотисячним хором диригуватимуть найвідоміші хорові диригенти. Свято пісні й танцю, на який з’їжджаються кращі хорові й танцювальні колективи країни, що перемогли в місцевих конкурсах, проводиться у столиці що п’ять років. 2003 року ЮНЕСКО зарахувала Свято пісні до списку шедеврів усної та нематеріальної культурної спадщини як унікальне явище світової культури. Тим часом банк Латвії презентував срібну сувенірну монету «Свято пісні». Монета випущена в рамках програми сувенірних монет ЄС «Спадщина Європи». Срібна монета «Свято пісні» достоїнством в один лат вийде тиражем десять тисяч, із яких п’ять тисяч — для продажу в Латвії. Сувенірну монетку можна придбати в Банку Латвії та у традиційних місцях продажу монет — у банках, сувенірних і ювелірних магазинах. Аліна ПОПКОВА, «День»
Бурджанадзе відкрила свій фонд
Учора колишня голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе презентувала свій Фонд розвитку демократії. «Під час перебування при владі для того, аби впливати на розвиток демократії, одного бажання недостатньо», — заявила Бурджанадзе в інтерв’ю газеті «Квіріс палітра». «Часом громадський сектор і громадська думка можуть набагато радикальніше (в хорошому розумінні) змінити ситуацію, ніж заява навіть дуже високопоставленої політичної фігури. Під час перебування при владі я все робила, щоб захистити і провести ту думку, яку вважала правильною. Нерідко питання вирішувалися не так, як я вважала за потрібне». На думку оглядачів, Фонд Бурджанадзе стане організацією, яка слугуватиме платформою для її повернення на політичну арену. Хоча в інтерв’ю газеті Бурджанадзе заявила, що організація продовжить функціонувати і в тому випадку, якщо вона в майбутньому вирішить створити політичну партію.
Вона уникнула відповіді на запитання про те, чи має намір брати участь у президентських виборах 2013 року й заявила: «Давайте про це поговоримо за чотири роки».