Буш і Меркель за вільну торгівлю і без’ядерний Іран
Німеччина й США збираються активізувати зусилля для успішного завершення Дохійського раунду торгових переговорів. Про це заявили сьогодні канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент США Джордж Буш на прес-конференції за підсумками германо-американських перемовин, які пройшли в містечку Мезеберг під Берліном на вищому рівні, повідомляє ІТАР-ТАСС. «Вільна торгівля життєво необхідна для справедливого світу», — зазначив голова уряду ФРН. «У нас є шанс домогтися тут результату», — додала федеральний канцлер. Вона повідомила, що ще до зустрічі «Великої вісімки» в Японії в липні досягла з президентом США домовленості про спільні дії в цьому напрямку. «Ми обидва виступаємо за вільну торгів лю», — заявив у свою чергу Буш. За його словами, протекціонізм являє собою серйозну загрозу для світової економіки.
Торкаючись спроб міжнародного співтовариства примусити Іран відмовитися від своїх ядерних амбіцій, американський президент за явив під час спільної прес-конференції з німецьким канцлером, що «всі можливі варіанти вже представлені». За словами Буша, його головна перевага — «вирішити цю (іранську) проблему дипломатичним шляхом, але на стіл викладені всі варіанти». Як зауважила Меркель, раніше в ході переговорів з Бушем вони обговорили «пропозиції, які були зроблені Ірану, однак, якщо Іран на жодне з них не відреагує, повинні бути додаткові санкції». Буш, у свою чергу, наголосив: до того, як ужити інших заходів, «ми дамо шанс дипломатії попрацювати» з Іраном.
Колишній король Непалу покинув свій палац
Колишній король Непалу Г’янендра Шах, який після рішення Конституційних зборів про скасування монархії став звичайним громадянином, учора назавжди покинув палац Нараянхіті. Про це повідомив журналістам у Катманду міністр внутрішніх справ Непалу Крішна Прасад Сітаула. Нагадаємо, 28 травня депутати Конституційних зборів Непалу проголосили цю гімалайську державу республікою, поклавши кінець 240-річному періоду правління династії Шахів. Г’янендрі дали час до четверга, щоб виїхати з націоналізованого палацу, в якому відкриють музей. Доки колишній монарх із дружиною збирав особисті речі, у Нараянхіті спеціальна комісія почала інвентаризацію колишнього палацового майна. Під час перевірки вона виявила брак королівських регалій — корони та скіпетра. Цього тижня Г’янендра зізнався, що регалії все ще знаходяться у нього. Через свого радника він пообіцяв уряду віддати корону та скіпетр, натомість попросив гарантій збереження цих цінностей. Із палацу Г’янендра, котрий здобув величезні статки на торгівлі чаєм і готельному бізнесі, вирушить у королівську резиденцію Нагарджуна на околиці Катманду. Вона також націоналізована, проте Г’янендрі, який лишився без даху над головою, дозволили пожити в одному з котеджів, доки він не знайде собі постійний будинок.
Південнокорейці вимагають відставки президента
Сотні тисяч осіб минулої ночі в Сеулі взяли участь у масовій демонстрації протесту проти політики нового президента країни Лі Мен Бака, і передусім — проти його планів скасувати обмеження на ввезення до країни американської яловичини, зазначали у середу південнокорейські та західні ЗМІ. «Лі Мін Бак, йди геть!» — скандували демонстранти, які несли свічки й перекрили центральні вулиці південнокорейської столиці. За даними організаторів наймасовішої акції протесту проти нинішнього уряду, в ній взяли участь понад 700 тисяч осіб. У стан підвищеної готовності були приведені посилені наряди поліції. Та серйозних заворушень і зіткнень не сталося. Напередодні кабінет міністрів заявив про готовність піти у відставку. «Прем’єр-міністр на регулярній зустрічі (з президентом) подав прохання про відставку уряду», — говориться в поширеному повідомленні канцелярії прем’єра.