Буш-молодший підтримав Ромні на виборах президента США
Джордж Буш-молодший підтримав днями колишнього губернатора Массачусетсу Мітта Ромні як єдиного кандидата від Республіканської партії на президентських виборах, що мають відбутися 6 листопада. «Я — за Мітта Ромні», — сказав Буш в інтерв’ю телеканалу ABC. Телеканал зазначає, що коментар у екс-президента вдалося взяти з великими труднощами. Буш, який упродовж кількох місяців зберігав інтригу стосовно того, кого має намір підтримати, відповів на запитання АВС у Вашингтоні перед виступом в одному з гуманітарних інститутів. «Він сказав це за дверима ліфта, що зачинялися», — наводить АВС подробиці короткого інтерв’ю. Про підтримку Ромні Буш заявив останнім зі своєї родини — раніше екс-губернатора підтримали його брат, екс-губернатор Флориди Джеб, та батьки: колишній президент Джордж Буш-старший та його дружина Барбара. Колишня перша леді вже встигла взяти участь у передвиборних заходах Ромні.
Президента Тайваню оштрафували за агітацію у Facebook
Президента Тайваню Ма Інцзю оштрафували за передвиборну агітацію в Facebook. Центральна виборча комісія країни постановила, що президент повинен виплатити штраф на суму 500 тис. тайваньських доларів (17 тис.дол.), повідомляє AFP. Ма Інцзю був оштрафований за те, що в день виборів закликав жителів країни голосувати за нього на своїй сторінці в соціальній мережі. Вибори, що відбулися 14 січня 2012 року, Ма Інцзю виграв: за нього проголосували 51,6% виборців. Для голови партії «Гоміньдан» Ма Інцзю це президентство стало другим поспіль: вперше він був обраний главою держави 2008 року, до цього кілька років обіймав посаду мера Тайбея. Його основним суперником на президентських виборах 2012 роки була голова Демократичної прогресивної партії Цай Інвень, вона набрала 45,6% голосів.
У Греції знову вибори: від громадян чекають правильного рішення
Учора президент Греції Каролос Папульяс зустрівся з лідерами політичних партій і призначив тимчасовий уряд до проведення повторних виборів, які мають відбутися в період між 10 і 17 червня. Напередодні лідер соціалістичного руху ПАСОК Евангелос Венізелос заявив, що на цьому голосуванні «греки мають ухвалити правильне рішення для майбутнього країни». Протягом певного часу до оголошення підсумків чергового голосування в країні діятиме тимчасовий уряд, який візьметься за організацію повсякденного життя країни. За опитуваннями громадської думки, в нових виборах найбільші шанси на перемогу має ліворадикальна коаліція «Сиріза», яка також виступає проти заходів жорсткої бюджетної економії. У тому вразі, якщо вона дійсно переможе і виконає свої обіцянки, Греція буде змушена оголосити дефолт, вийти із зони євро і повернутися до драхми. Це завдасть відчутного удару по стабільності всієї європейської фінансової системи. Передусім потерпатимуть банки й уряди, які щедро кредитували Грецію за часів спекулятивного економічного зростання. Лише Франція може втратити в результаті цього близько 50 млрд доларів. Багато економістів побоюються, що вихід Греції із зони євро може спровокувати «ефект доміно»: дефолти оголосять європейські країни, що балансують на межі економічного колапсу, — Іспанія, Португалія та низка інших.
Опозиція у Москві перемістилася на Барикадну
Учора вранці поліція і ЗМОП ліквідували імпровізований табір опозиціонерів біля пам’ятника Абаю Кунанбаєву на Чистропрудному бульварі у Москві. Після розгону частина протестувальників перемістилась у сквер на Кудринській площі. Кілька десятків мешканців табору, який отримав назву «ОккупайАбай» за тегом у соціальній мережі Twitter, було затримано. За кілька годин затриманих відпустили, тим часом Ілля Яшин, Ксенія Собчак і кілька опозиціонерів приїхали у сквер на Кудринській площі, оголосивши його точкою зібрання учасників нового табору. Від самого початку мешканці табору вирушили на Трубну площу, проте, за словами Яшина, співробітники ЗМОП змусили їх піти, загрожуючи затриманнями. «Нам дали вибір: або ви йдете самі, або поїдете в автозаку», — сказав Яшин в інтерв’ю Бі-Бі-Сі. Імпровізований табір опозиціонерів та їхніх прибічників виник на Чистих ставках біля пам’ятника казахському поету і просвітителю Абаю Кунанбаєву після «Маршу мільйонів», що відбувся 6 травня. За різними даними, кількість учасників акції, яка отримала назву «ОккупайАбай», коливалась від кількох десятків уночі до 2—3 тис. у вечірні години.
У Гаазі розпочався суд над Младічем
У Міжнародному кримінальному трибуналі для колишньої Югославії відкрився учора судовий процес над колишнім командувачем армії боснійських сербів Ратко Младічем. Він був заарештований 26 травня минулого року в Сербії після того, як 16 років перебував у розшуку. 70-річному Младічу висунуто обвинувачення у військових злочинах і злочинах проти людяності, геноциді — взагалом 11 пунктів. Вони відносяться до часу війни в колишній Югославії в період з 1992 по 1995 роки і ймовірно були вчинені в Боснії та Герцеговині. Младіч — герой з погляду багатьох сербів і «балканський м’ясник» з погляду жертв — залишається вірним і нині своїм переконанням. «Я захищав свій народ і свою країну», — заявив він на досудових слуханнях торік. Головний пункт обвинувачення — події в Сребрениці в липні 1995 року. Тоді в цьому мусульманському анклаві було вбито 8 тис. осіб і підлітків. Розміщені в районі миротворці ООН не змогли цьому перешкодити. Також Младічу ставляться у провину вбивства, захоплення заручників, використання тортур, депортація мирного населення, концтабори для полонених.