Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 травня, 2008 - 00:00

Єврокомісія чекає від України політичної стабільності

«Політична стабільність необхідна для майбутніх реформаторських процесів в Україні. Ми також чекаємо рішучого прогресу у сфері конституційної реформи, яка б гарантувала відповідні баланс і контроль». Про це заявила європейський комісар із питань зовнішньої політики та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер напередодні засідання Трійки Україна — ЄС на рівні міністрів закордонних справ, що відбудеться сьогодні в Любляні. Як зазначають спостерігачі, єврокомісар разом із тим використовує цю можливість підкреслити, що ЄС продовжуватиме підтримувати Україну і відмітить важливість внутрішньої політичної стабільності в Україні з огляду на продовження важливих політичних і економічних реформ у країні. Крім того, Б. Ферреро-Вальднер висловила задоволення у зв’язку з «хорошим прогресом у переговорах щодо нової поглибленої угоди з Україною». «Нова угода буде амбіційною і новаторською, відобразить велике значення, яке ми надаємо цьому зростаючому партнерству. Після приєднання України до СОТ ми посилено працюємо над зоною вільної торгівлі, яка є одним з аспектів нової угоди й це — вирішальний крок уперед для повної української інтеграції в європейську економіку», — підкреслила вона.

Лугар закликає США очолити «контрнаступ» проти РФ

США повинні очолити «дипломатичний контрнаступ» проти Росії в ситуації навколо Грузії та залучити до цього інших членів НАТО. Про це заявив учора відомий американський сенатор-республіканець, заступник голови сенатського комітету із закордонних справ Річард Лугар. «США повинні очолити інтенсивний міжнародний дипломатичний контрнаступ проти зусиль Росії по дестабілізації Грузії та усього регіону. Мирне врегулювання протистояння зажадає лідерства з боку США та взаємодії з боку інших членів НАТО», — йдеться в заяві Лугара, поширеній у Вашингтоні. Підкресливши, що «Грузія є важливим другом США», сенатор нагадав, що «більшість представників молодого керівництва цієї країни здобули освіту в Америці та, прийшовши до влади, прагнули швидко приєднатися до західних інститутів». Резолюція прийнята у формі «думки сенату США», тому не є обов’язковою для Білого дому та не вимагає підпису президента США.

Клінтон та Обама оголосили себе переможцями

Кандидати в президенти США сенатори Гілларі Клінтон та Барак Обама оголосили про те, що кожен із них виграє президентський «праймеріз» у демократів. Із заявами про свій виграш за підсумками чергового етапу «праймеріз» Клінтон та Обама виступили з різницею приблизно в одну годину. Заяви Клінтон та Обами пішли після завершення передостаннього етапу «праймеріз», які відбулися у демократів у вівторок у штатах Кентуккі та Орегон. У Кентуккі, за даними обробки бюлетенів у 100% виборчих дільниць, лідирує Клінтон, яка отримала 65% голосів, Обама отримав 30% голосів. У Орегоні, за даними обробки бюлетенів у 50% дільниць, упевнено вийшов на перше місце Обама, який отримує 58% голосів проти 42% голосів, відданих за Клінтон, що дозволило телекомпаніям NBС, СNN та СBС виступити з прогнозом про перемогу Обами в цьому штаті. Заявляючи кожний про свою перемогу, обидва кандидати на пост президента США використали різні аргументи та різну статистику. Клінтон говорила про свою перевагу в загальному числі поданих за неї голосів виборців у ході «праймеріз», тоді як Обама посилався на свою перевагу по кількості делегатів майбутнього з’їзду партії, підтримкою яких він заручився.

Газета: 
Рубрика: