Зіткнення в сирійському Растані: понад 30 загиблих
У результаті запеклих зіткнень в місті Растан загинуло щонайменше 30 осіб, повідомляють представники опозиції в Сирії. 23 з них — військовослужбовці. За словами представників Сирійської обсерваторії з прав людини, що базується у Великій Британії, десятки осіб дістали поранення. Згідно з їхньою інформацєю, під час бою було знищено три БТР урядових військ. Втрат таких масштабів серед сил безпеки ще не було за всі 14 місяців з початку повстання проти правління президента Башара Асада. Минулими вихідними урядові сили почали наступ на місто Растан попри те, що місяць тому в країні мала набути чинності угода про припинення вогню, розроблена ООН і Лігою арабських держав. Растан — один з оплотів сирійської опозиції. За останній рік контроль над містом кілька разів переходив із рук у руки. За словами представників опозиції, війська також вчинили напад на сунітське село на північ від міста Хама. П’ять осіб загинуло в результаті цієї операції. За оцінками ООН, з початку повстання в Сирії в березні 2011 року там загинуло щонайменше 9 тисяч осіб.
Лівий соціаліст Меланшон побореться з Ле Пен
Лідер французького «Лівого фронту» Жан-Люк Меланшон має намір боротися за місце в парламенті з Марін Ле Пен, яка очолює ультраправу партію «Національний фронт». Обидва кандидати балотуватимуться від північного міста Енен-Бомон, де раніше вже обиралася Ле Пен. «Наше суперництво, певно, видається вельми ефектним, з урахуванням цілковитої розбіжності наших поглядів, — заявив Меланшон. — Тепер перед нами стоїть завдання — роз’яснювати нашу позицію і переконувати виборців». Марін Ле Пен не видається стурбованою і розраховує здобути перемогу завдяки підтримці численних прибічників: «Схоже, він просто не може без мене жити, навіть не знаю, добра це новина чи погана, треба буде трохи поміркувати». На нещодавніх президентських виборах Меланшон посів четверте місце, набравши 11% голосів, на 7% менше, ніж Ле Пен. Парламентські вибори відбудуться у Франції 10 і 17 червня.
У Афганістані вбили колишнього прем’єра
У Кабулі вбито Арсала Рахмані, радника президента Хаміда Карзая, який колись обіймав посаду прем’єр-міністра Афганістану. Рахмані помер у лікарні від численних вогнепальних поранень. За інформацією AFP, Рахмані застрелили невідомі з автомобіля, що проїздив повз нього. Джерела агенції стверджують, що в політика зробили лише один постріл, але рана виявилася смертельною. Арсала Рахмані очолював афганський уряд протягом кількох місяців 1992 року. До цього він був відомий як польовий командир, що воював проти радянських військ. З 1996 по 2001 роки Рахмані обіймав посаду міністра у справах вищої освіти в уряді талібів, проте невдовзі після терактів 11 вересня 2001 року залишив лави ісламізму і увійшов до уряду Хаміда Карзая. Останніми роками Арсала Рахмані входив до Вищої ради миру, яка координує переговори між урядом і бойовиками «Талібану». Повідомляється, що незадовго до загибелі Рахмані «встановив контакт із високопосадовими членами руху». Як вважають експерти, тепер смерть радника негативно позначиться на переговорному процесі.
Меркель втрачає Північний Рейн-Вестфалію
Однопартійці канцлера Німеччини Ангели Меркель зазнали поразка на виборах до ландтагу (земельний парламент) Північного Рейну-Вестфалії. Християнсько-демократичний союз (ХДС) на чолі з Норбертом Реттгеном, що править тут, отримав найгірший результат за всю післявоєнну історію — 26,3%, повідомляє Euronews. Отже, мешканці федеральної землі, яка за розмірами більша від Нідерландів, а за обсягами економіки — як Туреччина, не підтримали планів уряду по боротьбі з кризою і зробили ставку на соціал-демократів. Регіональний лідер СДПГ Ханнелоре Крафт не приховує своєї радості: за партію віддали голоси понад 39% виборців. Тепер разом із «зеленими», які здобули 11,3%, соціал-демократи зможуть сформувати коаліційний уряд. «Соціал-демократи всієї країни радіють за нас, — заявила Крафт, — і це стало чітким сигналом Берлінові, сигналом, який нам так до вподоби!». Ці вибори до парламенту найбільшої федеральної землі Німеччини аналітики називали репетицією перед виборами до Бундестагу, що мають відбутися наступного року. Партія піратів, набравши 7,8% голосів, змінює в ландтазі Ліву партію, що протрималася в парламенті лише два роки. Всупереч прогнозам до ландтагу пройшла і Вільна демократична партія, здобувши 8,6% голосів виборців.