Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

19 квітня, 2008 - 00:00

Лондон та Вашингтон посилять тиск на Іран

США та Велика Британія підтвердили готовність до спільних дій, щоб не допустити появи в Ірану ядерної зброї. При цьому Вашингтон і Лондон мають намір діяти методами дипломатії та планують посилити санкції проти Ірану, розповсюдивши їх найближчими тижнями на інвестиційні проекти з виробництва зрідженого природного газу. Про це після завершення перемовин у Білому домі заявили президент США Джордж Буш і прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун. «Наша позиція є чіткою і полягає в тому, що ми працюватимемо разом, спільно з іншими державами, щоб абсолютно зрозуміло заявити, що іранський режим не повинен мати потенціал для створення ядерної зброї», — сказав Буш. За словами прем’єр-міністра Великої Британії Гордона Брауна, «Іран продовжує ігнорувати волю міжнародної спільноти». «Ми погодилися з необхідністю посилити режим санкцій і забезпечити їх реалізацію», — заявив Браун, додавши, що збирається обговорити це питання з лідерами європейських держав.

Франція подвоїть допомогу бідним країнам

Франція планує подвоїти продовольчу допомогу бідним країнам, тепер загальна сума допомоги становитиме 60 млн. євро. Про це вчора заявив президент Ніколя Саркозі, кажучи про користь «світового партнерства для харчування і сільського господарства». «У світі харчова криза, що охопила вже 37 країн», — підкреслив французький глава. «Чи є хтось серед нас, хто може залишитися байдужим до страждань людей у країнах Півдня, де панує голод? Усьому світу спільно треба негайно діяти, щоб посилити харчову безпеку», — заявив Саркозі. Також президент Франції виступив на підтримку співробітництва міжнародних акторів, неурядових установ та організацій для боротьби з голодом. «Харчова криза закликає нас усіх бути відповідальними за розвиток сільського господарства», — підкреслив Ніколя Саркозі.

Зустріч старих друзів

Зустріч між Володимиром Путіним і Сільвіо Берлусконі на Сардинії стала зустріччю старих друзів, повідомив прес-секретар майбутнього італійського прем’єра Паоло Бонаюті. Формально візит Путіна був приватним, однак під час зустрічі обговорювалися проблеми міждержавних відносин, зокрема, питання енергетики. «Російська федерація дуже важлива для нас, ми отримуємо 30% споживчих нафти й газу з Росії, — зазначив Берлусконі, — там є величезні можливості для наших компаній «Енель» і «Ені», а також для інших фірм, що прагнуть там працювати. У нас тісні двосторонні відносини». У ході переговорів також обговорювалися перспективи можливої участі російських авіаперевізників у порятунку компанії «Аліталія», що переживає важкі часи. Як зазначає багато хто з оглядачів, нинішній візит до Італії, швидше за все, стане останньою закордонною поїздкою Володимира Путіна як президента Росії. До інавгурації обраного президента закордонних поїздок у його робочому графіку немає.

Газета: 
Рубрика: