Грузинська опозиція припинила голодування
На 17-й день голодування опозиція в Грузії ухвалила рішення про припинення акції. Однак, незважаючи на це, мітинги протесту біля парламенту Грузії триватимуть, заявив один із лідерів опозиції Георгій Хаїндрава. За його словами, відмова від голодування пов’язана з проханням глави Грузинської православної церкви — Католікоса Патріарха Всієї Грузії Ілії Другого. За останніми даними, в голодуванні брали участь 100 осіб. Однак Хаїндрава підкреслив, що його прихильники знову вдадуться до радикальних форм протесту, якщо результати голосування на парламентських виборах 21 травня будуть підтасовані. «Якщо підсумки виборів сфальсифікують, тоді буде революція», — сказав Георгій Хаїндрава Інтерфаксу. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі пообіцяв учора опозиції, що майбутні парламентські вибори будуть «найбільш чистими й прозорими» й запропонував опозиції створити інтерфракційну групу. «І разом працюватимемо над виборчими списками, запросимо дуже багато спостерігачів», — сказав Саакашвілі журналістам, перебуваючи з візитом у регіоні Кахеті.
Президент Естонії прирівняв сталінізм до нацизму
Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес назвав депортацію естонців радянською владою до Сибіру актом геноциду, що доводить, що сталінізм нічим не відрізнявся від нацизму. Виступаючи в день 59-ї річниці початку масових висилок етнічних естонців, латишів і литовців із відповідних радянських республік, Ільвес заявив: «У березні 1949 року стався прямий геноцид, злочин проти людства. Більше ніж 3 тисячі з тих, кого відвезли 59 років тому, більше ніколи не побачили батьківщину». Естонський президент звернув увагу на «кардинально різну поведінку країн-правонаступниць, що представляли ці ідеології. Одна — шкодує, друга — виправдовує. Досі». Президента підтримав спікер парламенту країни Ене Ергма: «Це червона чума й коричнева чума. І вони були однакові. Це потрібно розуміти». Протягом трьох днів 1949 року радянські спецслужби депортували з прибалтійських республік більш ніж 20 тисяч осіб. У річницю цієї події на багатьох залізничних станціях в Естонії відбулися поминальні церемонії, повідомляє вебсайт естонського громадського телебачення. За естонським законодавством, участь у депортації було оголошено злочином проти людства, що не має строку давності, ще 1988 року.
Велика Британія внесла Росію до списку недемократичних країн
Голова МЗС Великої Британії Девід Мілібенд представив щорічну доповідь про дотримання прав людини, в якій Росія увійшла до списку країн, що викликають особливе занепокоєння британського зовнішньополітичного відомства. У списку британського МЗС, крім Росії та Білорусі, інших європейських країн немає. Окремі розділи доповіді присвячені також Афганістану, М’янмі, Китаю, Колумбії, Кубі, Конго, Північній Кореї, Ірану, Іраку, Ізраїлю та Палестинським територіям, Непалу, Пакистану, Саудівській Аравії, Судану, Сирії, Туркменістану, Узбекистану, В’єтнаму та Зімбабве. У розділі про Росію зазначається, що протягом останніх півтора року в країні спостерігалося «скорочення демократичного простору», насамперед через нещодавно ухвалені закони про неурядові організації й про протидію екстремізму. Британське МЗС також занепокоєне підозрами в порушенні процедури на думських виборах у грудні 2007 року і засмучене тим, що російська влада «перешкоджала» співробітникам БДІПЧ ОБСЄ у проведенні незалежного моніторингу. У 2006—2007 фінансовому році британський МЗС виділив неурядовим організаціям більш ніж 700 тис. фунтів стерлінгів на 18 проектів з розвитку системи держуправління та захисту прав людини в Росії.
Елтон Джон дасть концерт на підтримку Гілларі Клінтон
Британський рок-музикант Елтон Джон виступить 9 квітня в Нью- Йорку з сольним концертом на підтримку кандидатури сенатора-демократа Гілларі Клінтон на посаду президента США, повідомив представник виборчого штабу Клінтон. Знаний музикант виступить у великому концертному залі «Радіо-сіті м’юзік хол». Вартість квитків на його концерт складає від 125 до 2,3 тис. доларів. Збори від продажу квитків будуть направлені на підтримку виборчої кампанії Клінтон. Після концерту Елтон Джон, екс-президент США Білл Клінтон і сама Гілларі Клінтон влаштують у Нью-Йорку окремий вечір із групою найбільш активних донорів і активістів її виборчої кампанії. Наразі Клінтон відстає від свого суперника, сенатора-демократа Барака Обами, за кількістю делегатів майбутнього серпневого загальнонаціонального з’їзду демократичної партії, які її підтримують, але у вівторок колишня перша леді ще раз підтвердила, що з президентських перегонів вона виходити не збирається.