Єреван під контролем влади
Прем’єр-міністр Вірменії Серж Саркісян, обраний 19 лютого президентом країни, заявив, що організатори й учасники заворушень у Єревані повинні понести відповідальність. «З прикрістю зазначаю, що наші співвітчизники стали жертвою сліпої ненависті деяких людей», — говориться в зверненні С. Саркісяна до громадян республіки. Як повідомлялося, підчас заворушень, що сталися 1 березня, загинуло вісім осіб і 131 було поранено. У відповідь на масштабні протести президент Вірменії Роберт Кочарян, який йде у відставку, увів надзвичайний стан з 1 по 20 березня. Всі основні державні установи в Єревані було взято під охорону солдат. Десятки солдат, БТР і БРДМ стоять на площі Республіки, де розташовано кілька міністерств, а також будинок уряду. Нагадаємо, що вірменська опозиція на чолі з екс-президентом Вірменії Левоном Тер-Петросяном з 20 лютого на площі Свободи в центрі Єревана проводила мітинги протесту, оскаржуючи результати президентських виборів 19 лютого, на яких переміг С. Саркісян.
Без Софіко
Народна артистка Грузії Софіко Чиаурелі після тривалої хвороби померла в ніч на неділю в Тбілісі на 71 році життя, повідомляють грузинські ЗМІ. Софіко Чиаурелі любили не тільки в Грузії, а й далеко за її межами. За радянських часів фільми за її участю завжди користувалися великою популярністю. Чиаурелі народилася в Тбілісі в сім’ї відомої актриси Веріко Анджапарідзе та знаного режисера Михайла Чиаурелі. Закінчила Всесоюзний державний інститут кінематографії. За роки творчої діяльності Софіко Чиаурелі зіграла в театрі та кіно понад 100 ролей, у тому числі у фільмах «Не горюй», «Колір граната», «Покаяння», «Шукайте жінку», «Древо бажання», «Мелодії Верійського кварталу» та інш. Софіко Чиаурелі вважала себе щасливою людиною. У її житті панувала гармонія, а творчому успіху сприяло радісне сімейне життя з актором і спортивним коментатором Коте Махарадзе, з яким вони разом організували театр «Веріко», названий на честь Веріко Анджапарідзе. Ця славетна пара любила Україну, часто бувала у Києві. Публіка відповідала їм взаємністю, і для багатьох поколінь глядачів Софіко Чиаурелі назавжди залишиться символом грузинського кіно.
Каддафі скасовує міністерства
Лідер лівійської революції Муаммар Каддафі заявив, що скасовує державний апарат, щоб передати всю повноту влади в руки народу, в тому числі контроль за нафтовими багатствами країни, повідомили вчора арабський ЗМІ. «Державний апарат — це спрут, який поглинає народні багатства, не виконуючи покладених на нього функцій», — сказав Каддафі. Він закликав скасувати народні комітети (міністерства), створені свого часу відповідно до положень «Зеленої книги», автором якої виступає сам Каддафі. При цьому він зауважив, що залишаться лише ключові відомства, які гарантують суверенітет Лівії. До таких Каддафі відніс народні комітети закордонних і внутрішніх справ, оборони й інфраструктури. Лівійський лідер також заявив, що подолає бідність, розподіливши порівну між громадянами Лівії прибутки від продажу нафти. За його словами, кожна сім’я отримуватиме щомісяця по 5 тис. лівійських динарів (4 тис. 166 доларів). Ці гроші можуть використовуватися як для задоволення потреб громадян, так і для створення підприємств малого бізнесу.