Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 березня, 2008 - 00:00

Україна вважає неприпустимою неувагу ЄС до питань енергобезпеки

Віце-прем’єр України Григорій Немиря вважає неприпустимим для всіх країн Європейського Союзу залишати без уваги питання енергетичної безпеки. Про це він заявив учора під час пленарного засідання «Виклики для співпраці України та ЄС», який проходить у рамках Міжнародного форуму «Європа—Україна». «Енергетична безпека — це наш спільний виклик. Відповідь на цей спільний виклик має базуватися на принципах, які б поважали всі країни, причетні до цього процесу. Неприпустимо цю ситуацію залишати без уваги», — наголосив Г. Немиря, підкресливши, що йдеться не лише про штучну політичну кризу. На думку українського віце-прем’єра, «це, можливо, реальна криза», яка виникла через брак прозорості й конкурентності в цій галузі.

В Іраку страчують «Хімічного Алі»

Президентська рада Іраку затвердила смертний вирок двоюрідному брату і близькому соратнику Саддама Хусейна, Хасану Маджиду, відомому за прізвиськом «Хімічний Алі». Його було засуджено до смерті за роль у військовій кампанії проти курдів 1988 року. Тоді на півночі Іраку було вбито біля 180 тисяч осіб, багато з яких — унаслідок застосування хімічної зброї. Маджида було звинувачено в геноциді, і рішення щодо застосування відносно нього вищої міри покарання було прийнято ще у червні 2007 року. Вирок був затверджений два дні тому і має бути виконаний протягом 28 днів. Разом із Маджідом у вироку також фігурують імена двох інших колишніх високопоставлених військових чиновників режиму Саддама Хусейна: командуючого армією Хусейна Рашида Тікріті й міністра оборони Султана Хашема. Всіх трьох мали повісити в жовтні 2007 року, проте страта була відкладена через судове зволікання.

Куба приєдналася до міжнародних пактів ООН із захисту прав людини

Куба приєдналася до двох міжнародних пактів із захисту прав людини, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН ще 1966 року. Міністр закордонних справ Куби Феліпе Перес Долі підписав у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Міжнародний пакт про цивільні та політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, повідомила прес-служба ООН. На сьогоднішній день, перший міжнародний пакт ратифікували 160 країн із 192 членів ООН, другий — 157. У Міжнародному пакті про цивільні та політичні права говориться, що «визнання гідності, властивої всім членам людської сім’ї та рівних і невід’ємних їхніх прав є основою свободи, справедливості та спільного миру». У документі визнається право кожного на життя, свободу думки, совісті та релігії. У пакті наголошується, що ніхто не повинен зазнавати катувань або жорстокого, нелюдяного або такого, що принижує його гідність, поводження або покарання. Ніхто не повинен утримуватися в рабстві, й ніхто не має бути примушений до примусової або обов’язкової праці.

Туреччина закінчила операцію проти курдів

Турецька армія закінчила сухопутну операцію в суміжному Північному Іраку, повідомляє NTV. Операція в Північному Іраку проводилася з 21 лютого проти бойовиків сепаратистської Робочої партії Курдистану (РПК) на підставі річного мандата, який уряду Туреччині в жовтні минулого року надав парламент. За тиждень бойових дій у Північному Іраку знищено біля 240 терористів, 24 солдати турецької армії загинули в зіткненнях. Про це повідомив генштаб Туреччини, зазначивши, що «транскордонна операція проходить за планом». Військове відомство повідомило, що незважаючи на складні погодні умови — товщина сніжного покриву в деяких районах перевищує метр — «це не впливає на дії співробітників сил безпеки». Артилерія нанесла удари по цілях та об’єктах, які використовуються, за даними розвідки, екстремістами Курдської робочої партії. Генштаб також підкреслив, що «інформація про знищення елементів цивільної інфраструктури в Північному Іраку невірна. Зруйновано лише об’єкти, що використовувалися КРП».

У Британії введенi нові правила отримання робочих віз

Учора згідно з давно очікуваними змінами в імміграційній політиці Великої Британії почали діяти нові правила. Для бажаючих отримати робочу візу вводиться система балів. Очікується, що зміни дозволять краще контролювати потік мігрантів із країн, які не входять у Європейський Союз. За новими правилами, бажаючі працювати у Сполученому Королівстві тепер мають довести, що їхній професійний рівень відповідає потребам британської економіки. Тим, хто звертається за візою, будуть нараховуватися очки залежно від здібностей, а спеціальна комісія визначатиме, скільки очок і за якими параметрами може бути присвоєно. Такий підхід уже використовується в Австралії, і його реалізація планувалася останні три роки. Система балів замінить понад 80 візових категорій, які, як кажуть критики, спричиняють плутанину і не відповідають вимогам соціальної політики. Перший із п’яти рівнів нової системи стосуватиметься лише тих, хто вже знаходиться у країні в рамках програми для висококваліфікованих фахівців і має намір продовжити термін свого законного перебування. Минулого року таких нараховувалося 14 тисяч осіб. Торкнуться нові правила також тих, хто перебуває у Великiй Британії та має намір подавати документи на цю програму вперше. Висококваліфіковані фахівці можуть отримати візу в Велику Британію, що дозволяє працювати без офіційного дозволу, оскільки вважається, що вони можуть зробити позитивний внесок в економіку.

Газета: 
Рубрика: