Саркісян переміг на президентських виборах
53-річний прем’єр-міністр Вірменії Серж Саркісян виграв президентські вибори в першому турі, набравши майже 53% голосів виборців. Екс-президент Левон Тер-Петросян і екс-спікер парламенту Артур Багдасарян отримали відповідно 21,50% і 16,6% голосів. Президент Кочарян поспішив привітати Саркісяна з перемогою. «Отримані вами голоси на вільних і справедливих виборах — це мандат довіри для продовження реформ, направлених на розвиток і демократизацію», — цитує привітання Кочаряна прес-служба глави держави. Кандидати від опозиції не згодні з офіційними результатами і звинувачують владу в масових порушеннях і фальсифікації підсумків голосування. Вони обіцяють провести акцію протесту. Серж Саркісян проводив передвиборчу кампанію на платформі економічної і політичної стабільності на фоні 10-відсоткового економічного зростання країни. Новообраний президент збирається зберегти політику свого попередника, що характеризувалася тісними відносинами з Москвою. Очікується, що за президентства Саркісяна збережуться прохолодні відносини з сусідніми країнами Азербайджаном і Туреччиною, які де-факто проводять ізоляцію Вірменії через підтримку Єреваном сепаратистів Нагірного Карабаху.
Маккейн оголосив себе офіційним кандидатом
Сенатор-республіканець Джон Маккейн після своєї перемоги на «праймериз» у штаті Вісконсин оголосив, що стане офіційним кандидатом від республіканців у президенти США. «Дякую Вісконсину за те, що він вивів нас на таку позицію, де навіть такий забобонний військово-морський льотчик як я може з упевненістю і упокоренням стверджувати, що буде висунений нашою партією на посаду президента США», — заявив Маккейн на передвиборчому мітингу в Коламбусі (штат Огайо). Зараз Маккейн є лідером президентської гонки в республіканців за кількістю виграних ним голосів грядущого у вересні загальнонаціонального з’їзду республіканської партії. Зараз Маккейн заручився підтримкою 974 делегатів з’їзду. Його суперника, колишнього губернатора штату Арканзас Маку Хакабі, підтримує 241 делегат. Для того, щоб стати офіційним претендентом від партії на посаду президента США, кандидату-республіканцю необхідно отримати підтримку 1191 делегатів з’їзду. Тим часом сенатор-демократ Барак Обама переміг вдесяте поспіль і вже заручився підтримкою 1156 делегатів. У Хіларі Клінтон — 1014 делегатів. Для того, щоб стати офіційним претендентом від партії на посаду президента США, кандидату-демократу необхідно отримати підтримку не менше, ніж 2025 делегатів з’їзду.
ЄС і Куба готуються до діалогу
Єврокомісар із питань розвитку та гуманітарної допомоги Луї Мішель повідомив про намір відвідати Кубу 6—7 березня. На відновленні відносин із Кубою наполягала головуюча зараз в ЄС Іспанія, найпалкішими противниками цього були Чехія і Велика Британія. Однак міністри прийшли до думки, що тимчасова передача Фіделем Кастро влади своєму брату Раулю є «новою ситуацією», і заявили про готовність відновити діалог із кубинською владою з політичних, економічних питань, а також про права людини. Європейські міністри закликали уряд Куби зробити необхідні політичні та економічні реформи «з метою поліпшення щоденного життя» кубинського народу. Нагадаємо, що Євросоюз увів дипломатичні санкції щодо Куби в червні 2003 року після того, як влада країни затримала 75 осіб із звинувачення в співробітництві з США і підготовці державного перевороту.
Мушарраф не збирається здаватися
Пакистанський президент Первез Мушарраф не збирається йти у відставку, як того вимагає опозиція, що перемогла на парламентських виборах. Про це заявив офіційний представник глави держави Рашид Куреши. Він зазначив, що «Мушарраф збирається працювати спільно з новим урядом Пакистану і виконувати обов’язки президента до 2012 року, коли закінчиться термін його повноважень». Напередодні колишній прем’єр-міністр країни Наваз Шаріф нагадав про обіцянку П. Мушаррафа піти у відставку в разі відмови йому в народній довірі. За попередньою інформацією, прихильники Н. Шаріфа і Пакистанської народної партії отримали 154 із 268 місць у парламенті, щодо яких проводилося голосування. Пропрезидентським силам, ймовірно, дісталося лише 39 депутатських мандатів. Але опозиції, очевидно, не вдасться отримати в парламенті більшості в 2/3 місць, що потрібно для процедури імпічменту президента в Пакистані.
НАТО блокує кордони Косова
Війська НАТО блокували північні кордони Косова після того, як напередодні розгнівані серби організували безладдя на двох прикордонних блокпостах у населених пунктах Яріне і Зубін Поток. Внаслідок закриття кордонів північ Косово, основною частиною населення якого є серби, виявився відрізаний від Сербії, до якої, як продовжують наполягати косовські серби, належить їхній край. Косовська поліція і чиновники митниці ООН були вимушені ховатися, коли натовпи протестуючих використали бульдозери і вибухові речовини, щоб знищити пости кордону. Міністр Сербії в Косові Слободана Самардзіка зазначив, що його уряд планував взяти під свій контроль митні пости, щоб встановити там сербську владу. Тим часом у Пріштині косовський прем’єр-міністр Хашим Тачі заявив, що «окремі інциденти» не зможуть принизити значущість косовської незалежності, передає BBC. Також учора в Косові офіційно приступила до виконання своїх обов’язків громадянсько-поліцейська місія ЄС у кількості близько двох тисяч осіб.