Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

5 лютого, 2008 - 00:00

Київ будує відносини з Москвою на принципах стратегічного партнерства

Як заявив учора міністр закордонних справ України Володимир Огризко, «ми будуємо наші відносини з Російською Федерацією на принципах стратегічного партнерства. Ми вважаємо, що наші відносини з Росією мають бути лише конструктивними, лише взаємовигідними — це те, чого ми прагнемо». В. Огризко підкреслив, що в Україні хотіли б, аби українсько-російські відносини мали хорошу перспективу і розвивалися в позитивному руслі. Голова МЗС України також нагадав, що 12 лютого в Москві відбудеться зустріч президентів України і РФ, в ході якої будуть обговорюватися всі актуальні питання двосторонніх відносин.

Брюссель вітає переобрання Тадіча

Верховний представник Євросоюзу з загальної зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана назвав «хорошою новиною» переобрання Бориса Тадіча на президентських виборах у Сербії. Він висловив надію, що підсумки голосування стануть для Сербії конкретним кроком на шляху до ЄС. Тадіч отримав 50,57% голосів, а Ніколіч — 47,71%. Хоч у першому турі виборів Ніколіч набрав 40% голосів, дещо випередивши Тадіча, за якого проголосувало 35,4% виборців. Нагадаємо, обидва претенденти виходили у другий тур президентських виборів і 2004 року, але тоді Тадіч випередив суперника на дев’ять відсоткових пунктів.

«Я вітаю всіх громадян Сербії з тим, що ми стали європейською демократією. Ми показали багатьом членам ЄС демократичний потенціал нашої країни», — так прокоментував свою перемогу Тадіч. Його суперник Томіслав Ніколіч — радикальний націоналіст, котрий виступає за зміцнення зв’язків із Росією, — визнав поразку. «Тадіч виграв, мої вітання, — сказав Ніколіч. — Я хочу закликати всіх до спокою».

В Іраку обговорили можливість поставок іракського газу в Європу

Ірак і Європейський Cоюз домовилися щодо зміцнення співпраці в галузі енергетики, обговорили поставки іракського газу в Європу, повідомило агентство Associated Press. Комісар Єврокомісії з зовнішніх зв’язків Беніта Ферреро- Вальднер заявила, що ЄС виступає за приєднання Іраку до газопроводу «Машрек Араб», який повинен з’єднати Єгипет із Йорданією. Передбачається, що від цього трубопроводу гілка піде через Сірію в Туреччину і далі в Європу. Міністр нафтової промисловості Іраку Хусейн аль-Шахрістані висловив сподівання, що Ірак зможе постачати газ у Європу за два-три роки. За його словами, іракський уряд обмірковує план розробки родовища «Аккасс», із якого газ може постачатися у трубопровід «Машрек Араб». На думку європейських офіційних осіб, він може бути сполучений із газопроводом Nabucco.

ЄС закликає Білорусь до вільних виборів та реформ

Євросоюз сподівається, що заплановані на вересень парламентські вибори в Білорусі відповідатимуть стандартам демократії, а країна почне ліберальні реформи, які Захід ставить умовою поновлення діалогу з Мінськом, заявив у понеділок посол Франції Мірей Мюссо. Французьке посольство зараз представляє інтереси Євросоюзу в Білорусі, оскільки тут немає посольства Словенії, головуючої цього року в ЄС. «Ми дуже розраховуємо, що 2008 рік буде роком, що подає надії щодо розвитку демократії в Білорусі... Ми дуже сподіваємося, що вибори будуть вільними і відповідатимуть демократичним принципам», — зазначила французький посол на брифінгу. Минулого тижня в аналогічному напрямі висловився на зустрічі з Лукашенком посол Німеччини Гебхардт Вайс. Білорусь пообіцяла не створювати обмежень для іноземних спостерігачів на майбутніх виборах. «Сподіваємося, що цього року ми зможемо краще розвивати політику добросусідства щодо Білорусі», — повідомила Мюссо. Євросоюз і США заборонили в’їзд переобраному президенту десятимільйонної країни Олександру Лукашенку на знак протесту проти «фальсифікацій» підсумків голосування — звинувачення, яке Мінськ заперечує.

Берлусконі вимагає дострокових виборів

Найкращий варіант для виходу з політичної кризи в Італії — проведення дострокових парламентських виборів. Про це заявив колишній прем’єр-міністр, лідер опозиційної партії «Вперед, Італіє!» Сільвіо Берлусконі. «Ми переконані, що кращий варіант для того, щоб вирішити важкі проблеми нашої країни, полягає в тому, щоб провести вибори, які дадуть Італії законний уряд, здатний одразу взятися до справи», — цитують італійські ЗМІ слова Берлусконі після зустрічі з головою Сенату Франко Маріні. Нагадаємо, що 24 січня Сенат виразив уряду Романо Проді вотум недовіри, і голова кабінету тут же подав у відставку. Після цього, щоб уникнути дострокових виборів, президент Джорджо Наполітано попросив Маріні очолити перехідний уряд. Зазначимо, що в повоєнні роки в Італії відбувалася постійна зміна урядів. Єдиним кабінетом, що зумів відпрацювати свій термін від початку до кінця, був уряд Сільвіо Берлусконі у 2001—2006 рр.

Газета: 
Рубрика: