Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

30 січня, 2008 - 00:00

Тимошенко запропонувала ЄС альтернативу Nabucco

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко запропонувала Європейському Союзовi розглянути участь у проекті White Stream, який, як очікується, пройде через Каспійське, Чорне моря та Україну до Європи. «Цей проект може бути значно економнішим і ефективнішим, і ми хочемо, щоб Україна та Євросоюз були партнерами в цьому проекті», — заявила український прем’єр учора на спільній із комісаром Єврокомісії з питань зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер прес-конференції у Брюсселі. White Stream фактично стане альтернативний проекту Nabucco, який призначено для транспортування природного газу з країн Центральної Азії та Близького Сходу до Європи. Ю. Тимошенко також повідомила, що обговорила з Б. Ферерро-Вальднер питання об’єднання зусиль України та Євросоюзу з диверсифікації поставок ядерного палива. «Це може бути спільний проект України та Євросоюзу», — підкреслила вона. Крім того, Ю.Тимошенко обговорила з єврокомісаром питання створення донорської групи, яка акумулює кошти на реконструкцію системи поставок російського газу до Європи. Зі свого боку, Беніта Ферреро-Вальднер висловила задоволення станом двосторонніх відносин Києва та Брюсселю і заявила про намір найближчим часом відвідати Київ для участі в дискусії з енергетичних питань.

Варшава підтримує євроатлантичні прагнення Києва

Польща постійно підтримує євроатлантичні прагнення України, заявив голова польського зовнішньополітичного відомства Радослав Сікорський учора на прес-конференції у Києві після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Огризком. За словами польського міністра, для України дуже позитивним повинен стати вступ країни найближчим часом до Світової організації торгівлі. «Якщо це станеться, то ми будемо ще більше лібералізувати наші відносини, Україна буде мати більший доступ до великого європейського ринку», — підкреслив він. Голова МЗС Польщі висловив переконаність, що ситуація, що склалася на україно-польському кордоні у зв’язку зі страйком польських митників, не відіб’ється на відносинах двох країн і найближчим часом буде вирішена. Він також сказав, що українська та польська сторони будуть шукати різні механізми поліпшення ситуації з перетином кордону між двома державами. У свою чергу В. Огризко відзначив, що під час переговорів особливу увагу було приділено питанню підписання угоди між Україною та Польщею про малий прикордонний рух. «Ми домовилися, що найближчим часом ця угода буде підписана, і ми будемо думати про те, яким чином її швидше імплементувати», — підкреслив він.

Медведєв відмовився від теледебатів

Кандидат у президенти Росії і, згідно з опитуваннями, найбільш вірогідний переможець березневих виборів Дмитро Медведєв відмовився від теледебатів із суперниками. На публічні дебати Медведєва, якого призначив своїм наступником президент Володимир Путін, що йде зі свого посту, викликали лідер комуністів Геннадій Зюганов і представник праволіберальної опозиції, екс-прем’єр Михайло Касьянов. У неділю центрвиборчком відмовився зареєструвати Касьянова кандидатом, мотивувавши це неприпустимо високим рівнем браку в зібраних за його висунення двох із гаком мільйонах підписів і наявністю підробок. Співробітниця штабу Медведєва сказала, що кандидат послався на пункт 10 статті 52 федерального закону про вибори, повідомивши ЦВК про «відмову брати участь у спільних агітаційних заходах» на телебаченні. Вона не деталізувала мотиви рішення Медведєва. Касьянов закликав прихильників бойкотувати вибори та назвав ЦВК виконавцем волі Путіна. Крім Медведєва та Зюганова, в передвиборних перегонах беруть участь лояльний до Кремля ексцентричний лідер парламентської партії ЛДПР Володимир Жириновський і маловідомий кандидат Андрій Богданов.

Газета: 
Рубрика: