Буш оголосив багатомільярдну програму заходів щодо стимулювання економіки
Президент США Джордж Буш запропонував пакет заходів щодо стимулювання американської економіки, що включає пільги по податках для споживачів і компаній на загальну суму $140—150 млрд, повідомляє агентство Bloomberg. Буш, виступаючи в Білому домі після зустрічі з групою економічних радників, повідомив, що об’єм програми, яка, на його думку, може бути прийнята у стислі строки, складе близько 1% ВВП. Програма, яка має застрахувати економіку США від сповзання в рецесію, допоможе створити цього року близько півмільйона робочих місць. За даними The Wall Street Journal, зокрема, може йтися про повернення податків на суму біля $800 на особу й $1600 на сім’ю, а також про пільги для компаній із метою стимулювання вкладень в обладнання. Дж. Буш поки що офіційно не розкрив деталей податкового плану. Існують великі шанси, що план зі стимулювання економіки буде підтримано у Конгресі й республіканцями, й демократами.
Фідель Кастро проголосував, не покидаючи лікарні
Кубинський лідер Фідель Кастро взяв участь у недільних виборах до Національної асамблеї народної влади (парламенту) країни, не покидаючи клініки. Представники виборчкому прибули з урною і бюлетенем до реабілітаційного центру, де 81-річний Кастро лікується після перенесеної ним у липні 2006 року операції на кишечнику. В опублікованому зверненні до народу Кастро заявив, що проголосував за список кандидатів, висунутих компартією Куби, громадськими організаціями і зборами трудящих. У статті, надрукованій місцевими газетами в середу, він повідомив, що «поки що не має необхідної фізичної форми», щоб виступити перед мешканцями муніципії, де його висунули кандидатом. Кубинський лідер понад 17 місяців не з’являвся на публіці, передавши керівництво країною своєму молодшому брату Раулю. 24 лютого, коли новий парламент збереться на перше засідання, стане зрозуміло, чи буде Кастро переобраний на пост голови його постійно діючого органу, Держради, який він незмінно обіймав з 1976 року.
Мушарраф приїхав заспокоювати Захід
Пакистанський президент Первез Мушарраф розпочав своє восьмиденне турне Європою. Головними темами його переговорів із лідерами країн ЄС стануть боротьба з тероризмом і встановлення демократії в Пакистані. Поїздка Мушаррафа почалася у Брюсселі, звідки він вирушить до Лондона, Парижа, а потім до Давоса — на Всесвітній економічний форум. Нинішнє міжнародне турне Мушаррафа — перше після його переобрання на пост президента Пакистану, а також після вбивства лідера опозиції Беназір Бхутто. За словами Мушаррафа, в ході своєї поїздки він хоче виправити «неправильне», з точки зору офіційного Ісламабада, уявлення про недавні події у його країні. Вчора Мушарраф зустрічався з координатором ЄС із зовнішньої політики Хав’єром Соланою, генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером. Спостерігачі вважають, що президенту Пакистану доведеться відповідати на незручні питання про перенесення загальних парламентських виборів на лютий (спочатку їх планували провести в січні), демократичні реформи у країні та роль Пакистану в боротьбі з тероризмом. Європейські офіційні особи вважають, що Мушарраф спробує переконати лідерів континенту, що незважаючи на спалахи насильства й нестабільність у Пакистані, він як і раніше тримає кермо влади.
Росія й Польща обмінюються поступками
Москва не збирається чинити тиск на Польщу, але хотіла б, щоб занепокоєння Росії у зв’язку з розгорненням третього позиційного району ПРО США в Європі були зрозумілі у Варшаві. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров учора на прес-конференції щодо підсумків переговорів зі своїм польським колегою Радославом Сикорським. Російський міністр заявив: «Я сказав сьогодні польському міністру, що ми розуміємо, що Польща прийматиме рішення, передусім, виходячи з інтересів власної безпеки. Я висловив надію, що Польща враховуватиме інтереси загальноєвропейської безпеки». Зі свого боку Р. Сикорський зазначив, що у Варшаві наполягають на тому, що рішення про розміщення елементів американської системи протиракетної оборони на польській території прийматиметься виключно на двосторонньому рівні між Польщею і США. Разом із тим, польський міністр заявив про готовність Варшави зняти своє вето на початок переговорів щодо нових базових угод між Росією та Євросоюзом. За словами Сикорського, це питання обговорюватиметься в ході візиту польського прем’єр-міністра Дональда Туска в Москву, який відбудеться на початку лютого. Він повідомив, що в ході візиту Д. Туска в Москву буде підписана, як очікується, низка угод, які будуть корисні не тільки для жителів Калінінградської області, але й для всіх громадян Польщі та Росії. Зокрема, очікується підписання угоди про захист взаємних інвестицій.