Путін назвав інфляцію системною проблемою
Президент Росії Володимир Путін, який iде з посади, назвав інфляцію, що прискорюється, системною проблемою державної конструкції, видозміненої за вісім років його правління, але пообіцяв поліпшення ситуації. Аналітики говорять, що в наступника Путіна, нині першого віце-прем’єра Дмитра Медведєва, є шанс увійти до історії як провідника відкладених його попередником — або провалених — економічних реформ, які назріли, але спроможні викликати падіння рейтингів популярності. Опозиція звинувачує Путіна в тому, що він витратив роки правління на зміцнення особистої влади за умов притоку нафтодоларів, тоді як у одержавленій економіці зростає монополізм, що виливається в зростання цін. «Системні проблеми також виникають, я маю на увазі невиконання минулого року урядом своїх планів з утримання інфляції», — навів Путін ще одну причину на зустрічі з членами ради верхньої палати Федеральних зборів. «Це має не катастрофічні, але цілком конкретні наслідки, в тому числі для соціальної сфери», — цитують президента допущені на захід російські інформагенції. «Ми з цими проблемами справимося. Це очевидний факт», — повідомив Путін, у черговий раз запропонувавши як рецепт збільшення пенсій укупі з «утриманням від популізму».
Буш обіцяє утвердити релігійну свободу в усьому світі
Президент США Джордж Буш пообіцяв надавати підтримку свободі совісті в країнах, мешканці яких переслідуються за релігійними мотивами або позбавлені свободи віросповідання. «За доби, коли безпрецедентне число країн забезпечило свободи для своїх громадян, ми в той же час стали свідками наполегливого збереження практики переслідування на релігійному ґрунті», — говориться в заяві Дж. Буша в зв’язку з Днем свободи віросповідання. Як зазначив президент, свобода віросповідання «не належить одній країні, вона — надбання всього світу». «Моя адміністрація продовжує надавати підтримку свободі совісті в нашiй країні й за кордоном», — запевнив Дж.Буш.
У Брюсселі вірять, що на Балканах не буде нової війни
Нової війни на Балканах у зв’язку з косовською проблемою не буде, запевнив глава Європейської Ради, прем’єр-міністр головуючої в Євросоюзі Словенії Янез Янса. «Нової війни на Балканах не буде», — сказав він журналістам у середу в Страсбурзі на прес-конференції, яка транслювалася в прес-центрі Європарламенту в Брюсселі. Відправка до Косово громадянсько-поліцейської місії ЄС «дозволить оволодіти ситуацією й надати конкретну допомогу всім тим, хто перебуває там з метою гарантувати, що нового конфлікту не виникне», сказав Янса. При цьому він указав, що не потрібно баритися з розв’язанням проблеми статусу Косово. «Чим довше ми затримуватимемо ухвалу, тим більше буде ризику виникнення загроз на місці. Але я не думаю, що Євросоюз буде розділений у цьому питанні», — підкреслив Янса. Відповідаючи на питання, чи буде готова Словенія як країна-голова ЄС визнати незалежність Косово в разі її одностороннього проголошення Пріштіною, він сказав, що «буде зроблене все, щоб уникнути вживання односторонніх заходів».