Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

12 січня, 2008 - 00:00

Президент Ющенко поїде в Давос

Президент України Віктор Ющенко в січні візьме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія). «23—25 січня відбудеться повномасштабна участь Президента у Всесвітньому економічному форумі в Давосі», — повідомив учора на брифінгу заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий. За його словами, В. Ющенко візьме участь у двох сесіях давоського форуму, одна з яких буде присвячена питанням розвитку трубопровідного транспорту. Друга сесія буде присвячена питанням прав людини у глобальному світі. Президент також планує взяти участь в українському круглому столі, який традиційно проводиться в Давосі під час проведення економічного форуму. О. Чалий також зазначив, що у рамках економічного форуму відбудеться низка двосторонніх зустрічей українського Президента — з головами кількох держав і керівниками найбільших економічних міждержавних організацій.

У Мінську судитимуть підприємців, які мітингували

Співробітники міліції направили до суду Центрального району Мінська адміністративні протоколи щодо приблизно десяти осіб, які брали участь у несанкціонованому мітингу підприємців 10 січня в Мінську. «Адміністративні протоколи на осіб, затриманих під час несанкціонованої вуличної акції підприємців, направлені до суду Центрального району Мінська», — повідомили в РУВС. Як повідомлялося, підприємці, що мітингували, вимагали минулого четверга скасувати указ президента Білорусі N760, згідно з яким із 1 березня поточного року індивідуальні підприємці зможуть використати у якості найманих працівників лише близьких родичів. Лідер РОО «Перспектива» Анатолій Шумченко повідомив учасникам мітингу, що в адміністрації президента він зустрічався з начальником Головного економічного управління Інною Медведєвою. За словами А. Шумченка, на зустрічі він заявив, що підприємці збираються домагатися скасування дії президентського указу N760. У свою чергу І. Медведєва відповіла, що указ діє, і будь-які коректування вимагатимуть часу. Всього в Білорусі нараховується понад 200 тисяч індивідуальних підприємців.

Буш і Меркель закликають європейські країни підтримати Косово

Президент США Джордж Буш і канцлер ФРН Ангела Меркель дійшли згоди стосовно визнання незалежності сербського краю Косова й виступили з закликом до інших європейських країн наслідувати цей приклад, повідомила вчора «Нью-Йорк таймс». Газета наводить слова європейських офіційних осіб, які воліли залишитися неназваними у зв’язку з тим, що дипломатичні переговори на цю тему все ще тривають. «Пиріг уже спечений, оскільки американці обіцяли краю Косову незалежність, — заявив один із представників ЄС. — Якщо Вашингтон визнає Косово, а європейські країни не вчинять так само, то станеться катастрофа». Косовська влада, представлена етнічними албанцями, збирається оголосити незалежність в односторонньому порядку після 3 лютого, коли в Сербії намічено проведення другого туру президентських виборів. Проти незалежності краю жорстко виступає центральний уряд у Белграді, а також Росія, яка поділяє позицію Сербії щодо косовської проблеми. Крім того, низка країн ЄС також не розділяє ідеї незалежності краю, серед них — Іспанія, Кіпр, Румунія та Словаччина. Протилежної точки зору нарівні з Німеччиною дотримується влада Великої Британії, Італії та Франції.

ОБСЄ побачила загрозу в мораторії Росії на участь в ДЗЗСЄ

Російський мораторій на участь у ДЗЗСЄ загрожує європейцям, і їм все складніше знайти точки дотичності з РФ у питаннях безпеки, вважає міністр закордонних справ Фінляндії Ілкка Канерва (на фото), до країни якого цього року перейшло головування в ОБСЄ. Про це заявив новий голова ОБСЄ фінський міністр закордонних справ Ілкка Канерва під час виступу з доповіддю про пріоритети ОБСЄ 2008 року. При цьому він зазначив, що ключовими питаннями є припинення членства Росії в ДЗЗСЄ, прагнення Косово до незалежності і конфлікти на просторі колишнього СРСР. «Ситуація з ДЗЗСЄ, яка залишається тупиковою, становить серйозний ризик для нашої спільної безпеки. ДЗЗСЄ залишається наріжним каменем європейської військової безпеки», — цитує Канерву агенція Рейтер.

Тим часом новий представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін назвав «анахронізмом холодної війни» ключовий договір про обмеження звичайних озброєнь у Європі. У газетному інтерв’ю — першому після призначення — Дмитро Рогозін заявив, що Росії необхідно звільнитися від договору щодо ДЗЗСЄ. Він також сказав, що країни НАТО повинні зрозуміти, що вони не можуть забезпечувати свою безпеку за рахунок безпеки інших.

Медведєв обіцяє нову реформу «невдалої» пенсійної системи

Перший віце-прем’єр Росії Дмитро Медведєв, якого президент Володимир Путін пропонує обрати наступним главою держави, пообіцяв виборцям зміни на краще у пенсійній сфері, реформа якої стартувала на початку 8-річного путінського правління. Російські інформагентства та підконтрольні державі телеканали детально освітлюють поїздки регіонами потенційного наступника, який демонструє інтерес до всіх проблем, які хвилюють виборців. «Пенсійне забезпечення у нас сьогодні надто невдале... Систему цю ми мінятимемо та підходитимемо до основних параметрів вже цього року», — цитують інформагентства Медведєва, який інспектував у Мурманську риболовецькі траулери та продуктові магазини. У повідомленнях не конкретизується, за які зміни виступає Медведєв, який поки що не зареєстрований кандидатом у президенти. Із 2002 року пенсійні накопичення розділяються на три частини — базову (державну), страхову частину пенсії та накопичувальну. У ході реформи 2004 року з накопичувальної частини були викреслені громадяни, які народилися до 1967 року, а у грудні минулого року конституційний суд визнав законність цього рішення.

Газета: 
Рубрика: