Баку не дозволить відторгнення Нагірного Карабаху
Територіальна цілісність Азербайджану визнана всією світовою спільнотою, ООН, і не є предметом наших переговорів, — заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв’ю молдовському телеканалу «Канал-4». Президент наголосив, що світова спільнота, в тому числі і Європейський Союз і країни-співголови Мінської групи ОБСЄ, які безпосередньо займаються врегулюванням, однозначно висловлюються за врегулювання конфлікту в рамках територіальної цілісності Азербайджану. «Інша річ, що ця підтримка поки не трансформувалася в практичну імплементацію необхідних заходів для врегулювання, а саме ліквідацію наслідків етнічної чистки, яку було здійснено Вірменською державою проти Азербайджану, повернення всіх біженців і вимушених переселенців на свої споконвічні землі і, таким чином, урегулювання конфлікту. Тут, мабуть, суто політичних, дипломатичних заяв недостатньо», — зазначив президент. «Ніколи вони не зможуть здійснити відторгнення Нагірного Карабаху від Азербайджану, ніколи світова спільнота не визнає Нагірний Карабах як незалежну державу і ніколи Азербайджан не дасть згоди на це», — заявив глава держави. «Нашими проблемами є агресивний сепаратизм. Проблеми Нагірного Карабаху, Придністров’я, Абхазії, Південної Осетії мають загальний корінь, загальні причини і, на жаль, єдині результати. Тому врегульовані вони мають бути саме на принципах міжнародного права», — сказав І. Алієв.
Нємцов відмовився від боротьби
Борис Нємцов, якого висунули кандидатом у президенти від партії «Союз правых сил», відмовився від участі у виборах, які відбудуться 2 березня 2008 року. Про це говориться в його офіційній заяві, поширеній учора. Нємцов також закликав кандидатів від лівої й правої опозицій — Геннадія Зюганова (КПРФ) і незалежного кандидата, лідера Народно-демократичного союзу Михаїла Касьянова — зняти свої кандидатури, оскільки, на думку Нємцова, результат президентських виборів вирішений наперед. Серед іншого Нємцов закликав кандидатів від опозиції зажадати від влади дотримання виборчого законодавства, зокрема, забезпечення рівного доступу кандидатів в президенти до теледебатів на федеральних телеканалах, керівництву яких, за його словами, «забороняється участь опозиційних політиків (Н. Бєлих, В. Рижкова, С. Глазьєва, Г. Каспарова та інших) в політичних програмах».
Китайці відзначають день народження Мао
Мешканці провінції Хунань відзначають 114 річницю з дня народження фундатора Китайської Народної Республіки Мао Цзедуна. Мао Цзедун, який народився в Хунань, 1919 року став членом марксистського гуртка, а через два роки, 1921 року, — одним із фундаторів Комуністичної партії Китаю. З 1937 року, під час агресії Японії в Північному Китаї, КПК керувала рухом опору. 1943 року Мао стає головою ЦК КПК. З 1945 року КПК відновила громадянську війну з Чан Кайші. 1949 року комуністичний рух переміг, і Мао Цзедун став на чолі Китайської Народної Республіки. В 1957—1958 роках Мао Цзедун висунув програму соціально-економічного розвитку країни, що отримала назву «великий стрибок». Організовувалися сільськогосподарські комуни, дрібні промислові підприємства — на все це було кинуто величезні трудові ресурси. Приватні підприємства ліквідовувалися, у країні було введено принцип рівного розподілу доходів, система матеріальних стимулів руйнувалася. Підсумком цих перетворень стала глибока депресія в економіці Китаю. 1959 року Мао залишає пост глави держави, зберігши за собою керівництво КПК. У 1966—1968 роках в країні проводилася «культурна революція», за допомогою якої передбачалося очистити партійні ряди від тих, хто «пішов капіталістичним шляхом». 1971 року Мао Цзедун передає пост глави КПК Чжоу Еньлаю. 9 вересня 1976 року в Пекіні Мао Цзедун помер.
Десятки загиблих від зсувів в Індонезії
Щонайменше 78 людей загинуло внаслідок зсувів на індонезійському острові Ява, повідомляють місцеві рятувальні служби. Це не остаточна цифра, повідомив начальник рятувальної служби острова Еко Прайітно: пошуково-рятувальні роботи тривають і важка техніка доставлена ще не до всіх потерпілих районів. Багато шляхів розмито, а населені пункти відрізані від зовнішнього світу. У багатьох селах рятівникам допомагають загони добровольців, часто їм доводиться працювати вручну. За словами чиновників, найбільше загиблих в районі Каранганьяр: тут у середу виявлено більше 60 тіл. Зсуви були викликані сильними дощами. В Індонезії зсуви і повені після злив є явищем регулярним. Пов’язане воно, на думку фахівців, з масовою вирубкою лісу в країні.
Медведєв обіцяє нові інвестиції
Ймовірний новий президент Росії, перший віце-прем’єр Дмитро Медведєв пообіцяв виборцям додаткові сотні мільярдів рублів на соціальні проекти на фоні спроб економічних відомств приборкати інфляцію. «Інвестиції в людський капітал виявилися одними з найефективніших за всю нашу історію», — підвів перший віце-прем’єр перші підсумки нацпроектів на засіданні президії Ради при президенті з реалізації пріоритетних нацпроектів і демографічної політики. «Тому й охорона здоров’я, й освіта, й розвиток АПК, і житлова сфера залишатимуться для нас довгостроковими пріоритетами нашого розвитку», — повідомив 42 річний юрист і голова ради директорів «Газпрому». За словами Медведєва, в 2008 році на «пріоритетні нацпроекти» буде витрачено близько 300 млрд. рублів ($12 млрд.). Опоненти Кремля незадоволені нацпроектами, вважаючи, що намір забезпечити громадян доступним житлом провалився, а виграли здебільшого обрані компанії, що отримали підряди зі скарбниці.
ООН і ЄС намагаються зам’яти скандал у Кабулі
Представники ООН і Євросоюзу проводять термінові консультації з афганською владою з приводу оголошення персонами нон грата двох європейських дипломатів. Кабул звинуватив їх у тому, що вони є загрозою національній безпеці. Один із дипломатів є високопоставленим співробітником ООН, а інший — виконує обов’язки голови представництва Євросоюзу в Кабулі. Припускається, що обидва вони зустрічалися з представниками руху Талібан у південній провінції Гільменд. Але за заявою представника ООН в Афганістані, сталося непорозуміння, яке, як він сподівається, буде вирішено найближчим часом. Представник ООН уточнив, що дипломати зустрічалися в провінції Гільменд не з талібами, а з місцевими старійшинами. Як повідомили агентству Франс-прес в місії ООН, її співробітник — громадянин Великобританії, а службовець Євросоюзу є ірландцем. Вони вдвох здійснювали поїздки до провінції Гільменд на півдні країни і, як вважає афганська влада, регулярно зустрічалися з представниками різних кланів і угрупувань, в тому числі з талібами. Влада оголосила дипломатів персонами нон грата та поставила вимогу залишити Афганістан протягом 48 годин. ООН заявила, що виконає вимогу афганського уряду, але дипломати називають те, що сталося, непорозумінням.