Європейські політики бояться Росії
Країни Європейського Союзу розглядають політику Росії як велику й зростаючу загрозу, вважає віце-президент Європейської комісії Сіїм Каллас. «Якщо подивитися провідні європейські газети й подумати, скільки позитивних статей у них опубліковано про Росію, то не згадаєш жодної», — сказав С. Каллас в інтерв’ю естонській газеті «Еесті Пяевалехт», опублікованому вчора. «Якщо врахувати, що ставлення висловлюється на сто відсотків критичне, то політикам важко стояти на інших позиціях. Росію розглядають як велику й зростаючу загрозу», — зазначив він. За його словами, «Росія нічого не досягне своєю зухвалою поведінкою. Росія для Європи важлива, але, звісно, не настільки, як для Естонії». Крім того, віце-президент зазначив, що політика ЄС щодо Росії стала більш згуртованою.
Кожний п’ятий канадець — іммігрант
20% населення Канади були народжені за межами цієї країни. Таким чином, Канада посіла друге місце у світі щодо частки приїжджого населення країни, уступаючи лише Австралії. Про це свідчать опубліковані в Канаді результати останнього перепису населення. Проведений 2006 р. перепис показав, що з 31,2 млн. жителів Канади 6 мільйонів є іммігрантами. Це найбільший відсоток приїжджих у населенні Канади з 30-х. У 2001—2006 роках кількість мігрантів зростала в чотири рази швидше, ніж кількість уроджених канадців. Отримані дані свідчать про те, що в Канаді спостерігається нова хвиля міграції. Однак, на відміну від початку й середини ХХ століття, коли туди їхали британці й жителі континентальної Європи, зараз до Канади їдуть уродженці Східної півкулі. Майже 60% мігрантів приїхали до Канади з країн Азії й Близького Сходу. Третьою за поширенням мовою в країні — після англійської та французької — стала китайська. За нею йдуть італійська, німецька, пенджабі, іспанська, арабська, тагальска й португальська.
Боснія почала шлях до вступу в ЄС
Глава перехідного уряду Боснії та Герцеговини Нікола Шпирич і єврокомісар з питань розширення ЄС Оллі Рен 4 грудня підписали в Сараєво Угоду про стабілізацію й асоціацію, що відкриває Боснії та Герцеговині, що пережила численні воєнні втрати, шлях до вступу в Євросоюз. У своїй заяві Оллі Рен привітав у зв’язку з цим народ і керівників держави й зазначив, що Боснія та Герцеговина зробила новий крок на шляху до вступу в ЄС. Прем’єр-міністр Боснії Нікола Спірич у свою чергу заявив, що це історична можливість, якою не можна не скористатися. Угода була підписана після того, як було досягнуто домовленості про реформу боснійської поліції: ця реформа — одна з умов, висунутих Європейським Союзом перед початком попередніх переговорів про можливість прийняття Боснії до складу ЄС.
«Велика перемога» Ахмадінежада
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад назвав «великою перемогою» доповідь розвідки США про іранську ядерну програму. У своїй промові, що транслювалася по національному телебаченню Ірану, Ахмадінежад сказав, що Іран «не відійде від своєї мирної ядерної програми ні на крок». Відповідно до оприлюдненої в понеділок доповіді американських розвідслужб, Іран ще 2003 року припинив програму з розробки ядерної зброї. При цьому, на думку авторів доповіді, Ісламська Республіка зможе одержати достатньо високозбагаченого урану й створити атомну бомбу між 2010 і 2015 роками. США та їхні європейські союзники наполягають на жорсткості санкцій проти Ірану, однак Китай заявив, що доповідь розвідки ставить під питання необхідність нових санкцій. Міністри закордонних справ Франції та Великої Британії вже заявили, що тиск на Іран не має бути ослаблений для того, щоб Тегеран відмовився від своєї ядерної програми.