Райс вживатиме заходів проти РПК
Держсекретар США Кондолізза Райс пообіцяла офіційній Туреччині вжити «ефективних» заходів проти Робочої партії Курдистану (РПК), яка з 1984 року бореться за створення незалежної держави курдів. «Робітнича партія Курдистану є також ворогом США, — відзначила Райс на прес-конференції під час зупинки в Ірландії для дозаправлення літака. — Однак ми розуміємо, що необхідно вжити дійсно ефективних заходів у боротьбі з цією загрозою». Одним із таких заходів може стати впровадження санкцій проти членів РПК. Туреччина раніше вже неодноразово загрожувала вторгненням до північного Іраку для проведення військової операції проти курдських бойовиків. Парламент Туреччини в середині жовтня надав уряду повноваження на проведення військової операції в Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисячі повстанців РПК. Зараз на кордоні Туреччини з Іраком дислоковано понад 100 тис. турецьких військових.
Перський ядерний компроміс для Ірану
Країни Перської затоки виступили з компромісним для Заходу і Тегерану варіантом розв’язання іранського ядерного питання, повідомило регіональне видання «Близькосхідний економічний дайджест». Саудівська Аравія, Кувейт, Оман, Катар, Бахрейн і ОАЕ запропонували Ірану створити багатонаціональний консорціум зі збагачення урану для потреб Ісламської Республіки. На думку міністра закордонних справ Саудівської Аравії принца Сауда аль-Фейсала Аль Сауда, таким чином Тегеран зміг би продовжити розвиток атомної енергетики у країні, одночасно уникаючи побоювань Заходу в тому, що ця діяльність спрямована на створення ядерної зброї. «Вони (Іран) зацікавилися цією ідеєю і мають намір дати відповідь. Ми сподіваємося на їх згоду», — сказав Сауд.
Відхід у відставку по-чеському
Віце-прем’єр і голова Християнської партії демократів Чехії Їржі Чунек оголосив про свою відставку на тлі скандалу, пов’язаного з його обвинуваченням у корупції й отриманні хабарів. «Я прийняв таке рішення, щоб в очах суспільства розслідування було незалежним», — заявив він. За словами Чунека, він керувався також бажанням зберегти урядову коаліцію та позбавити її «постійних підозр». За час розслідування, що продовжується вже декілька місяців, опозиція, що намагається змістити Чунека, так і не змогла добути достатню кількість доказів проти нього для подання до суду. Раніше Чунек неодноразово заявляв, що він не робив нічого протизаконного, відзначає агентство. Походження грошових коштів, перерахованих на його банківський рахунок у 2002 році, віце-прем’єр пояснює виплатою компенсації після банкрутства банку «Universal», в якому він колись розміщував гроші. Офіційно Їржі Чунек залишить свій пост у наступну середу.
Японські держслужбовці під наглядом супутника
Міністерство оборони Японії готується до впровадження системи супутникового спостереження за своїми співробітниками не тільки в робочий, але й у вільний від роботи час. За словами заступника міністра оборони Японії Кохея Масуди, нововведення дозволить ефективніше провести роботу з боротьби із загрозою терактів, а також «оперативно знаходити необхідних співробітників у разі створення надзвичайних ситуацій». Відповідно до нових правил, службовці Міноборони будуть забезпечені мобільними телефонами з системою супутникової навігації GPS. Нова система вже викликала невдоволення апарату службовців міністерства, представник якого заявив, що «співробітники не заслужили такого ставлення, що нагадує батьківське піклування». У відповідь на це міністр оборони Японії Сігеру Ісіба відзначив, що «тим, хто не згодний із політикою міністерства, буде запропоновано змінити місце роботи». Справжньою причиною таких жорстких кроків джерела в міністерстві називають нещодавній скандал із колишнім заступником міністра Такемасою Морією, який був знятий із посади після того як стало відомо про його регулярні відвідування у вихідні дні майданчиків для гри в гольф за рахунок приватного оборонного підприємства.
Китай проти перетворення його на сміттєве звалище Заходу
Китайські ЗМІ вчора виступили із закликом не перетворювати країну на полігон для переробки сміття, що прибуває із західних країн. У цей час постійно зростає потік сміття, який імпортують деякі несумлінні китайські підприємства. Так, із 1997 по 2005 рік експорт Великою Британією різних відходів у КНР збільшився в 158 разів, до 80% комп’ютерного сміття з США транспортується в азіатські країни, здебільшого, у Китай. При цьому частина відходів містить шкідливі для здоров’я речовини, зокрема, такі домішки фіксувалися у пластикових відходах. Цей пластик переробляється в Китаї й поступає як сировина на китайські підприємства, які виробляють, наприклад, пляшки для питної води, пакети для пакування харчових продуктів. У публікаціях міститься пропозиція накласти заборону на ведення торгівлі з Китаєм на ті західні підприємства, які, знаючи про те, що експортовані ними відходи шкідливі, все-таки відправляють їх до КНР. Це, як пишуть ЗМІ, є також прямим порушенням міжнародних законів. «Китай не є сміттєвим звалищем для Заходу!» — підкреслюється в повідомленнях.