Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 листопада, 2007 - 00:00

Теракт у Тольятті забрав життя восьми осіб

Учора вранці в російському місті Тольятті в рейсовому автобусі стався вибух, внаслідок якого загинуло вісім осіб, поранено понад 50. Із посиланням на ДУВС Самарської області російські ЗМІ повідомили, що в рейсовому автобусі спрацювало безоболонковий вибуховий пристрій потужністю близько одного кілограма тротилу. До такого висновку прийшли експерти-вибухотехніки місцевого управління ФСБ після попереднього огляду пошкодженого автобуса й місця випадку. За фактом вибуху порушена кримінальна справа за статтею 205-Ю КК РФ (терористичний акт), повідомив агентству РІА «Новости» губернатор Самарської області Володимир Артяков. Нині існує кілька версій подій. Згідно з однією з них, у пасажирському автобусі вчинений теракт. За іншою версією, вибух трапився внаслідок мимовільного спрацювання бомби, що перевозилася одним із пасажирів. Оперативники вивчають особи загиблих і потерпілих.

Валенсу пошлють у США виправляти імідж Польщі

Екс-президент Польщі, лауреат Нобелівської премії світу Лех Валенса може стати новим польським послом у США, повідомляє польська газета Metro. Таку пропозицію зробив Валенсі майбутній новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Туск дійсно зустрічався з екс-президентом Польщі в Гданську минулої суботи, 27 жовтня, а також після парламентських виборів (23 жовтня). Газета повідомляє, що Валенса міг би стати або почесним консулом Польщі і виконувати роль офіційного представника польського уряду в США, або — із травня або червня 2008 року — послом Польщі в США. «Це правда, я отримав пропозицію від Туска. Ставлюся до цього з ентузіазмом, завжди мріяв про те, щоб бути кимсь на зразок почесного консула. Хочу допомагати польському уряду, але ніхто досі не хотів скористатися моїми знаннями й досвідом», — зазначив Валенса. Польські аналітики вже хвалять цю ідею Туска, оскільки Валенса, на їхню думку, дійсно міг би допомогти виправити карикатурний образ Польщі за кордоном.

Еквадор визнав Голодомор геноцидом українського народу

Національний конгрес Республіки Еквадор 30 жовтня ухвалив резолюцію, якою визнав Голодомор 1932—1933 років актом геноциду українського народу, повідомляє прес-служба МЗС України. За ухвалення резолюції проголосували 63 з 64 присутніх у сесійній залі еквадорських депутата. Парламент Еквадору також виразив солідарність з українським народом у відзначенні 75-річчя Голодомору 1932—1933 років в Україні. В офіційному повідомленні про ухвалення даного документа еквадорським парламентом, розміщеному на його офіційному сайті, Голодомор 1932— 1933 років визначається як «найстрашніша зброя масового знищення». Еквадор став другою після Перу країною Латинської Америки, вищий законодавчий орган якої визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Газета: 
Рубрика: