Україна закликала ООН визнати Голодомор геноцидом
Представник МЗС України Петро Доценко закликав Організацію Об'єднаних Націй визнати Голодомор 1932—1933-х років геноцидом проти українського народу, повідомив центр новин ООН. «Доценко вважає, що такий крок зробить важливий внесок у запобігання злочинам геноциду й іншим злочинам проти людяності в майбутньому», — зазначається в повідомленні. Виступаючи на сесії комітету, Доценко нагадав, що цього року виповнюється 60-а річниця Конвенції про геноцид. Він зауважив, що жителі України стали жертвами такого злочину за 15 років до появи документа. «Вибірково організований комуністичним тоталітарним режимом штучний голод або Голодомор в Україні 1932— 1933 років призвів до загибелі від семи до десяти мільйонів невинних чоловіків, жінок і дітей, що складало на той час 25% населення України», — цитує центр новин представника українського МЗС. За оцінками деяких істориків, політично організований голод за рахунок конфіскації продовольства на початку 30-х років минулого століття забрав життя від семи до десяти мільйонів жителів України, у тому числі близько чотирьох мільйонів дітей. Актом геноциду Голодомор в Україні визнали 11 держав.
Бхутто поведе свою партію на вибори
Екс-прем'єр Пакистану, лідер Партії пакистанського народу (ППН) Беназір Бхутто залишиться в країні й поведе свою партію на парламентські вибори в 2008 році, незважаючи на замах на її життя, кількість жертв якого перевищила 130 осіб, повідомляє агентство Франс-Прес. Бхутто повернулася в четвер на батьківщину після восьмирічного вигнання. Два вибухи прогриміли, коли кортеж Бхутто просувався однією з центральних вулиць Карачі. Вибухові пристрої спрацювали всього за п'ять-сім метрів від броньованого автофургона, на якому їхала Беназір і деякі її прихильники. Влада вже назвала цей теракт одним із найкривавіших за всі 60 років пакистанської історії. Сама Бхутто травмована уламками, але серйозно не постраждала.
Беназір Бхутто — дочка популярного пакистанського лідера Зульфікара Алі Бхутто, страченого військовими в 1979 році. Вона — перша жінка, яка стала прем'єр-міністром у мусульманській країні. Бхутто двічі обіймала посаду голови уряду: в 1988—1990 роки і в 1993—1996 роки. У 1999 році вона відправилася в добровільне вигнання, остерігаючись арешту: проти неї були висунені обвинувачення в корупції.
Саркозі розлучилися за обопільною згодою
Єлисейський палац офіційно підтвердив інформацію про розлучення президентської пари, поклавши таким чином кінець чуткам, що мусувалися в пресі протягом кількох тижнів. «Президент Саркозі та його дружина розлучилися за обопільною згодою. Вони не даватимуть коментарів щодо цього», — повідомляється в комюніке. У новій історії Франції Ніколя Саркозі (на фото ще з обручкою) — перший діючий президент, який подав на розлучення зі своєю законною дружиною. Подружжя подало на розлучення після 11 років шлюбу. Ця подія цілком може нанести шкоду репутації Саркозі, оскільки Сесилія зіграла важливу роль у його сходженні до влади. У процесі оформлення розлучення президента Франції та його дружини Сесилії не виникло ніяких розбіжностей, повідомила адвокат подружньої пари Мішель Каєн в ефірі радіостанції Europe 1. За її словами, все було оформлене в рамках конвенції про розлучення, яка була офіційно підтверджена судом. Майбутній президент Ніколя Саркозі й Сесилія одружилися в 1996 році. У 1997 році в пари народився спільний син Луї. У екс-першої леді Франції є ще дві дочки від першого шлюбу з тележурналістом Жаком Мартеном, а в президента Франції — два сини від першого шлюбу з Марі-Домінік Кюльолі.