Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

16 жовтня, 2007 - 00:00

Бакієв створює партію «Світлий шлях»

Президент Киргизії створює власну партію під назвою «Ак-Жол елдік партіяси». «Я ухвалив рішення створити і підтримати нову партію — партію створення, відповідальності і дій, яка буде називатися «Ак-Жол елдік партіяси» (Народна партія «Світлий шлях» — повний переклад з киргизької), заявив президент Киргизстана Курманбек Бакієв, зустрічаючись в понеділок з підприємцями республіки. К. Бакієв сказав, що «це буде партія людей, які хочуть працювати на благо народу Киргизстану. Вона не є партією начальників». Учора в Бішкеку проходив з'їзд громадського руху «За конституцію, реформи та розвиток», на основі якого, як очікується, у другій половині дня і буде створена нова партія «Ак-Жол». Планується, що на установчому з'їзді партії візьме участь президент Киргизстану.

Меркель бачить різноманітність у відносинах із Росією

Канцлер ФРН Ангела Меркель констатує, що структура економічного співробітництва Росії і Німеччини постійно розширюється і «набуває дедалі більшої різноманітності». Відкриваючи спільну з президентом Росії Володимиром Путіним прес-конференцію після завершення форуму «Петербурзький діалог», що проходив у Вісбадені, Меркель особливо відзначила взаємодію сторін в галузі автомобільної промисловості, сказавши, що тут у Росії і Німеччини «є перспективи дуже тісного співробітництва». Крім того, вона звернула увагу на співробітництво двох країн у галузі літакобудування. «Ми спостерігаємо значне зростання торговельного обігу — на 35% за минулий рік», — сказала Меркель. Німецький канцлер також заявила про те, що у Німеччини є бажання довести проект «Північно- Європейський газопровід» до економічного результату. Меркель також вітала намір Росії приєднатися до СОТ і назвала цей крок «дуже важливим для російської економіки». Крім того, сторони також обговорили тему діалогу церков, діяльності НВО, а також питання будівництва демократії. Загалом, німецький канцлер підкреслила стратегічний характер партнерства між Москвою і Берліном.

КПК за вдосконалення соцдемократії і боротьбу з корупцією

Політичний лад соціалістичної демократії в Китаї отримає подальший розвиток, заявив учора генеральний секретар ЦК КПК Ху Цзіньтао у звітній доповіді на XVII з'їзді КПК, що відкрився в понеділок. Китайський лідер закликав продовжити реформу політичної системи країни, твердо дотримуватися шляху розвитку соціалізму з китайською специфікою, забезпечити органічну єдність керівництва з боку партії і положення народу як господаря країни. За його словами, важливо вдосконалити демократичний лад, урізноманітнити форми демократії, вжити заходи щодо забезпечення на законній основі права народних мас на ознайомлення з відповідною інформацією, на участь в конкретній діяльності, на висловлювання своєї думки і на здійснення контролю. Водночас, Ху Цзіньтао відзначив важливість посилення боротьби з корупцією. «Необхідно суворо карати за порушення закону і норм дисципліни, карати з усією суворістю закону всіх і всіляких розкладників без найменшої поблажливості», — заявив він. За офіційними даними, в 2006 році дисциплінарним стягненням були піддані більш як 90 тисяч членів партії. Їм інкримінувалися порушення дисципліни, пов'язані з корупцією і розкладанням. Найбільш відомим є рішення відносно колишнього члена Політбюро ЦК КПК, керівника шанхайського міськкому КПК Чень Лян'юя, якого було знято з усіх займаних посад, і відносно якого за обвинуваченням у корупції і розкраданні заведена кримінальна справа.

Казахстан та Іран збільшать товарообіг уп'ятеро

Казахстан та Іран збираються збільшити обсяг взаємної торгівлі вп'ятеро — з 2 до 10 млрд. доларів. Про це вчора на прес-конференції з підсумків переговорів з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим заявив президент Ірану Махмуд Ахмадінежад, передає Казінформ. «У цей час товарообіг між нашими країнами становить 2 млрд. доларів в рік. Обидві сторони рішуче збираються збільшити цю цифру до 10 млрд. доларів», — сказав лідер Ірану. За його словами, в ході переговорів були обговорені питання співробітництва в галузі транспорту, розвитку портів і пароплавства, в сфері енергетики, нафтогазової галузі, взаємних інвестицій. «Немає ніяких обмежень і бар'єрів, обидві сторони хочуть зміцнити співнробітництво, особливо в галузі економіки і торгівлі, для розвитку взаємодії між нашими країнами, — вважає М. Ахмадінежад. — У нас спільні погляди щодо регіональних і міжнародних питань».

Газета: 
Рубрика: