«Незручна правда» принесла Гору Нобелівську премію
Нобелівську премію миру 2007 року присуджено колишньому віце-президенту США Алу Гору та Міжурядовій групі експертів зі зміни клімату, яка працює під егідою ООН. Таким чином, найпрестижнішу в світі премію — 1,5 мільйона доларів — розділять між двома претендентами, яких спеціальний комітет Королівської швецької академії наук відібрав зі 181 кандидата. Гора й Міжурядову групу нагороджено за роботу зі зміцнення і поширення знань щодо кліматичних змін, викликаних діяльністю людини, і за побудову основи для вживання заходів із нейтралізації таких змін. «Його завидна відданість, що знаходить відображення в політичній діяльності, лекціях, фільмах і книгах, зміцнює боротьбу проти кліматичних змін, — говориться в заяві Нобелівського комітету. — Він, імовірно, більше ніж будь-яка інша людина зробив для ширшого розуміння у світі тих заходів, які треба вживати».
Альберт Гор, якому зараз 59 років і який обіймав посаду віце-президента Сполучених Штатів у адміністрації Білла Клінтона, нещодавно зняв фільм «Незручна правда», у якому б’є на сполох з приводу глобального потепління. Стрічка викликала великий інтерес у світі й на початку цього року отримала найпрестижнішу нагороду в світовій кінематографії, премію «Оскар» у номінації «Кращий документальний фільм».
Росії складно залишатися в рамках договору РСМД?
Росії буде складно залишатися в рамках договору про знищення ракет середньої та меншої дальності (РСМД), коли інші держави активно розвивають ці системи озброєння, в тому числі держави, які знаходяться в безпосередній близькості від наших кордонів. Про це заявив президент РФ Володимир Путін на переговорах із держсекретарем США Кондоліззою Райс і главою Пентагона Робертом Гейтсом. В. Путін підкреслив, що вважає за необхідне розповсюдити договір між РФ і США про знищення ракет середньої та меншої дальності на інші країни. У ході бесіди з учасниками переговорів російський президент зазначив, що цьому договору вже 20 років, і учасниками його є лише США і Росія як правонаступник Радянського Союзу. «Це означає, що інші країни, на відміну від нас, мають право розвивати ці системи озброєнь і успішно їх розвивають», — підкреслив він.
США не відступлять від планів розгортання ПРО
Держсекретар США Кондолізза Райс підтвердила рішучість Вашингтона реалізувати плани щодо розгортання елементів ПРО у Східній Європі, повідомляє агентство Франс Прес. «Ми прекрасно розуміли те, що нам потрібні об’єкти (ПРО) в Чехії та Польщі», — заявила вона по дорозі в Москву, де вчора разом із міністром оборони США Робертом Гейтсом провела переговори зі своїми російськими колегами у форматі «два на два». Разом із тим, глава зовнішньополітичного відомства висловив готовність обговорювати пропозиції Росії про використання для ПРО Габалінської РЛС в Азербайджані й об’єкти на півдні Росії, зазначивши, що «існує значний інтерес у можливостях як в Азербайджані, так і в самій Росії». «Нам дійсно необхідна ракетна оборона, і ми маємо її створювати таким чином, щоб, як кажуть технічні експерти, вона запрацювала. Це означає якраз ті об’єкти, про які ми говоримо з Польщею і Чехією. Однак ми також зацікавлені й в інших потенційних об’єктах. Можливо, нам вдасться знайти шляхи, щоб їх об’єднати», — сказала К. Райс.