Україна та Угорщина спростять прикордонне пересування громадян
Голови зовнішньополітичних відомств України та Угорщини 18 вересня 2007 року підпишуть в Ужгороді угоду про спрощений прикордонний рух у 50-кілометровій зоні терміном на п’ять років. Про це вчора повідомив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця. За його словами, цей документ передбачає вільне пересування громадян двох країн, котрі мешкають у 50-кілометровій зоні біля державного кордону за спеціальними посвідченнями. «Це черговий крок до спрощення візового режиму між Україною і країнами-сусідами… які з 1 січня 2008 вступають у Шенгенську зону», — зазначив А. Дещиця. У свою чергу перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський повідомив, що МЗС продовжує переговори щодо аналогічної угоди з Польщею і з наступного тижня планує почати переговори зі Словаччиною.
У Киргизстані повернули конституцію
Конституційний суд Киргизстану визнав незаконним прийняті в 2006 році зміни в основний закон країни, таким чином повернувшись до редакції, що діяла при президенті Аскарі Акаєві 2003 року, де всі основні повноваження зосереджені в президента. «Конституційний суд вирішив визнати неконституційною статтю 16-у закону про регламент парламенту... відмінити дію закону про нову редакцію конституції від 9 листопада і 30 грудня 2006 року», — оголосила голова суду Чолпон Баєкова. Це рішення було винесене за позовом опозиційних депутатів, у якому ставилася під сумнів легітимність процедури внесення змін у конституцію. У листопаді минулого року парламент спішно змінив діючу конституцію, передавши частину повноважень парламенту й прем’єру на фоні масових мітингів. Через місяць президент Курманбек Бакиєв зумів відіграти втрачені позиції і вніс поправки з посилення своїх повноважень. Ці дії були проведені з великими порушеннями закону, що вимагали прийняття конституції або на референдумі, або двома третинами парламенту з обов’язковим висновком конституційного суду.
Кушнер закликав готуватися до війни
Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер заявив, що світ повинен готуватися до війни, яка може бути викликана ядерними амбіціями Ірану. «Ми повинні готуватися до гіршого, а гірше — це війна», — заявив Кушнер у інтерв’ю французькому телебаченню й радіо. За словами Кушнера, переговори з Іраном щодо його ядерної програми повинні продовжуватися «до самого кінця», однак, якщо Тегеран створить ядерну зброю, це нестиме «реальну загрозу всьому світу». Кушнер також зазначив, що уряд Франції звернувся з проханням до низки великих французьких компаній не починати ділові операції з Іраном. За словами Кушнера, Франція хоче, щоб Євросоюз готувався до введення санкцій щодо Ірану. Рада Безпеки ООН двічі вводила обмежені економічні санкції проти Ірану, але не дала дозволу на військову операцію. Американський міністр оборони Роберт Гейтс заявив, що США дотримуватимуться економічного й дипломатичного тиску на Іран, домагаючись припинення його нинішньої ядерної програми, однак розглядають усі варіанти дій.