Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

15 вересня, 2007 - 00:00

Держдума затвердила Зубкова прем’єром

Державна дума РФ дала згоду на призначення Віктора Зубкова главою уряду Росії. На вчорашньому голосуванні його кандидатуру підтримав 381 депутат російського парламенту, 47 висловилися проти, 8 утрималися. Такий результат відкритого голосування передбачався ще напередодні, під час консультацій Зубкова з парламентськими фракціями, коли фракція «Єдина Росія», що володіє конституційною більшістю в Держдумі, заявила про підтримку кандидатури, висунутої президентом Володимиром Путіним. Згідно з конституцією, по затвердженню кандидатури нового прем’єра Держдумою, президент РФ має підписати указ про призначення глави уряду. Потім, за конституцією, глава уряду не пізніше тижневого терміну після призначення має представити президенту пропозиції про структуру федеральних органів виконавчої влади. Прем’єр також пропонує главі держави кандидатури на посаду заступників глави уряду і федеральних міністрів. Виступаючи у Держдумі, Зубков заявив про необхідність кадрових змін у соціальному блоці уряду. «Кадрові зміни назріли. Вони необхідні. Відповідні заходи буде прийнято», — сказав він.

«Нове бачення» імміграції для ЄС

Комісар Єврокомісії з питань юстиції Франко Фраттіні збирається запропонувати в жовтні проект запровадження «синьої карти» для кваліфікованих іммігрантів до країн ЄС на зразок «зеленої карти» США. Комісар вважає, що уряди держав- членів ЄС мають розглядати іммігрантів як «збагачення» нації, а не як її загрозу. Фраттіні підкреслив, що до США їдуть 55% мігрантів, які володіють якоюсь кваліфікацією, в той час як до Європи — лише 5%. «Брак кваліфікованої робочої сили вже помітно у ряді галузей, і ситуація погіршуватиметься», — висловив переконання комісар Єврокомісії. До 2011 року, за словами Фраттіні, частка працездатного населення почне знижуватися, а до 2050 року третина населення Євросоюзу буде старшою 65 років. Передбачається, що «синя карта» дасть кваліфікованим мігрантам право жити та працювати в будь-якій державі ЄС протягом двох років. За задумом «нового бачення» Фраттіні, таке посвідчення на проживання має щорічно видаватися 20 млн. мігрантів.

Генасамблея ООН прийняла декларацію про права корінних народів

Генсек ООН Пан Гі Мун назвав «історичним тріумфом корінних народів світу» декларацію, яку прийнято Генеральною асамблеєю ООН. Декларацію про права корінних народів готували 22 роки. Під час голосування її підтримали 143 держави з 192. США, Канада, Нова Зеландія та Австралія проголосували проти, Росія та ще десять країн утрималися. Декларація закликає уряди держав, на території яких проживають корінні народи, надати їм більший контроль над землею та природними ресурсами, а також повернути їм раніше конфісковані землі чи виплатити компенсацію. Потрібно зазначити, що цей документ не має законодавчої сили для держав. За даними ООН, у світі до корінних народів належать 370 млн. людей у більш ніж 70 країнах, багато з яких перебувають на межі зникнення.

Буш скорочує війська в Іраку

У зверненні до нації президент США Джордж Буш підтвердив намір скоротити чисельність американських військ у Іраку з понад 160 тис. до приблизно 130 тис. чоловік, і закликав іракський уряд докладати більше зусиль для встановлення миру в країні. «Принцип, яким я керуюся в прийнятті ухвал щодо зменшення контингенту в Іраку, — повернення з успіхом. Чим більшими будуть наші успіхи, тим більше солдатів американських військ повернеться додому», — заявив Буш. Американський президент також повідомив, що 5,7 тис. солдатів армії США повернуться додому вже до кінця цього року. Серед обставин, що зробили можливими виведення частини американських військ з Іраку, Буш назвав «блискучі» успіхи солдатів США і поступове зміцнення іракської армії. «Проте, зрештою, просування вперед залежить від спроможності іракців досягти мети щодо встановлення безпеки», — додав президент.

Газета: 
Рубрика: