Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

3 квітня, 2012 - 00:00

Аун Сан Су Чжі «обрали до парламенту М’янми»

Аун Сан Су Чжі, лауреат Нобелівської премії світу і лідер демократичної опозиції М’янми, виграла довибори до парламенту, повідомляє її партія, Національна ліга за демократію (НЛД). Вибори, на яких вирішувалася доля 45 депутатських мандатів, що звільнилися, стали першими, до яких було допущено НЛД з 1990 року. За даними опозиційної партії, Су Чжі упевнено перемогла в окрузі Кавму, але офіційних результатів ще немає. За її словами, вибори не є «цілковито вільними й справедливими», але водночас ні вона, ні її партія не шкодують про участь у них. «Ми все одно готові йти вперед, оскільки саме цього хоче народ», — заявила Аун Сан Су Чжі. Підтримувана військовиками правляча партія і далі переважає в парламенті М’янми, але довибори, що відбулися, розглядаються як головний тест щодо серйозності намірів хунти провести політичні реформи.

Папа Римський пожертвував сирійцям 100 тис. доларів

Папа Римський Бенедикт XVI пожертвував постраждалим від воєнного конфлікту в Сирії 100 тис.дол., повідомляє радіо Ватикану. Кошти буде спрямовано через Папську раду Cor Unum («Єдине серце»), яка займається розподілом допомоги від імені Папи Римського. За словами представника цього відомства, допомогу буде розподілено потребуючим через католицькі добродійні організації, які діють у Сирії та які під час усього конфлікту продовжували надавати допомогу потерпілим, незалежно від їхнього віросповідання та політичних поглядів. Зараз католицькі структури найактивніше надають допомогу в Хомсі та Алеппо. Нагадаємо, раніше (в лютому) Папа Римський закликав супротивні сторони сирійського конфлікту припинити насильство й перейти до діалогу. «Я повторюю наполегливий заклик до припинення насильства і кровопролиття», — сказав він у виступі у Ватикані. Він підкреслив: «Я звертаюся до всього світу та політичної влади в Сирії: виберіть шлях діалогу примирення та відданості миру».

Британія готує нові заходи контролю за громадянами

Британський уряд розробляє плани, які дадуть змогу перехоплювати електронну пошту, телефонні розмови, текстові повідомлення і запити в пошукових системах будь-якої особи в країні. За заявою влади, такі повноваження життєво необхідні поліції і спецслужбам, які розслідують серйозні злочини й тероризм. Водночас правозахисні організації висловлюють занепокоєння у зв’язку з цими планами. Від схожої ідеї вже відмовилися 2008 року після серйозної протидії з боку громадськості. Влада вже має доступ до величезного обсягу телекомунікаційних даних — проте точні правила щодо того, як це можна використовувати, вельми різняться.

У Гонконзі відбувся марш із вимогами демократії

Тисячі осіб у Гонконзі провели гучну демонстрацію, протестуючи проти нещодавнього процесу виборів головного управителя цієї китайської території. Згідно з повідомленнями, не менше як 15 тис. осіб пройшли маршем через центр міста, тримаючи в руках транспаранти й скандуючи гасла проти можливого втручання з боку Пекіна. Протестувальники вимагали запровадження принципу «одна особа — один голос» замість комісії виборців, що складається переважно з відомих громадян, лояльних до Пекіна. Поліції довелося застосувати сльозогінний газ, аби запобігти спробі групи протестувальників прорвати кордони. У березні після виборчої кампанії, що викликала бурхливі суперечки, новим головою адміністрації Гонконгу обрали колишнього радника уряду й консультанта з питань нерухомого майна Лян Чженьіня.

Бутан закликав ООН провести саміт з перебудови світу

Прем’єр-міністр Бутану Джігме Тінлей запропонував главам держав і деяким провідним економістам зібратися в Тхімпху для обговорення програми переходу світової економіки на «гармонійні відносини» з довкіллям. Як зазначив глава уряду, розвинуті країни споживають на третину більше природних ресурсів, аніж планетарна екосистема здатна відтворити, — і закликав лідерів G20 розробити альтернативну стратегію споживання. «Економічне зростання хибно розглядають як індикатор збільшення добробуту. Що більше ми вирубуємо лісів та виснажуємо популяцію риб, то більше зростає ВВП. Інколи навіть злочини і війни змушують його зростати, оскільки на них витрачається забагато грошей», — роз’яснив Тінлей своє бачення журналістам. Гімалайське королівство перейшло чотири роки тому на облік Валового національного щастя замість звичних показників ВВП, що дало змогу, згідно з урядовими звітами, виробити нову систему відліку добробуту, яка побудована на «чесній торгівлі, природному і соціальному капіталі».

Газета: 
Рубрика: