Вісім мільйонів іракців потребують термінової допомоги
Майже третина всього населення Іраку потребує надзвичайної допомоги, стверджує британська гуманітарна організація Oxfam і Координаційний комітет іракських неурядових організацій. У доповіді зазначається, що уряд не може забезпечити майже вісім мільйонів людей питною водою й продовольством, надати їм дах над головою й гарантувати дотримання елементарних санітарних норм. Безперервне насильство відсуває на другий план гуманітарну кризу, констатують автори документа, при тому, що ситуація в цій сфері з часу початку вторгнення в 2003 році істотно погіршилася. Крім того, як указується в доповіді, через бойові дії, напади бойовиків та інші акти насильства, чотири мільйони іракців були вимушені залишити свої будинки. Понад два мільйони є переселеними особами на території своєї країни, пишуть автори, інші два мільйони втекли в сусідні держави.
Екс-прем'єр Іспанії попереджає про розпад країни
Колишній іспанський прем'єр-міністр Хосе Марія Аснар попередив про можливу загрозу розпаду Іспанії на кілька незалежних держав унаслідок політики, що проводиться нинішнім урядом соціалістів. «Іспанія балансує на межі провалля, на межі повного розчленування», — заявив Аснар в інтерв'ю аргентинській газеті La Nacion. На думку колишнього прем'єра-консерватора, який очолював уряд країни з 1996 по 2004 рік, причиною розвалу Іспанії можуть стати «поступки, які робить уряд соцпартії регіональним ультра-націоналістам». Перегляд положень про автономію національних околиць «являє собою початок процесу розчленування держави та ослаблення Іспанії як єдиної нації», заявив колишній прем'єр. Йдеться про прийняті під егідою соцпартії нові Статуси автономії національних регіонів, які значно розширюють їхні повноваження за рахунок центральної державної влади. Аснар вважає, що основним питанням на майбутніх у 2008 році в Іспанії парламентських виборах стане «питання про збереження держави».
Японський прем'єр не має наміру йти у відставку
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе не має наміру йти у відставку, незважаючи на нищівну поразку Ліберально-демократичної партії (ЛДП) на виборах до верхньої палати парламенту. Якщо до цих виборів очолювана ним коаліція мала 133 місця в цій палаті, то тепер — лише 105. Більшість мандатів у верхній палаті тепер належить Демократичній партії Японії. На вчорашній прес-конференції Абе заявив, що «дуже серйозно» сприйняв результати голосування і пообіцяв здійснити кадрові перестановки в уряді. Прем'єр-міністр збирається і надалі залишатися на своєму посту: «Незважаючи ні на що, я відповідальний за продовження своєї місії зі створення нової нації і проведення реформ», — зазначив Абе. Спостерігачі вважають, що найістотнішим чинником, що вплинув на настрої виборців напередодні цих виборів, стало фіаско з національною пенсійною схемою: урядове агентство визнало, що загубило дані, що стосуються багатьох мільйонів виплат, а також скандали в уряді. Варто зазначити, що правляча коаліція володіє значною чисельною перевагою в більш впливовій нижній палаті, депутати якої обирають прем'єр-міністра.
Талліннці одні з найщасливіших в ЄС
Найщасливішими європейцями є жителі Таллінна, Копенгагена й Люксембурга. Про це свідчать результати опитування оприлюдненого європейським соціологічним бюро «Євробарометр». Близько 90% осіб, які проживають у столицях Данії, Люксембурга та Естонії, задоволені своїм життям, у той час як жителі Афін, Бухареста й Лондона частіше за інших виражали невдоволення умовами мешкання. У найбільшій безпеці відчувають себе жителі Скандинавії — Данії, Фінляндії та Швеції. Легше за все отримати роботу в Празі, Копенгагені і Дубліні. А «хороше житло за нормальну ціну» складніше всього знайти в Парижі, Люксембурзі, Дубліні, Бухаресті й Братиславі. Більше всіх роботою міського громадського транспорту задоволені жителі Відня, Гамбурга, Мюнхена та Гельсінкі.