Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

19 липня, 2007 - 00:00

Китай видобуватиме туркменський газ

Пекін та Ашгабат домовилися про спільну розробку газових родовищ у Туркменістані, також про закупівлю Китаєм 30 мільярдів кубометрів газу на рік. Найбільша китайська нафтогазова компанія CNPC уклала з компанією «Туркменгаз» угоду про розподіл продукції в родовищах на правому березі ріки Амудар’я в Туркменістані, а також договір з Держагентством з управління і використання вуглеводневих ресурсів при президенті Туркменістану. Деталі угоди не розголошуються. У червні 2006 року сторони уклали двосторонню угоду про будівництво нового газопроводу між Китаєм і Туркменістаном до 2009 року і щорічне постачання 30 мільярдів кубометрів газу до Китаю, територією ще двох азіатських країн — Узбекистану і Казахстану. Аналітики вважають, що подібні кроки по диверсифікації поставок туркменського газу спрямовані на зменшення залежності Туркменістану від Росії.

Буш заморозив активи іракських терористів

Президент США Джордж Буш підписав указ, що дає право американському уряду заморожувати активи осіб, які загрожують стабільності в Іраку. Міністерство фінансів та інші федеральні відомства США відтепер можуть накладати арешт на власність тих людей, які здійснили або можуть здійснити акти насильства в Іраку або дії, спрямовані проти іракського уряду. Американські експерти вважають, що президентський указ головним чином буде застосовуватися до терористичних і повстанських угруповань, включно з тими, що отримують допомогу від Сирії та Ірану.

Японія закрила найбільшу в світі АЕС

У Японії закрили найбільшу в світі атомну електростанцію Касівадзакі-Каріва, на якій після землетрусу 16 липня було виявлено численні аварії. Мер міста Касівадзакі Хіроші Аїда розпорядився, щоб роботу електростанції було припинено доти, доки її подальше функціонування не буде визнано безпечним. Керівництво японської компанії Tokyo Electric Power Co., якій належить найбільша в країні АЕС Касівадзакі-Каріва, занизило рівень радіоактивного зараження тонни води, що витекла з шостого енергоблоку 1,2. На разі компанія знову заявляє про те, що рівень радіоактивного забруднення не перевищує гранично допустимих значень і не є загрозою для населення. Епіцентр землетрусу, сила якого становила 6,8 бала, перебував за дев’ять кілометрів від АЕС Касівадзакі-Каріва, внаслідок чого в фундаментах деяких споруд станції було виявлено тріщини, а в семи енергоблоках знайдено близько 50 пошкоджень.

Сирійський президент легалізовує опозиціонерів

Президент Сирії Башар Асад пообіцяв громадянам здійснити кроки з розвитку політичного життя країни, зокрема видати закон про політичні партії, що дозволить опозиційним партіям країни існувати легально. Про це він заявив у своїй інавгураційній промові з нагоди вступу на посаду президента на другий семирічний термін. «Ми володіємо чітким прагненням розвивати наш політичний досвід, і в числі пріоритетних кроків — видання закону про політичні партії, що дозволить зміцнити політичне партнерство у країні й додасть імпульс демократичного життя», — зазначив сирійський президент. Асад також пообіцяв розширити участь громадян в політичних процесах країни через національний прогресивний фронт, куди входять десять основних партій країни, здатних приймати політичні рішення через участь в роботі парламенту й уряду. При цьому Асад підкреслив, що політичний розвиток у країні відбуватиметься поступово.

Авіакатастрофа у Бразилії забрала 200 життів

Внаслідок падіння літака в аеропорту бразильського міста Сан-Паулу загинуло щонайменше 200 осіб. Губернатор штату Сан-Паулу заявив, що знайти когось із 170 пасажирів і шести членів екіпажу живими шансів практично немає. Представник пожежної служби повідомив, що крім тих, хто перебував у літаку, загинуло багато людей на землі, де літак врізався у вантажний ангар. Літак Airbus A320 авіакомпанії TAM імовірно не зміг загальмувати на посадковій смузі через сильний дощ, який безперервно йшов дві години перед прильотом літака. Президент Бразилії Луїш Інасіу Лула да Сілва оголосив у країні триденну жалобу. Після скарг пілотів у лютому цього року на калюжі, які заважають посадці літаків, зліт і посадка в аеропорту Сан-Паулу були тимчасово заборонені. Пізніше покриття на злітно-посадковій смузі оновили. Однак минулого понеділка невеликий літак за схожих погодних умов не зміг загальмувати на смузі, і його понесло у траву. На щастя, внаслідок цього інциденту ніхто не постраждав. Питання про безпеку авіаперевезень у Бразилії лишається на порядку денному з минулого року, коли пасажирський лайнер зіткнувся з невеликим приватним літаком над Амазонкою.

Газета: 
Рубрика: