США та Польща визначили місце для «щита»
Президент Польщі Лех Качиньський заявив, що рішення про розміщення в його країні щита американської протиракетної оборони (ПРО) «в основному підготовлене». На спільній із президентом США Джорджем Бушем прес-конференції по завершенню їх переговорів у Білому домі глава польської держави зазначив, що «щит буде існувати, оскільки для Польщі це хороша справа». За словами президента, необхідно з’ясувати декілька питань, що лишилися, в тому числі розмір об’єкта, на якому буде розгорнуто ракети-перехоплювачі США, а також чисельність розквартированих там американських військовослужбовців. «У технічному плані, — додав він, — місце для бази вже обрано, і ми незабаром оголосимо, де воно знаходиться». Учора Качиньський відвідав базу ВПС США «Ванденберг» (штат Каліфорнія), де оглянув розміщені там підземні шахти ракет-перехоплювачів американської системи ПРО, аналогічні яким Буш планує встановити на території Польщі. Плани США передбачають розміщення десяти ракет- перехоплювачів на території Польщі, а радарів системи ПРО — в Чеській Республіці.
Спостерігачі від СНД у Казахстані розпочали роботу
Місія спостерігачів за виборами в мажиліс (нижня палата) Казахстану від країн СНД розпочали роботу, повідомив представник місії Володимир Гаркун. Усього очікується прибуття до Казахстану близько 400 спостерігачів, які будуть брати безпосередню участь у спостереженні за виборами в період самого голосування. Ще близько 40 чоловік від місії будуть проводити довгострокове спостереження. За словами Гаркуна, місія спостерігачів від СНД також збирається відкрити свої представництва в Алма-Аті, Атирау (адмінцентр Атирауської області, на заході), Караганді (адмінцентр Карагандінської області, в центрі), Костанае (адмінцентр Костанайської області, на півночі), Усть-Каменогорську (адмінцентр Східно- Казахстанської області) і Шимкенте (адмінцентр Південно-Казахстанської області). На 18 серпня у Казахстані призначено вибори масліхатів, (місцевих органів представницької влади) всіх рівнів у Казахстані і вибори депутатів мажилісу, що обираються за партійними списками.
Росія відкинула новий проект резолюції по Косовому
Росія рішуче відхилила новий європейсько-американський проект резолюції по Косовому, що передбачає введення до краю сил ООН і контроль над регіоном з боку європейських представників. Представник РФ при Організації Об’єднаних Націй Віталій Чуркін заявив, що текст резолюції являв собою завуальовану спробу надання регіону незалежності, незважаючи на офіційне формулювання про надання Бєлграду і Пріштіні 120 днів для проведення подальших переговорів. Заміщення європейських представників і скасування європейських інститутів, які функціонують на разі в Косовому, сильно послабить позицію Ради Безпеки в регіоні. У п’ятницю посол США Залмай Халілзад повідомив, що існує можливість просування вперед до надання Косовому незалежності без участі в цьому процесі Ради Безпеки ООН і без отримання згоди Росії із запропонованою резолюцією.
Буш закликає палестинців зробити вибір
Президент США Джордж Буш закликав провести конференцію, метою якої стало б урегулювання палестино-ізраїльського конфлікту. Президент Буш запропонував провести конференцію за участю Ізраїлю, палестинської влади та їх сусідів, не уточнивши місце її проведення. Буш заявив про виділення 190 мільйонів доларів на підтримку уряду глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса. Президент США також заявив, що для палестинців наступив «момент істини», коли вони повинні зробити вибір поміж ісламістами угрупування ХАМАС і палестинською владою під керівництвом Махмуда Аббаса. Буш провів телефонні переговори з саудівським королем Абдуллою, королем Йорданії Абдуллою і президентом Єгипту Хосні Мубараком, повідомив прес-секретар Ради національної безпеки США Гордон Джондроу.
ЄС бачить прогрес у переговорах з Україною
Комісар Єврокомісії з питань зовнішньої політики добросусідства Беніта Ферреро-Вальднер відзначає прогрес у переговорах з Україною з нової поглибленої угоди з Євросоюзом. Водночас вона наголошує, що для успішного продовження розвитку двосторонніх відносин необхідна стабільна політична ситуація, а також проведення дострокових парламентських виборів відповідно до демократичних стандартів. Про це Б. Ферреро-Вальднер заявила вчора в Брюсселі на спільній з міністром закордонних справ України Арсенієм Яценюком прес-конференції з підсумків зустрічі. Б. Ферреро-Вальднер відзначила, що в Україні залишаються ще «деякі відкриті питання». Зокрема, питання приєднання до Світової організації торгівлі (СОТ), що дозволить почати переговори щодо створення зони вільної торгівлі.