Україна розвиватиме газово військове співробітництвоз Афганістаном
Україна збирається брати участь у розвідці й розробці газових родовищ на території Афганістану. Про це було заявлено за підсумками переговорів у Кабулі міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка й президента Афганістану. Україна не розглядає питання військової присутності в Афганістані, однак продовжує вивчати питання збільшення до 10 осіб чисельності цивільних фахівців. Ці питання голова МЗС України обговорив із міністром оборони Афганістану Абдулом-Рахімом Вардаком. Рада національної безпеки й оборони України раніше ухвалила рішення про направлення 10 цивільних осіб в Афганістан, однак був відправлений лише один лікар і продовжено вивчення питання доцільності збільшення кількості фахівців. У ході переговорів зі своїм колегою Рангіном Додфар Спантою Яценюк домовився про підготовку плану дій в енергетичному секторі з метою реалізації загальних двосторонніх проектів і вивчення можливості видобутку природних ресурсів, особливо в газовому й нафтовому секторах. Зокрема, домовилися розглянути можливість участі українських компаній в проекті будівництва Трансафганського газопроводу й постачання необхідного обладнання для реалізації цього проекту.
Казахстан переходить на трирічний бюджет
З 2009 року уряд Казахстану збирається перейти на трирічне планування республіканського бюджету. Про це заявив прем’єр-міністр Казахстану Карім Масімов. «Ми маємо намір складати бюджет відразу трирічний — на 2009, 2010 і 2011 роки. Крім того, ми маємо намір внести проект бюджету на 2009 — 2011 роки у першій половині року, тобто відразу після послання глави держави внести бюджет на 2009, 2010 і 2011 роки», — уточнив Масімов. За словами прем’єра, він доручив міністру економіки і бюджетного планування Аслану Мусіну проінформувати голів адміністрацій областей про нові принципи планування бюджету. При цьому, підкреслив Масімов, паралельно з підготовкою бюджету на 2008 рік «треба створювати групи, які б починали працювати над бюджетом 2009 — 2011 років з урахуванням нової системи державного планування і з урахуванням нового закону «Про державні закупівлі», який найближчим часом буде підписано президентом країни Нурсултаном Назарбаєвим.
Європа розширить Шенгенську зону
До 31 грудня 2007 року кордони Шенгенської зони розширяться. Словаччина, Словенія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща і Чехія скасують прикордонний контроль своїх сухопутних кордонів. Повітряні кордони перестануть існувати трохи пізніше — до кінця березня 2008 року, тоді ж до Шенгенської зони приєднається і Мальта. Таке рішення міністрів внутрішніх справ десяти європейських країн за підсумками дводенної наради в австрійському місті Інсбруці. Шенгенська угода — це міжнародний договір, який ліквідує контроль на внутрішніх кордонах країн Європейського Союзу. Свобода пересування осіб торкається громадян країн- членів ЄС і всіх осіб, які перетинають внутрішні кордони на території, де діє цей договір. До складу країн-учасниць Шенгенського договору зараз входять Бельгія, Франція, Італія, Голландія, Німеччина, Люксембург, Іспанія, Португалія, Австрія, Греція, Данія, Фінляндія і Швеція. До Шенгенської зони також входять Ісландія і Норвегія.
У Японії стався сильний землетрус
На західному узбережжі головного японського острова Хонсю вчора стався другий потужний землетрус магнітудою 5,6, повідомляє Головне метеорологічне управління країни. Перший землетрус, що стався на заході Японії, забрав життя щонайменше чотирьох осіб, понад 400 отримали поранення різного ступеня тяжкості. В епіцентрі землетрусу опинилося місто Касівадзакі. Місцева влада повідомила, що у Касівадзакі повністю зруйновано майже 300 будинків і частково пошкоджено ще сотні будівель. Понад 440 осіб було евакуйовано до спеціальних пунктів, ще близько 33 тисяч сімей спочатку отримали рекомендації влади про евакуацію, однак нещодавно рекомендації було скасовано. Як повідомили дорожні служби, рух деякими дорогами неможливий через тріщини в полотні. В одному місці великий обвал повністю перекрив залізничне полотно в безпосередній близькості від станції, злегка зачепивши платформу. Загрози виникнення цунамі немає. Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе перервав поїздку до Нагасакі в рамках передвиборної кампанії і терміново повернувся до Токіо для проведення екстреного засідання у зв’язку з ситуацією, що склалася.
Ісландія — найщасливіша країна Європи
Найщасливішою країною Європи є Ісландія. До такого висновку дійшли аналітики британського дослідницького центру New Economic Foundation (NEF), які спільно з екологічною організацією Friends of the Earth склали рейтинг «The European Happy Planet Index». Аналітики оцінили кожну європейську державу за трьома параметрами: задоволення громадян своїм рівнем життя, тривалість життя і «екологічне навантаження» — кількість землі, необхідної для забезпечення населення продуктами харчування і нейтралізації промислових відходів. За результатами цих оцінок було складено рейтинг, до якого ввійшли 30 країн Європи. Його очолюють скандинавські країни — слідом за Ісландією розташувалися Швеція, Норвегія і Данія, що зайняли відповідно друге, третє і шосте місця. Замикає рейтинг щасливих країн Європи Естонія, яка, крім найвищого «екологічного навантаження», перебуває на другому місці за рівнем злочинності. Прямо перед Естонією в списку опинилися Люксембург, Болгарія і Греція.