Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 березня, 2012 - 00:00

Ахмадінежад: Часи, коли США диктували світу свою волю, минули

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад під час конференції щодо Афганістану в Душанбе заявив, що Сполучені Штати й НАТО більше не можуть диктувати світу свої умови. Він також спрогнозував, що нестійкість і нестабільність у відносинах між НАТО й Пакистаном буде лише зростати. Крім цього Ахмадінежад назвав причиною всіх бід у Афганістані присутність там військ західної коаліції на чолі з США. Нагадаємо, що США та їхні союзники беруть участь у афганській кампанії з 2001 року. Раніше, після масового вбивства мирних афганців американським військовослужбовцем, президент Афганістану Хамід Карзай вимагав, щоб війська НАТО пішли з усіх населених пунктів Афганістану, сконцентрувавшись на території своїх військових баз, й щоб вони покинули територію Ісламської Республіки до кінця 2013 року, а не 2014-го, як це планувалося раніше. У той же час, президент США Барак Обама пообіцяв, що міжнародні сили в Афганістані «не побіжать на вихід» через інцидент у Панджаві.

Екс-чекіст лідирує на виборах президента в Південній Осетії

На повторних виборах у невизнаній республіці Південній Осетії лідирує колишній глава КДБ Леонід Тібілов, проте жоден з кандидатів не набрав необхідної для перемоги кількості голосів. За словами глави Центрвиборчкому Белли Плієвої, Тібілов, за попередніми підрахунками, набирає 41,94% голосів. Другим йде уповноважений з прав людини при президентові Південної Осетії Давид Санакоєв (25,36%), третім — посол Південної Осетії в Росії Дмитро Медоєв (23,8%). За словами глави осетинської ЦВК, другий тур відбудеться через 15 днів після оголошення офіційних результатів. До речі, на нинішні вибори не подала своєї кандидатури опозиціонерка Алла Джіоєва, котра перемогла на попередніх виборах президента в листопаді 2011 року. У Тбілісі вважають, що подібні вибори не можуть бути ні чесними, ні справедливими «в умовах іноземної окупації», оскільки на території Південної Осетії розквартировані російські війська. А світова спільнота, що продовжує вважати Південну Осетію частиною міжнародно визнаної території Грузії, відмовляє в легітимності виборам президента республіки.

Токіо закрив передостанню АЕС

Японія закрила чергову атомну станцію, зробивши ще один крок до цілковитої відмови від атомної енергетики після катастрофи на АЕС Фукусіма-1. Учора вранці компанія Tokyo Electric Power Co відключила для проведення планових робіт останній енергоблок, що працював на атомній електростанції Касивадзакі-Каріва у префектурі Ніїгата. Отже, нині в роботі залишається лише один із 54 ядерних реакторів Японії: він розташований на острові Хоккайдо. Передбачається, що і його відключать в травні цього року. Після аварії на атомній станції у Фукусімі, яка сталася після цунамі в березні минулого року, місцеві жителі наполягають, що ядерні реактори, які зупиняють на ремонт, не повинні запускати для виробництва електроенергії. До фукусімської аварії майже третину електроенергії в Японії виробляли атомні станції. Раніше японська влада неодноразово проводила «перевірки на міцність» атомних електростанцій, намагаючись переконати населення, що АЕС здатні встояти при руйнівних землетрусах.

Iзраїль розірвав відносини із правозахисною комісією ООН...

Міністерство закордонних справ Ізраїлю вчора оголосило про розрив робочих відносин з Радою ООН з прав людини. Рішення, озвучене представником МЗС Ігалем Палмором, означає, що комісії Ради буде відмовлено в доступі на територію Ізраїлю та на окуповані палестинські території. Документи про відмову спостерігачам від ООН у праві на відвідини Західного берега та Ізраїлю підписав міністр закордонних справ Авігдор Ліберман, відомий своїми крайнє правими поглядами. Нагадаємо, що в лютому 2012 року Рада ООН проголосувала за відправку на палестинські території спеціальної комісії, яка мала на місці з’ясувати, як ведеться будівництво єврейських поселень на окупованих землях. Крім того, Рада засудила це будівництво. Ізраїль звинувачує функціонерів ООН у тому, що вони займають відкрито пропалестинську позицію, фокусуючи свою увагу на спірних діях Ізраїлю. При цьому Рада ООН приділяє значно менше уваги порушенням прав людини в арабських країнах.

Газета: 
Рубрика: