Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

5 липня, 2007 - 00:00

Сівец називає 2020 рік реальною датою вступу України в ЄС

Віце-президент Європарламенту Марек Сівец називає 2020 рік реальною датою вступу України в Євросоюз і вважає разом із тим, що цей термін може бути зменшений. «Оприлюднення цієї дати було певною провокацією рік тому. Тоді йшлося про те, що без конкретного терміну не можна вести подальші дискусії про членство України в ЄС. І я попросив у минулому році міжнародних спостерігачів створити позитивний сценарій для України. І була названа ця дата, яка є досить вдалою. Але вона нікому не сподобалася... Проте я побачив, що дехто став вважати цей термін реальним. Так вважаю і я», — цитує європарламентаря українська служба Бі-Бі-Сі. Разом із тим він висловив думку, що цей термін може бути меншим. За словами Сівеца, процес євроінтеграції іноді стає політичним. ЄС може змінити умови розширення і Україна повинна бути готовою до цього.

Литовське телебачення закрило нерейтингові російськомовні новини

На Литовському національному телебаченні закривають останню інформаційну програму на російській мові — десятихвилинний випуск новин. Керівництво телекомпанії пояснює це низьким рейтингом програми, останнім часом він коливався на рівні лише близько 1%. Відповідне рішення прийняла рада телекомпанії за пропозицією її адміністрації. До складу ради входять представники президента, уряду й парламенту республіки, а також громадянських організацій. Зміни в сітці віщання наберуть чинності з початком нового телесезону — восени 2007 року. У цей час щоденний десятихвилинний випуск новин був єдиною програмою російською мовою, яку транслює перший канал Литовського національного ТБ, що фінансується з держбюджету. За даними литовської статистики, жителі російської національності складають близько 6% населення країни.

Назарбаєв очолив партію влади

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв став повноправним лідером партії влади «Нур Отан». Відповідно до внесених поправок у конституцію, «я маю право стати головою партії», повідомив глава держави, виступаючи на XI позачерговому з’їзді партії в Астані. До внесення змін у конституцію республіки в травні цього року глава держави не мав права поєднувати цю посаду з посадою в якій-небудь партії. Тому свої партійні повноваження Назарбаєв передав виконуючому обов’язки голови організації «Нур Отан» Бахитжану Жумагулову. Виступаючи на з’їзді, президент виразив упевненість, що партія «Нур Отан» виграє майбутні парламентські вибори в чесній і відкритій боротьбі.

Німеччина посилить правила купівлі своїх компаній для іноземців

Уряд Німеччини планує зробити суворішим правила купівлі німецьких компаній іноземними. Уряд розглядає заходи, покликані забезпечити збереження контролю над такими інфраструктурними компаніями, як залізничні Deutsche Bahn, телекомунікаційні Deutsche Telekom та енергетичні RWE і E. ON, пише газета з посиланням на свої джерела в уряді. Одна з пропозицій полягає в наданні уряду права вето щодо таких операцій. Ці кроки викликані побоюваннями, що державні інвестиційні фонди й держкомпанії з Росії й Китаю можуть зробити спробу купівлі акцій компаній в стратегічних галузях Німеччини. У 2005 році Німеччина вже внесла зміни в законодавство, згідно з якими іноземні інвестори при купівлі від 25% акцій німецької компанії повинні отримати неофіційне схвалення від влади.

Мексиканець став багатшим за Білла Гейтса

Мексиканський підприємець Карлос Слім став найбагатшою людиною планети. Сайт Sentido Comun, який спеціалізується на фінансах, пише, що Слім володіє активами в розмірі $67,8 млрд. Стан фундатора компанії Microsoft Білла Гейтса оцінюється на сьогоднішній день у 59,2 млрд. Як стверджує Sentido Comun, найбагатшою людиною планети Карлосу Сліму допомогло стати різке зростання акцій компанії America Movil, найбільшого оператора стільникового зв’язку в Латинській Америці. Йому належать різні фінансові компанії й промислові конгломерати. У квітні журнал Forbes поставив Карлоса Сліма на друге місце у своєму списку найбагатших людей планети. На першому місці був Білл Гейтс, а на третьому — американський інвестор Уоррен Баффет. Карлос Слім витрачає великі суми на доброчинні цілі; так нещодавно він пообіцяв пожертвувати на філантропічні потреби $10 млрд. За даними Всесвітнього банку, у Мексиці, де проживає Карлос Слім, близько 53% населення живуть в умовах злиденності.

Газета: 
Рубрика: