НАТО і Росія потрібні одне одному
НАТО потребує Росії, а Росія потребує НАТО, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Яаап де Хооп Схеффер. «Ми повинні вести діалог, зокрема й щодо тих моментів, що викликають розбіжності», — зазначив генсек Північноатлантичного альянсу, виступаючи на конференції «Сучасні ризики та загрози безпеки. Роль Союзу Росія — НАТО». Він зауважив, що суть співпраці Росії та НАТО не тільки в тому, щоб «будувати безпечне майбутнє». У зв’язку з цим генсек НАТО наголосив на необхідності співпраці з Росією в плані боротьби з наявними загрозами й викликами. Яаап де Хооп Схеффер відзначив важливу роль Ради Росія-НАТО, яка принесла конкретні результати, зокрема у сфері посилення боротьби з природними й техногенними катастрофами. Генсек Альянсу висловив упевненість, що засідання Ради Росія — НАТО дозволить активізувати співпрацю. «Ми приймемо кілька важливих рішень, обговорюватимемо перспективи майбутнього нашого партнерства», — зазначив він.
Білорусь розвиватиме атомну енергетику з допомогою СНД
Білорусь сподівається на співпрацю з державами-учасниками СНД у сфері використання атомної енергії з мирною метою, заявив голова президії Національної академії наук Білорусі Михайло Мясникович. «Білорусь не в змозі лише власними силами розвивати атомну енергетику. Ми сподіваємося на плідну міжнародну співпрацю в цій сфері, передусім з країнами СНД», — сказав він, виступаючи на засіданні комісії держав-учасників СНД з використання атомної енергії в мирних цілях. Мясникович висловив упевненість, що діяльність комісії сприятиме розвитку в Білорусі атомної енергетики. При цьому він зауважив, що в Білорусі є досвід у сфері використання атомної енергії в мирних цілях.
Браун офіційно очолив правлячу партію Великої Британії
Міністр фінансів Великої Британії Гордон Браун обраний новим лідером Лейбористської партії. Про обрання Брауна оголосив його попередник Тоні Блер, який збирається піти з посади прем’єр-міністра 27 червня. Після цього Гордон Браун як лідер партії, що має більшість у парламенті, стане новим прем’єром. Заступником Брауна, другою людиною в партії стала міністр юстиції Великої Британії Харрієт Харман. За цю посаду вона боролася з п’ятьма членами парламенту. Фаворитом вважався Алан Джонсон, але він набрав 49,6 відсотка голосів, а Харман — 50,4 відсотка. Чоловік місіс Харман — скарбник Лейбористської партії та лідер впливової профспілки працівників транспорту й різноробочих Джек Дромі — вважається близькою до Гордона Брауна людиною. Харріет Харман змінила на партійному посту Джона Прескотта, віце-прем’єра в уряді Тоні Блера.
Північна Корея ядерно роззброюється
Північна Корея оголосила про намір розпочати ядерне роззброєння. Ця заява пролунала після повернення КНДР грошей, заморожених на вимогу США на рахунках у банку Banco Delta Asia в Макао. Першим кроком у процесі врегулювання північнокорейської ядерної програми стануть переговори про закриття реактора в Йонбені, які у вівторок проведуть у Пхеньяні представники Міжнародного агентства з атомної енергії та північнокорейського керівництва. Кошти КНДР були заблоковані півтора року тому на вимогу США, які звинувачували Пхеньян у відмиванні грошей і поширенні фальшивих доларів. Північна Корея ставила повернення грошей головною умовою припинення своєї ядерної програми. Нагадаємо, що 23 червня помічник держсекретаря США у справах Східної Азії Кристофер Хілл, який представляє свою країну на міжнародних переговорах з питання північнокорейської ядерної програми, заявив про досягнення домовленості, згідно з якою реактор в Йонбені планується закрити через три тижні.
Американці — рекордсмени добродійності
Рекордну суму — майже 300 млрд. доларів минулого року пересічні американці та діючі в США компанії пожертвували на добродійність. Такі цифри були оприлюднені фондом Giving USA при університеті штату Індіана. Найбільше — майже 97 мільярдів — отримали релігійні організації. На другому місці коледжі, університети та бібліотеки — 41 мільярд. При цьому три чверті всіх пожертвувань були зроблені приватними особами, а з урахуванням сум, переданих по заповітах — 83%. На добродійні цілі регулярно жертвують майже дві третини американських сімей з щорічним прибутком нижче 100 тис. доларів. Клер Гаудіані, професор Центру філантропії при Нью-Йоркському університеті запевняє, що добродійність — характерна риса американської культури, яка, як вважає Гаудіані, «не схожа на жодну іншу». За даними Гаудіані, обсяг пожертвувань на добродійність у США становить 1,7% ВВП. Наступною у цьому показнику є Велика Британія (0,73%). Далі йдуть Франція (0,14%), ПАР, Сінгапур, Туреччина й Німеччина.
У Франції обговорять ситуацію в Судані
У Франції відкрилася міжнародна конференція з урегулювання конфлікту в суданській провінції Дарфур. Лідери найбільших країн світу, в тому числі Китаю і США, в також представники ООН і Ліги арабських держав, зберуться на зустріч у Парижі, від участі в якій відмовився уряд Судану. Африканський союз її бойкотує, оскільки вважає, що ініціатива Парижа підриває його власні миротворчі зусилля. Напередодні переговорів держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що міжнародна спільнота провалила свою місію в Дарфурі. Виступаючи перед початком зустрічі, президент Франції Ніколя Саркозі виступив з попередженням на адресу Судану. Він закликав світову спільноту зайняти «тверду позицію» відносно Судану, якщо офіційний Хартум відмовиться від співпраці у розв’язанні кризи у Дарфурі.