Російські законодавці вважають український парламент нелегітимним
Керівництво Держдуми й Ради Федерації РФ вважає, що парламент в Україні зараз нелегітимний. Про це заявила перший віце-спікер Держдуми від фракції «Єдина Росія» Любов Сліська. Саме з цієї причини російські парламентарії вирішили відмовитися від участі в літній сесії Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ, яка пройде в Києві на початку липня. «Ми вважаємо, що це просто нонсенс — проводити сесію Парламентської Асамблеї в країні, де зараз фактично немає легітимного парламенту», — пояснила вона. При цьому вона підкреслила, що йдеться не про який-небудь демарш, і рішення керівництва Федеральних зборів розповсюджується лише на одну, літню, сесію ПА ОБСЄ. Як зазначила перший віце-спікер, російська делегація неодноразово на сесіях Асамблеї підіймала питання і висувала пропозиції, направлені саме на рішення основоположних завдань ОБСЄ, однак відповіді на свої пропозиції так і не отримала.
Карзай не вважає талібів загрозою
Президент Афганістану Хамід Карзай не вважає талібів загрозою ні для уряду країни, ні для довгострокових перспектив стабільності в Афганістані. Раніше представник талібів Забіулла Муджахід сказав, що рух змінює тактику з метою активізації нападів на Кабул. Однак президент Афганістану заявив щодо цього: «Все, на що вони здатні, — це пiдривати бомби, а на зіткнення з нами в них сміливості якраз і не вистачає». Карзай погодився з твердженням Муджахіда про те, що таліби дотримуються тієї самої тактики, що й бойовики в Іраку. Але при цьому афганський лідер вважає, що Ірак і Афганістан — це «дві абсолютно різні речі» і що жителі Афганістану сподівалися на допомогу інших країн у справі встановлення стабільності. Карзай підкреслив також, що міжнародні сили в Афганістані повинні робити активніші зусилля із запобігання загибелі мирних жителів. За даними гуманітарних організацій, цього року службовці міжнародних сил і афганські військові вбили не менше 230 мирних жителів.
Переговори щодо СОТ провалилися
Переговори чотирьох ключових країн-членів Світової організації торгівлі (СОТ) — ЄС, США, Індії і Бразилії — про умови нової глобальної угоди з лібералізації світової торгівлі закінчилися в четвер провалом. Сторони не змогли дійти компромісів щодо зниження субсидій на сільгосппродукцію в розвинених країнах, а також про зменшення бар’єрів для доступу на ринки товарів і послуг країн, що розвиваються. Провал переговорів означає, що навряд чи ключові члени СОТ зможуть узгодити загальні умови нової угоди протягом літа, а це робить укладання цього року повномасштабної угоди малоймовірним, повідомляє газета. Зрив переговорів може означати, незважаючи на заяви політиків про збереження шансів на укладання угоди, закінчення Дохійського раунду. У рамках цього раунду, розпочатого в Досі ще в 2001 році, передбачається лібералізувати торгівлю сільськогосподарською продукцією і деякими категоріями промислових товарів. Однак члени СОТ так і не змогли домовитися про заходи щодо лібералізації торгівлі промисловими й сільськогосподарськими товарами. У 2007 році США, Євросоюз, Бразилія, Індія, Австралія, Японія знову оголосили про намір завершити ці переговори до кінця року.
КНДР готова зупинити ядерний реактор
Пхеньян готовий у короткі терміни зупинити свій ядерний реактор і дотриматися обіцянок, зафіксованих у лютневій шестисторонній угоді про роззброєння КНДР, сказав учора глава делегації США на ядерних переговорах Крістофер Хілл. За його словами, переговори з північнокорейською стороною були детальними й позитивними. «КНДР показала, що вона готова в короткі терміни зупинити реактор в Йонбені, як було передбачено в лютневій угоді», — сказав на прес-конференції в Сеулі Хілл, який є також радником державного секретаря США.
Північна Корея протягом тривалого часу прагнула до прямих переговорів з Вашингтоном. Ядерний реактор у Йонбені дозволяє проводити збройний плутоній. У лютому 2007 року Південна й Північна Корея, США, Японія, Китай і Росія уклали шестисторонню угоду, згідно з якою КНДР повинна відмовитися від ядерної програми в обмін на допомогу, еквівалентну 50 тис. тоннам нафти.