Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

12 травня, 2007 - 00:00

Ющенко вирішив підключити до «Євро-2012» Саакашвілі та Алієва

Президент Віктор Ющенко вважає, що одним з напрямків діяльності ГУАМ можуть стати спільні заходи підприємств країн ГУАМ у підготовці до «ЄВРО-2012». Таку думку він висловив перед початком Енергетичного саміту, який учора розпочався в Кракові, де провів зустріч із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі. Глави держав обговорили започаткування роботи секретаріату ГУАМ у Києві та підготовку до проведення Бакинського саміту цієї організації, запланованого на червень 2007 року. З 1 червня в київському офісі організації має розпочати свою діяльність робоча група з підготовки Саміту. Сторони також розглянули можливість створення спільного миротворчого батальйону країн ГУАМ та обговорили узгодження підходів до врегулювання конфліктів у гарячих точках.

У Польщі переконані, що система ПРО США укріпить безпеку країни

Польща вважає, що розміщення елементів американської протиракетної оборони (ПРО) на її території сприятиме посиленню безпеки країни, заявила міністр закордонних справ Ганна Фотига, виступаючи вчора з щорічним зверненням до парламентаріїв. «Уряд зацікавлений у розміщенні протиракетного щита в Польщі. Ми зосереджені на тому, щоб наш партнер захистив Польщу від можливих загроз, — заявила Г. Фотига. — У ноті, яку ми направили американському уряду, ми ясно висловили, що хотіли б, щоб цей об’єкт посилив безпеку Польщі, США й світу загалом». За словами Г. Фотиги, питання про елементи американської ПРО обговорюватиметься на зустрічі президента США Джорджа Буша й польського лідера Леха Качиньського. Тим часом у Польщі висловлюються побоювання, що збільшиться загроза терористичних нападів, якщо Варшава погодиться розмістити елементи американської ПРО — 10 ракет-перехоплювачів.

Майже половина жителів Литви побоюється Росії

Близько половини жителів Литви вважають реальною загрозу з боку Росії, свідчать оприлюднені в п’ятницю підсумки телефонного опитування, проведеного 3 — 5 травня центром Fonitel на замовлення тижневика Veidas («Вяйдас») серед 502 жителів п’яти найбільших міст країни. Про те, що найбільша загроза Литві йде з Росії, заявили 46,9% учасників опитування. Загрозу з боку інших сусідніх й інших держав світу, як свідчить опитування, вбачають дуже мало жителів: про те, що загрозу Литві представляє Білорусія, сказали 1,7%, США — 1,5% опитаних. На запитання, чи може Литва потрапити в немилість Росії, як трапилося з Естонією, дали позитивну відповідь 50,9%, негативну — 23% респондентів. Згідно з даними опитування, 38,3% жителів Литви вважають, що квітневе безладдя в Естонії спровокувала Росія. 24,3% вину за них схильні покласти на російськомовне населення Естонії, 15,6% — на естонських націоналістів.

Президент Туреччини обиратиметься всім народом

Парламент Туреччини, у компетенції якого знаходиться обрання президента країни, учора затвердив у другому, остаточному, читанні поправки до конституції, що передбачають всенародне обрання глави держави. За поправку про всенародне обрання президента висловилися 370 парламентаріїв, що складає конституційну більшість турецького меджлісу. Кворум становить дві третини або 367 голосів у парламенті з 550 місцями. Законопроект тепер буде направлений на затвердження президенту. Якщо діючий президент Туреччину Ахмет Недждет Сезер накладе на нього вето, як він дав зрозуміти напередодні, то питання проведення всенародних президентських виборів буде винесене на загальнонаціональний референдум. Він може відбутися 22 липня одночасно з достроковими виборами нового парламенту. Турецький парламент також прийняв у другому читанні поправку про скорочення терміну повноважень законодавчих зборів із нинішніх п’яти років до чотирьох. Ініціатива внесення пакету поправок до основного закону належить правлячій Партії справедливості й розвитку (ПСР), яку очолює прем’єр Тайіп Ердоган.

Газета: 
Рубрика: