Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 березня, 2007 - 00:00

Білорусь пропонує ЄС відмінити санкції й шукати компроміс

Європейський Союз повинен відмовитися від застосування санкцій щодо офіційного Мінська й шукати взаєморозуміння, заявив у вівторок МЗС Білорусії, що намагається відновити зіпсовані стосунки із Заходом. У понеділок Рада ЄС заявила про продовження ще на один рік рішення про заборону в’їзду для 36 білоруських чиновників на чолі з президентом Олександром Лукашенком, якого деякі зарубіжні політики називали «останнім диктатором Європи». Заборона була введена у відповідь на фальсифікацію підсумків білоруських президентських виборів 2006 року, в якій упевнені Євросоюз і США. «Зведення огорож повинне залишитися в минулому... Необхідний новий етап у взаємовідносинах Білорусі з ЄС, в основі яких буде лежати прагматизм і взаємна повага», — зауважив прес-секретар МЗС Андрій Попов. На початку року Мінськ, який зіткнувся з проблемами у стосунках із союзницькою Росією, — що вилилися в стрибок цін на газ і нафту, — заявив про бажання поліпшити контакти із західними демократіями. Однак ЄС ставить умовою «мирних переговорів» початок у Білорусі ліберальних реформ і звільнення політв’язнів, існування яких Мінськ заперечує.

Євросоюз загрожує в’язницею виробникам підробок

Виробникам фальшивих ліків, іграшок та інших товарів у промислових масштабах загрожують тюремне ув’язнення на термін до чотирьох років або штраф у розмірі 300 тис. євро ($400 тис.), якщо наберуть чинності правила, прийняті у вівторок комісією Європарламенту. Для набуття статусу закону документ повинен бути схвалений всіма членами парламенту і 27 державами-членами Європейського Союзу. Законопроект направлений на припинення порушень в області використання авторських прав, торгових марок і прав промислової власності на внутрішньому ринку ЄС.

Лавров пропонує еволюційний шлях реформування СНД

Співдружність незалежних держав розвиватиметься, вдосконалюючи існуючі структури й без відмови від напрацьованого, заявляє голова МЗС РФ Сергій Лавров. «У Співдружності обговорювалися три варіанти розвитку: перший — за принципом Європейського Союзу, другий — за прикладом «Групи восьми» і третій полягав в еволюційному вдосконаленні існуючих структур без різкого ламання того, що було напрацьовано, і при збереженні накопиченого позитива. Третій варіант є найкращим», — заявив С. Лавров, виступаючи вчора в Держдумі на «урядовій годині». За словами С. Лаврова, «ніхто з держав-учасників СНД поки не ставить офіційно питання про вихід із Співдружності». Він зазначив, що зараз головним завданням є «плавна адаптація СНД» до сучасних реалій. Одним із напрямів діяльності СНД на даному етапі є модернізація Співдружності. У зв’язку з цим було прийняте рішення створити робочу групу на рівні заступників глав зовнішньополітичних відомств для підготовки проекту концепції подальшого розвитку СНД. «Перше засідання комісії відбулося близько місяця тому в Москві, обговорений підготовлений спільно з виконкомом СНД проект концепції. Є намір завершити цю роботу до червня цього року й винести проект концепції для схвалення глав держав», — повідомив С. Лавров. Він додав, що відносини Росії з партнерами з СНД будуються на таких принципах, як «обачність, прагматизм і орієнтація на реальні потреби наших людей».

Ахмадінежад визнаний людиною року в Ірані

Відповідно до опитування громадської думки, яке проводив третій канал іранського телебачення, президент Махмуд Ахмадінежад визнаний людиною року в Ірані. Як повідомило вчора іранське інформагентство «Фарс», опитування проводилося у вигляді СМС-голосування протягом 45 днів. Друге місце зайняв відомий іранський важкоатлет, неодноразовий чемпіон світу й переможець Олімпійських ігор Хоссейн Резазаде. На третьому місці опинилися вчені Ірану, які створили ліки, що дозволяють контролювати вірус СНІДу. В Ісламській Республіці Іран учора святкували настання нового 1386 року за сонячним календарем і прихід весни — Ноуруз («Новий день»).

У Монголії розподілять серед населення частку прибутку від природних багатств

Пропозиція президента Монголії Намбарина Енхбаяра рівномірно розподіляти серед жителів країни прибутки від видобутку її корисних копалин прозвучала кілька місяців тому, і зараз парламент, уряд, політичні партії обговорюють цю ініціативу й висловлюють свої думки. З пропозицією президента ознайомилися голови адміністрацій аймаків Монголії, які зібралися в державній резиденції. «Для вирішення цього завдання необхідно довести державну участь в освоєнні відкритих на держбюджетні кошти родовищ до 51%, негайно внести поправку про це в закон про корисні копалини й створити компанію з державною формою власності. Ці заходи стануть першим кроком у реалізації моєї пропозиції», — зазначив Н. Енхбаяр, виступаючи на зібранні. На думку глави держави, доцільно направити частину коштів на створення перероблюючих підприємств, а також на потреби охорони здоров’я та освіти.

Газета: 
Рубрика: