Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 березня, 2007 - 00:00

«Єдинороси» перемагають на виборах

«Единая Россия» святкує перемогу на виборах до законодавчих зборів 14 російських регіонів, які розглядалися багатьма експертами як генеральна репетиція думських. За попередніми даними, «партія влади» виходить на перше місце всюди, крім Ставропольського краю, де перемогу отримала «Справедливая Россия» з 37% голосів. «Медведи» там набрали близько 24%. Найкращий результат єдинороси демонструють у Дагестані — 69%. За попередніми даними, «Единая Россия» і КПРФ проходять до законодавчих зборів усіх 14 регіонів, «Справедливая Россия» — всюди, крім Омської області, КПРФ — в 11, СПС — у п'яти регіонах. «У нас відчуття завойованої перемоги. Виборці підтримують нашу ідеологію, наш курс і наші реальні справи», — заявив лідер «Единой Росии» Борис Гризлов. Найбільшим сюрпризом став відносний успіх Союзу правих сил. Ліберали подолали семивідсотковий бар'єр у Республіці Комі, Ставропольському краї, Самарській, Томській, Ленінградській областях і «балансують на грані» в Московській області. В Орловській області їм не вистачило для перемоги всього двох сотих відсотка.

Енергетично-екологічні цілі ЄС

Євросоюз проводитиме кардинальну реформу в енергетиці. Згідно з прийнятим рішенням, країни-члени ЄС взяли на себе державні зобов'язання довести до 2020 року до 20% частку виробництва енергії на основі відновлювальних джерел. Це рішення прийняте на саміті в Брюсселі. Такий крок дозволив Євросоюзу прийти до ще одного рішення — до 2020 року на 20% скоротити викиди вуглекислого газу. При цьому підкреслюється, якщо інші країни, такі як США й Китай, зроблять, зі свого боку, відповідні заходи щодо скорочення викиду шкідливих речовин в атмосферу, ЄС докладе всіх зусиль, щоб знизити кількість вуглекислого газу не на 20%, а вже на 30%. Таким чином, Європейський Союз виходить на перші позиції у світі з переходу на новітні енергетичні технології й захисту планети від кліматичного ризику. «Євросоюз взяв на себе місію з реалізації третьої технологічної революції, яка покликана зберегти екологію планети й привести до відмови від нафти й газу як головних джерел енергії», — заявила Меркель, підкресливши, що лідерство в галузі розробки нових енергетичних джерел дозволить ЄС стати провідним експортером передової науковоємної технології.

Схеффер попередив про можливий розкол НАТО

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер вважає, що в Альянсі може статися розкол між країнами, які опиняються в зоні дії американської системи протиракетної оборони, і країнами, які будуть не захищені нею від іранських ракет. Представники НАТО зазначають, що американська ПРО не захистить південно-східну частину Європи, яка потребує додаткової системи протиракетної оборони. «У випадку, коли мова заходить про протиракетну оборону, всередині НАТО не повинно з'являтися ліги А й ліги Б, — заявив Яап де Хооп Схеффер. — Я вважаю єдність оборони ключовим принципом». Нині проти ініціативи Вашингтона протестує Росія. У той же час представники НАТО наполягають на тому, що реалізація американського плану піде на користь Європі, яка опиниться під захистом американської системи ПРО. У НАТО вважають, що цю систему можна поліпшити за рахунок додаткової системи ПРО, яка може бути створена вже на початку наступного десятиріччя й захистить від іранської загрози країни південно-східної Європи, у тому числі Туреччину, Грецію та Італію.

Ахмадінежад хоче порозумітися в РБ ООН

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад збирається відвідати засідання Ради Безпеки ООН, де має намір відстоювати право Ісламської Республіки на мирні ядерні технології. Основною метою візиту Ахмадінежада в РБ ООН стане «захист національних інтересів і міжнародних прав іранського народу». Тегеран не виконав вимог ООН про припинення робіт зі збагачення урану, які, як вважають на Заході, ведуть до створення Ісламською Республікою ядерної зброї. Іран, однак, наполягає на тому, що його атомна програма носить суто енергетичний характер. З 2005 року Ахмадінежад двічі виступав у стінах Генеральної Асамблеї ООН, але ніколи досі не звертався до Ради Безпеки. Заява про плани Ахмадінежада прозвучала на фоні консультацій, які без помітного успіху ведуть п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина, щодо нового проекту іранської резолюції, яка передбачає нові санкції через те, що Іран не закрив збагачення урану й проекти на важкій воді. У грудні Рада Безпеки ввела санкції щодо Ірану в зв'язку з небажанням влади цієї країни припинити роботи зі збагачення урану. Це рішення Ахмадінежад назвав «клаптиком паперу».

Газета: 
Рубрика: