Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 березня, 2007 - 00:00

Назарбаєв пропонує створити Євразійський економічний союз

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв виступив з пропозицією створити Євразійський економічний союз. «Ми пропонуємо вийти на створення Євразійського економічного союзу держав, зробити його вигідним для вступу всіх інших наших сусідів», — сказав він учора в парламенті, виступаючи зі щорічним посланням до народу республіки. Глава держави не уточнив, які саме держави можуть увійти до союзу. Водночас він знову підкреслив пріоритетність економічної інтеграції Казахстану в рамках СНД, ЄврАзЕС, ШОС. «Економічна інтеграція в рамках СНД, ЄврАзЕС, ШОС залишається головним орієнтиром нашої торгівлі», — зазначив Н. Назарбаєв.

Саркозі звинувачують у незаконному придбанні квартири

Французький сатиричний тижневик «Канар аншене» звинуватив міністра внутрішніх справ Франції і кандидата на пост президента Франції Ніколя Саркозі у фінансових махінаціях. Видання стверджує, що фаворит президентських перегонів, перебуваючи на посаді мера Нейї-сюр-Сен, скористався своїм службовим станом, придбавши в підвладному йому місті в 1997 році дві квартири за значно заниженою ціною. «Канар аншене» стверджує, що Саркозі придбав квартиру в «улюбленої компанії з продажу нерухомості мерії Нейї- сюр-Сен «Лассер». Апартаменти площею 233 кв.м були придбані за ціною, нижчою від ринкової на 12—35% (115—450 тис. євро).

За даними тижневика, перш ніж переїхати, подружня пара Саркозі розпорядилася об’єднати дві квартири в одну і провести в них масштабні ремонтні роботи вартістю близько 270 тис. євро, які також були оплачені не повністю, а за рахунок підрядчика «Лассер». У 2006 році, обіймаючи вже посаду міністра внутрішніх справ Франції, Саркозі продав апартаменти за ринковою ціною 1 млн. 942 тис. євро. Таким чином, виручка глави МВС від перепродажу становила, за даними видання, щонайменше 300 тис. євро. Саркозі, у свою чергу, відкидає всі обвинувачення в махінаціях, які, за його словами, «спрямовані лише на те, аби зганьбити» кандидата в президенти Франції.

Вашингтон сяде за стіл переговорів з Дамаском і Тегераном

Сполучені Штати готові взяти участь у конференції, яка відбудеться в березні в іракській столиці, разом з представниками Сірії, Ірану та Великої Британії. Про це заявили офіційні представники Білого дому. Мета конференції — віднайти шляхи припинення насильства в Іраку. Спочатку планувалося, що конференція пройде лише для країн регіону, однак міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі заявив, що участь таких країн, як Велика Британія і США, дасть змогу ширше поглянути на проблему. На конференцію також запрошені представники Ліги арабських держав, а також п’ять постійних членів Ради безпеки ООН. Зебарі зауважив, що Ірак має стати чинником, який об’єднує, а не розділяє світ. За заявами офіційних осіб США, Америка не планує під час конференції проводити двосторонні зустрічі з іранськими чи сірійськими дипломатами, а також обговорювати іранську ядерну програму. Раніше американська влада звинуватила Сірію та Іран в пособництві насильству в Іраку. Однак на США чиниться тиск з вимогою розпочати діалог і з Дамаском, і з Тегераном.

Глава розвідки США висловив побоювання з приводу демократії в Росії

Росія зробила крок назад у русі шляхом демократії і може схилятися на користь контрольованого вибору наступника президента Володимира Путіна, вважає керівник національної розвідки США Майк Макконнелл. Відставний адмірал військово-морських сил Макконнелл, який на минулому тижні призначений на посаду глави національної розвідки США, повідомив комісії Сенату зі справ збройних сил, що в оточенні Путіна з’явилися «надто консервативні» радники, які з недовірою ставляться до США. «Марш у бік демократії повернув назад. І нині вживається більше заходів для контролю процесу, народу, партій і так далі щодо вибору наступного лідера Росії», — зауважив Макконнелл на слуханнях, присвячених загрозам для США. «Я побоююсь, що марш у бік демократії, як ми його розуміємо, може контролюватися таким чином, що це вже не демократичний процес», — сказав він. Макконнелл припустив, що агресивне висловлювання на адресу США з боку Росії в останні кілька тижнів може відображати напрям політичного процесу в Росії.

Путін назвав план Вашингтона щодо розгортання системи протиракетної оборони в Центральній Європі загрозою для безпеки Росії, і в промові 10 лютого у Мюнхені звинуватив США у спробі стати домінуючою державою.

Газета: 
Рубрика: