Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 березня, 2012 - 00:00

Меркель сумнівається, що бундесвер виведуть із Афганістану до 2014 року

Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила сумнів у тому, що війська бундесверу будуть виведені з Афганістану до 2014 року, повідомив у понеділок телеканал N-24. Раніше уряд оголошував саме цей строк. «Не дивлячись на досягнутий прогрес, не можна сказати, що строки 2012-2014 рік будуть дотримані», — сказала канцлер у понеділок під час неоголошеного візиту в Мазарі-Шаріф, цитує її слова телеканал. Керівництво ФРН планувало почати виведення німецьких військових формувань із Афганістану наприкінці 2011 року з тим, щоб завершити цей процес до 2014 року. Передбачалося, що відповідальність за підтримку безпеки в країні з 2014 року — після виведення іноземного контингенту — буде покладена на афганську армію та сили безпеки. В даний час на території Афганістану задіяні близько 4,9 тисячі німецьких військовослужбовців. Контингент ФРН входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF), що знаходяться під командуванням НАТО. Крім бойових завдань, німецькі військовослужбовці, а також представники правоохоронних органів Німеччини надають допомогу властям Афганістану в створенні дієздатних формувань національної армії та поліції.

Олланд: Саркозі робить Європу цапом-відбувайлом

Кандидат від Соціалістичної партії Франсуа Олланд звинуватив свого суперника, нинішнього президента Франції Ніколя Саркозі, в тому, що той у своєму виступі перед 50 тис. прихильників у передмісті Парижа Вільпенті зробив Європу цапом-відбувайлом, намагаючись переглянути угоду про Шенгенську зону, яка передбачає вільне пересування громадян. «Протягом кількох місяців Ніколя Саркозі звинувачував мене у спробі переглянути умови нещодавно підписаного Договору про європейську фінансову дисципліну і реалізацію заходів економії в кожній країні, а тепер, не маючи інших пропозицій для французів, він поводиться з Європою як із цапом-відбувайлом», — заявив Олланд. На його думку, Саркозі виступав не як президент, а як кандидат і тим самим затьмарив свій підсумок роботи, і це можна зрозуміти, оскільки таке не на його користь. Кандидат від Соціалістичної партії також звинуватив чинного президента в намаганні протистояти недобросовісній конкуренції за допомогою запровадження закону «Купуй європейське», подібно до того, як це зроблено в США, де ухвалено закон «Купуй американське». І додав, що про це заявляється після того, як Саркозі «нічого не зробив протягом п’яти років». Перший тур французьких президентських виборів має відбутися 22 квітня. Згідно з опитуваннями громадської думки, Ніколя Саркозі поки значно поступається Франсуа Олланду.

Швейцарці відмовилися від тривалих відпусток

Жителі Швейцарії за підсумками проведеного в країні референдуму відмовилися подовжувати річну відпустку з чотирьох до шести тижнів. Питання про збільшення тривалості відпустки в півтора рази було винесене на референдум профспілками, які оприлюднили дані, що у Швейцарії кожен третій працівник страждає від викликаного важкою працею стресу. Шеститижнева відпустка надається працівникам більшості західноєвропейських країн. Проте план профспілок не зустрів схвалення у власників компаній і фінансистів. Таке нововведення, на їхню думку, може призвести до різкого зростання витрат на заробітну плату й не найкращим чином позначитися на національній економіці. Навесні 2011 року швейцарський парламент уже розглядав питання про збільшення відпустки й відхилив його більшістю голосів, але потім воно було винесене на референдум. Проти внесення змін до законодавства виступили дві третини швейцарців — 67 відсотків жителів країни, що взяли участь у голосуванні. При цьому більшість швейцарців підтримали ініціативу «зелених» про обмеження житлового будівництва в районі гірськолижних курортів, де нерухомість активно скуповується іноземцями. Референдуми є важливою складовою системи прямої демократії в Швейцарії. Зазвичай вони проходять чотири рази на рік, а всього з 1848 року в країні відбулося понад 500 референдумів. Швейцарці отримують право висловитися з приводу внесення змін у законодавство, коли не менше 100 тис. жителів країни вважають важливим розглянути те чи інше питання.

Газета: 
Рубрика: