Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 лютого, 2007 - 00:00

Схеффер хоче бачити Україну в НАТО

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Яап де Хооп Схеффер хоче бачити серед кандидатів на вступ у НАТО 2009 року Сербію, Україну й Грузію. «Звичайно, народ повинен сам ухвалити рішення, але я гадаю, що 2009 року це рішення буде прийняте», — заявив Схеффер у Мюнхені, де проходила міжнародна конференція з безпеки. На думку Генсека, ювілейний для НАТО 2009 рік буде знаменний тим, що до Альянсу зможуть приєднатися нові країни. «Я хотів би побачити більше членів НАТО — 26 плюс», — зазначив він. Схеффер виразив упевненість, що в рік 60-річного ювілею НАТО ситуація в Афганістані повністю стабілізується. «Ми побачимо більше результатів, ніж ми бачимо нині. Уже багато досягнуто, немає причин для песимізму, — повідомив Генсек. — Ми зробимо Європу єдиною й стабільною. Ми побачимо Косово з чітким політичним статусом і в тісному співробітництві з Сербією».

Румунія закликає Україну до стриманості

Офіційний Бухарест настирливо радить Україні утриматися від спроб створення «штучних поселень» на території, що є предметом протистояння між двома державами. Як повідомило вчора Радіо «Німецька хвиля», про це повідомляється в заяві румунського МЗС. Бухарест підкреслює, що подібні кроки української сторони суперечать основам міжнародного права. Крім того, у заяві вказано, що спроба створення населеного пункту ніяким чином не позначиться на процесі делімітації континентального шельфу України й Румунії. Верховна Рада України 8 лютого ухвалила постанову про привласнення населеному пункту, що знаходиться на острові Зміїний назви «селище Біле». У цей час на території острова Зміїний площею 1,5 кв. км постійно проживає близько 80 осіб — працівники маяка, гідрографи, іхтіологи, геофізики.

У Туркменістані рахують голоси

Майже 99% громадян Туркменії брали участь у перших в історії країни альтернативних виборах президента, результат яких мало у кого викликає сумніви. Майже ніхто не сумнівається, що переможе нинішній виконуючий обов’язки президента Гурбангули Бердимухаммедов. Протягом останнього десятиріччя він тісно співпрацював з автократом Туркменії Сапармуратом Ніязовим Туркменбаши. Колишній міністр охорони здоров’я Бердимухаммедов, як і інші п’ять претендентів на президентську посаду, представляє дітище Туркменбаши — Демократичну партію — єдину легальну партію в країні. Усі шість претенденти обіцяли продовжити курс Туркменбаши й дати громадянам небагато свободи й небагато соціального захисту. Так, Бердимухамедов обіцяв надати громадянам необмежений доступ в інтернет, підняти рівень освіти й підвищити пенсії. Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Горан Леннмаркер назвав перші в історії країни альтернативні вибори президента «значущим кроком у розвитку незалежної Туркменії» і «новим етапом процесу демократизації туркменського суспільства».

У Багдаді загинуло майже 70 осіб

Майже на 70 осіб збільшилася кількість загиблих учора в Багдаді внаслідок серії вибухів на ринках міста. Ще близько сотні людей поранилися. За даними влади, на ринку в столичному районі Шорджа практично одночасно були підірвані два автомобілі, жертвами цих вибухів стали близько 59 осіб. Через півгодини пролунав вибух у районі Баб-еш-Шаркі, де загинуло дев’ять осіб і ще 30 поранено. Вибухи прогриміли в той момент, коли шиїти відзначали першу річницю теракту в священному для них мавзолеї у місті Самаррі. Вони співпали з 15-хвилинною перервою, яка була оголошена головою іракського уряду Нурі аль-Малікі в пам’ять про загиблих тоді людей. Теракт в Самаррі стався 22 лютого 2006 року, після чого ситуація в країні різко загострилася.

Газета: 
Рубрика: