Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 січня, 2007 - 00:00

ООН засудить заперечення Голокосту

Генеральна асамблея ООН розгляне резолюцію, що осуджує заперечення Голокосту як історичного факту. У резолютивній частині документа містяться всього два абзаци. У першому безумовно засуджується будь-яке заперечення Голокосту, у другому міститься заклик до всіх країн-членів ООН беззастережно відкидати часткові або повні сумніви щодо цього історичного факту, так само як і спроби довести, що Голокост є міфом. Нині резолюцію підтримують 72 країни з 192 членів Генасамблеї, у тому числі всі європейські держави, Ізраїль, Канада, Нова Зеландія та Австралія. Автори тексту сподіваються, що в кінцевому результаті за неї проголосують понад 104 країни — саме таке число держав підтримало схожу резолюцію в листопаді 2004 року. Очікується, що голосування може відбутися вже завтра, напередодні Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня. На думку аналітиків, насамперед резолюція направлена проти Ірану й іранського президента Махмуда Ахмадінеджада, який публічно висловлює сумніви в реальності Голокосту.

Карімов залишився без повноважень

Офіційно закінчився термін повноважень президента Узбекистану Іслама Карімова. Ташкент нічого не говорить про те, чи збирається президент залишити свою посаду, а дата проведення нових виборів досі не визначена. Юристи вивчають конституцію країни, намагаючись зрозуміти, що може статися в найближчому майбутньому. Як і його колеги в Казахстані, Таджикистані й Туркменії, Карімов уже одного разу змінив конституцію для того, щоб продовжити термін свого перебування в президентському кріслі. Але й згідно з новим законом його повноваження закінчилися в понеділок. Президент Карімов керує цією країною протягом останніх 18 років. Знавці конституції говорять, що до кінця року все може залишатися без змін. Причина в тому, що відповідно до складного виборчого законодавства, діючого в Узбекистані, грудень — єдиний місяць у році, коли можуть бути проведені президентські вибори, незалежно від того, коли закінчується термін діючого глави держави.

Буш хоче энергонезалежності США

Енергетична незалежність США, бюджет і нова американська стратегія в Іраку стали основними темами сьомої щорічної доповіді президента США Джорджа Буша «Про становище країни». Саме з цими пріоритетами голова Білого дому звернувся до Конгресу США. Президент акцентував увагу на енергетичній політиці США. Зокрема, Джордж Буш запропонував до 2027 року подвоїти стратегічний енергетичний запас країни й закликав знизити споживання палива на 20% до 2017 року. Він також хоче звернутися із проханням до Конгресу виділити мільярди доларів на фінансування розробок альтернативних джерел енергії, щоб не залежати від іноземної нафти. Президент заявив про плани протягом п’яти років прийти до бездефіцитного федерального бюджету. Крім того, для боротьби з тероризмом, Буш попросив Конгрес дозволити збільшити чисельність сухопутних сил і військ морської піхоти на 92 тис. осіб протягом наступних п’яти років. У зверненні до нації Джордж Буш попередив, що провал в Іраку став би для Америки «скорботною невдачею з далеко йдучими наслідками». І привів немало аргументів на захист нової американської стратегії в Іраку. В офіційній відповіді Демократичної партії на звертання Буша сенатор Джім Уебб заявив, що політика США в Іраку повинна рухатися «у новому напрямі».

Кацава закликають піти у відставку

Міністр юстиції Ізраїлю Ціпі Лівні вчора закликала президента країни Моше Кацава піти у відставку, повідомило агентство Ассошиейтед прес. Доки провина Кацава не доведена судом, «він не повинен доводити свою невинуватість, перебуваючи на посаді президента», — говориться в заяві міністра юстиції і закордонних справ Ізраїлю Ціпі Лівні. Вона «переконана в тому, що відставка (Кацава) була б доречним кроком у цей час».

Близько двох місяців тому Кацав через адвокатів обіцяв вищому суду справедливості припинити дію своїх повноважень, якщо генпрокурор Менахем Мазуз вирішить подати проти нього звинувачувальний позов. Мазуз оголосив про наявність достатньої доказової бази для того, щоб звинуватити голову держави в зґвалтуванні, сексуальних домаганнях, зловживанні службовим положенням, спробах перешкодити ходу слідства, роздачі дорогих подарунків, незаконно придбаних за рахунок бюджету. Обвинувачення проти президента можуть бути висунуті тільки після спеціальних юридичних слухань, на яких Кацав і його адвокати отримають можливість, ознайомившись з матеріалами справи, озвучити доводи на свій захист і спростувати аргументацію слідства.

Газета: 
Рубрика: