Грузія готова на переговори з Абхазією
Грузинська влада завірила ООН, що готова розпочати мирні переговори з Абхазією без яких-небудь попередніх умов. Про це заявила замголови МВС Грузії Катерина Згуладзе на зустрічі, організованій в штаб-квартирі ООН грузинською делегацією напередодні розгляду грузино-абхазької проблеми на засіданні Ради Безпеки. Грузію закликали вивести війська з верхньої частини Кодорської ущелини й утриматися від «войовничої риторики й провокаційних дій». Згуладзе відмітила, що присутність грузинських спецпідрозділів у верхній частині Кодорської ущелини не становить загрози Абхазії. За її словами, проведена Грузією влітку минулого року у Верхніх Кодорах спеціальна поліцейська операція «змінила статус-кво» цього району, оскільки очистила його від кримінальних елементів, привівши при цьому до захоплення великої кількості боєприпасів і озброєнь. Заступник міністра повідомила, що нині у верхній частині ущелини залишається близько 270 співробітників грузинських спецпідрозділів, у той час як у липні минулого року їхня кількість складала близько 800 осіб.
Імідж США різко погіршився
Імідж США у світі різко погіршився за останній рік через війну в Іраку й ситуацію з ув’язненими на базі Гуантанамо, показали опубліковані вчора результати опитування, проведеного службою Бі Бі Сі. Кількість людей, які вважають, що США справляють в основному позитивний вплив на міжнародну ситуацію, скоротилося до 29% із 36% роком раніше, свідчать результати опитування жителів 18 країн, що брали участь в опитуванні й минулого року. Опитування засвідчило: 52% респондентів вважають, що вплив США був загалом негативним, тоді як роком раніше так вважали 47%. Загалом в опитуванні, що проходило з 3 листопада по 9 січня, взяли участь 26381 особа в 25 країнах. «Рішення адміністрації США збільшити військовий контингент в Іраку розходиться зі світовою громадською думкою... Ця політика, швидше за все, ще більше погіршить імідж Америки», — зазначив Даг Міллер, президент компанії, що проводила опитування, GlobeScan. В основному люди засуджують позицію США щодо військової операції Ізраїлю проти угруповання «Хізбалла» на території Лівану, позицію стосовно ядерної програми Ірану, погляд США на проблему глобального потеплення й позицію щодо ядерної програми Північної Кореї.
Ватикан виявився найбiльш кримінальною країною світу
Ватикан є самою кримінальною державою світу, вважає німецький журнал Der Spiegel. Свій висновок видання робить на основі статистики злочинів, оголошеній генеральним прокурором Ватикану Нікола Пікардії. За даними правоохоронних органів Ватикану, 2006 року міністерство юстиції держави розслідувало 341 цивільну й 486 карних справ. Це притому, що всього населення найменшої країни планети становить 492 людини. Таким чином, на кожного жителя Ватикану припадає близько півтора кримінальних інциденти — це в 20 разів більше, ніж у середньому по Італії, і в 33 рази більше, ніж, наприклад, у Росії. Основні злочини в Ватикані, який щодня відвідують близько 50 тис. туристів, — шахрайство, кишенькові крадіжки, крадіжка сумок. Щоправда, відомство генерального прокурора особливо підкреслює, що практично всі вони здійснюються іноземцями. При цьому 90% порушень залишаються безкарними, але не через милосердя, а тому що злодюжки легко перетинають кордон і фактично опиняються в іншій державі — в Італії.
Мао готують до китайського Нового року
Робітники опоряджають статую колишнього китайського керівника Мао Цзедуна, яка знаходиться в місті Ченду в провінції Сичуань на південному сході Китаю. Таким чином Великого керманичів готують до зустрічі китайського Нового року. Згідно з місячним календарем, 2007 року зустрічають рік Вогняної Свині з 17 на 18 лютого.
У Гвінеї вбито понад 20 демонстрантів
Понад 20 осіб убиті в столиці Гвінеї під час розгону масової демонстрації в підтримку вимоги про відставку президента Лансани Конте. Одночасно президентська гвардія арештувала лідерів провідних профспілкових об’єднань країни. З 10 січня в Гвінеє за закликом профспілок проходить загальний страйк. Її учасники вимагають відставки президента, що прийшов до влади внаслідок військового перевороту 1984 року. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виразив серйозну стурбованість «надмірним застосуванням сили» гвінейською владою. Застосування сили також засудила Європейська комісія. У результаті страйку призупинене видобування й відвантаження бокситів — основного багатства Гвінеї, що становить 30% світових запасів.
Страйкарі заблокували вулиці Бейрута
Сотні протестуючих у Лівані заблокували головні дороги навколо Бейрута, розпочавши страйк, до якого закликала ліванська опозиція. Яка, на чолі з угрупованням «Хізбалла», вимагає відставки уряду і створення кабінету національної єдності, у якому «Хізбалла» та її союзники одержать портфелі і матимуть право вето. Страйкарі палили покришки і спорудили барикади на кількох головних трасах, у тому числі і на дорозі, що веде до міжнародного аеропорту Бейрута. За їхніми словами, вони продовжать акції протесту доти, поки не досягнуть своїх цілей. Уряд закликає демонстрантів повернутися до роботи. Прем’єр-міністр Лівану Фуад Синьйора сказав, що до розблокування доріг залучені війська. Страйк відбувається за кілька днів до того, як представники країн-донорів зберуться в Парижі для обговорення економічної ситуації в Лівані. Ліванський уряд побоюється, що страйк може негативно вплинути на рішення донорів про допомогу Лівану. Протистояння між ліванським урядом та опозицією почалося в грудні, коли деякі опозиціонери захопили урядовий будинок у Бейруті. Вони утримують будинок дотепер.