Саакашвілі запропонував росіянам службу в грузинській армії
Президент Грузії Михаіл Саакашвілі закликав російських військових зі складу Групи російських військ у Закавказзі (ГРВЗ) залишатися в країні й перейти на службу в грузинські війська. «Якщо хто-небудь із російських офіцерів побажає залишитися в Грузії, Грузія готова прийняти їх як громадян своєї країни. Ми не хочемо російських військових баз на своїй території, але ми потребуємо хороших громадян своєї країни», — заявив президент на зустрічі зі студентами Тбіліського держуніверситету з нагоди виведення російського угруповання з Тбілісі. Більше того, Саакашвілі запропонував тим російським офіцерам, які побажають залишитися в країні, грузинське громадянство. За словами грузинського лідера, він вдячний російській стороні за те, що ситуація з виведенням баз у корені відрізняється від подій 1992 року, «коли виведення російських військ із Грузії супроводжувалося повним розгромом інфраструктури». Нині все проходить цивілізовано, відмітив він. «Наше завдання не полягає в тому, щоб російські бази були виведені з Ахалкалаки й Батумі. Наше завдання полягає в тому, щоб у Грузії взагалі не було іноземних військових баз. І нашим основним завданням є те, щоб в офіційному порядку останній російський офіцер покинув Грузію через грузино-російський кордон на річці Псоу й через Рокський тунель», — заявив Михаіл Саакашвілі.
«Газпром» звинувачує Мінськ у безвідповідальності
«Безвідповідальною» назвав представник російського газового монополіста «Газпром» позицію Білорусі щодо поставок наступного року. «Білоруська сторона знову заявила, що збирається купувати російський газ за ціною не вищою за встановлену для Смоленської області», — зазначив Сергій Купріянов. За його словами, така позиція ставить під загрозу енергопостачання Білорусі. Купріянов повідомив схему, яка влаштовує «Газпром»: частину вартості газу Білорусь оплачує грошима, а інше — половиною акцій газотранспортної компанії «Білтрансгаз». Мінськ, посилаючись на існування Союзної держави, наполягає на поставках газу за ціною Смоленської області — $39 за тисячу кубометрів. «Газпром» заявляє, що Мінську й так були надані пільгові умови на перехідний період і що підвищення цін для колишніх республік СРСР — частина стратегії газового гіганта.
Баку припиняє мовлення російських телеканалів
Влада Азербайджану з нового року припиняє мовлення на своїй території двох основних каналів російського телебачення — Першого й телеканалу «Росія». Відключення трансляції російських каналів викликане бажанням офіційного Баку стимулювати розвиток національного телебачення, заявив голова азербайджанської ради з телебачення й радіомовлення Нушираван Магеррамлі. Окрім того, за словами чиновника, в Азербайджані з’явилося багато кабельних телемереж, за допомогою яких населення країни зможе дивитися іноземне телебачення. Крім російських каналів, буде припинена трансляція й двох турецьких телекомпаній. «Азербайджан протягом багатьох років надавав названим вище зарубіжним телеканалам безперешкодно віщати на територію республіки, хоч у всьому світі мовлення іноземних телерадіоканалів допускається лише за допомогою кабелів і супутників», — підкреслив Магеррамлі. Він додав, що цього тижня влада збирається запропонувати власникам кабельних телевізійних мереж знизити абонентську плату для того, щоб глядачі змогли отримувати доступ до численних телеканалів.
У Туркменістані назвали кандидатiв у президенти
Учора на позачерговому засіданні вищого законодавчого органу Туркменістану Халк Маслахати (Народної ради) була визначена дата виборів і були названі два кандидати на посаду президента. Як повідомив на засіданні голова ЦВК республіки Мурат Кариєв, вибори відбудуться 11 лютого. За його словами, виборчі дільниці будуть відкриті з 8:00 до 18:00 за місцевим часом. Підсумки виборів будуть оголошені протягом 10 днів вiд дня голосування, хоча, як відмітив М. Кариєв, «можливо ми й за три дні впораємося». На засіданні були названі такі кандидати на посаду президента Туркменістану: Ішангули Нурриєв — замміністр нафтогазової промисловості й мінеральних ресурсів і Дурди Дурдиєв — замміністр міністерства туризму і спорту. Тимчасово виконуючий обов’язки президента Туркменістану Гурбангули Бердимухаммєдов заявив, що майбутні вибори глави держави пройдуть «на демократичній основі, закладеній президентом Сапармуратом Ніязовим». Єдиним кандидатом від опозиції на посаду президента Туркменістану вибраний лідер суспільно-політичного руху «Ватан» («Батьківщина») Худайберди Оразов. Колишній віце-прем’єр Туркменістану нині живе у Швеції, але збирається, за його словами, повернутися на батькiвщину найближчим часом.
Майбутній генсек ООН за продовження переговорів iз КНДР
Майбутній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступає за продовження шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми КНДР, повідомляє Associated Press. «Я вважаю, що продовження шестисторонніх переговорів є позитивним чинником», — заявив Пан Гі Мун, висловивши, однак, жаль із приводу відсутності поступу в ході переговорів, які відбулися раніше в Пекіні. Пан Гі Мун, який відвідав Південну Корею, з візитом перед офіційним вступом на посаду генсека ООН, закликав обидві сторони виявити терпець і, незважаючи на всі перепони, знайти дипломатичний шлях для виходу з глухого кута. Разом із тим Пан Гі Мун заявив, що на даний момент відвідання Корейської Народно- Демократичної Республіки не входить до його планів, проте, «враховуючи обставини, мої плани можуть змінитися». Пан Гі Мун, у минулому міністр закордонних справ і торгівлі Південної Кореї, 13 жовтня 2006 р. був призначений генсеком ООН. Однак до 31 грудня 2006 р. обов’язки генерального секретаря, який є головною адміністративною посадовою особою організації, виконуватиме Кофі Аннан, який посідає цей пост з 1997 р. Термін повноважень Пан Гі Муна на цій посаді триватиме з 1 січня 2007 р. до 31 грудня 2011 р.