Сейм Польщі засудив тоталітарний режим за геноцид
Учора сейм Польщі ухвалив постанову про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, прийняття цієї постанови проходило в присутності Української парламентської делегації на чолі з головою Верховної Ради України Олександром Морозом. «Поділяючи біль близьких жертв Голодомору в Україні, який у 1932— 1933 роках забрав життя мільйонів жителів українських сіл, сейм Польщі засуджує тоталітарний режим, який відповідальний за цей геноцид», — йдеться в постанові сейму — нижньої палати польського парламенту.
«Веймарський трикутник» — за європейський вибір України
Майбутня угода щодо поглибленої співпраці України та Європейського Союзу повинна вказувати на європейський вибір Києва. З такою заявою виступили глави держави й урядів так званого «Веймарського трикутника» — Німеччини, Франції та Польщі. На переговорах, які відбулися в західно-германському містечку Меттлах, лідери трьох держав запропонували укласти з Україною додаткову угоду. «Вона повинна стати основою для співпраці та відповідати європейському вибору України», — повідомила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Однак вона додала, що документ не міститиме положень про початок переговорів щодо вступу України до ЄС. Питання співпраці з Україною на порядок денний зустрічі «трійки» виніс президент Польщі Лех Качинський, який висловив стурбованість, що майбутня інтеграція України в ЄС може обмежитися лише створенням зони вільної торгівлі.
Парламент Фінляндії ратифікував конституцію ЄС
Фінські парламентарії переважною більшістю проголосували за ратифікацію європейської конституції. На підтримку документа висловилися 125 депутатів, проти — 39, ще четверо стрималися. Тепер, згідно з фінським законодавством, уряд повинен подати пропозицію про ратифікацію президентові країни Тарьє Халонен. Сьогодні європейську конституцію ратифікували 16 із 25 країн ЄС. Для того, щоб цей документ набрав законної чинності, його мають ухвалити всі країни-учасниці, однак на референдумах у Франції та Нідерландах минулого року виборці не підтримали проект конституції.
Майбутній глава Пентагону заручається підтримкою
Сенатський комітет у справах збройних сил одноголосно ухвалив кандидатуру колишнього директора ЦРУ Роберта Гейтса на посаду міністра оборони США. У своєму виступі перед сенаторами Р. Гейтс, кандидатуру якого запропонував президент Джордж Буш після відставки голови Пентагону Дональда Рамсфельда, сказав, що «відкритий для нових ідей» стосовно Іраку. На його думку, ситуація в цій країні тривалий час буде такою, що визначає положення на Близькому Сході загалом. Р. Гейтс висловив намір, зокрема, не допустити виникнення хаосу в Іраку. Зараз, за його словами, «США не здобудуть там перемоги», вони «не програли й не виграли конфлікту» в цій арабській країні. Він наголосив, що для припинення насильства в Іраку необхідне політичне рішення. У той же час Р. Гейтс вважає, що американські війська ще довго повинні залишатися на іракській території, однак їхня чисельність може бути значно скорочена поетапно, але він ухилився від відповіді на запитання про можливий графік початку виведення контингенту.