Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

29 листопада, 2006 - 00:00

Президенти США, Латвії та Естонії за політику «відкритих дверей» НАТО

Президенти США та Естонії Джордж Буш і Тоомас Хендрік Ільвес (на фото) під час учорашньої зустрічі в Талліні виразили підтримку політиці «відкритих дверей» НАТО. Естонський президент також відмітив, що «ніхто не повинен вважати, що демократія є загрозою його кордонів, а автократія є гарантом стабільності». Напередодні латвійський президент Вайра Віке-Фрейберга в інтерв’ю газеті Diena також заявила, що Латвія разом зі своїми балтійськими сусідами дуже твердо наполягає на такій політиці «відкритих дверей». «Нам не хотілося б стати останніми, що увійшли до цих дверей, хотілося б залишити ці двері відчиненими й для інших країн, що виразили чітке політичне бажання рухатися цим шляхом. Ми б хотіли, щоб НАТО продовжувало підтримувати їх, принаймні, шляхом тісного співробітництва, якщо не передбачається їхнє прийняття в найближчому майбутньому», — зазначила В. Віке-Фрейберга. На її думку, НАТО потрібно «оцінити окремі країни та якоюсь мірою підбадьорити їх». «Ми підтримуємо ідею того, що треба якось підбадьорювати їх, хоч це й не саміт, на якому буде що-небудь заявлено щодо розширення — необхідно почекати до 2008 року. Але країнам, яким треба прикласти великі зусилля й інвестувати великі кошти, щоб продовжувати свої реформи, ми вважаємо, необхідне підбадьорення з боку НАТО. Ми це аргументуватимемо, і тоді побачимо, чи зможуть партнери з НАТО домовитися про це»,— зазначила латвійський президент.

КНДР повертається до переговорів

Північна Корея готова повернутися до шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми будь-якого часу. Про це вчора заявив глава делегації КНДР на шестисторонніх переговорах з питань ядерної проблеми Корейського півострова, замміністра закордонних справ Північної Кореї Ким Ге Гван. На початку жовтня КНДР провела підземне ядерне випробування, яке викликало засудження міжнародного співтовариства та міжнародні санкції. «Оскільки після ядерного випробування ми отримали оборонну позицію проти тих, хто намагається подавити нас, зараз ми в дуже упевненій позиції та готові в будь-який час повернутися до переговорів», — сказав дипломат. Він також зазначив, що із США Пхеньяну потрібно вирішити багато проблем. У шестисторонніх переговорах беруть участь обидві Кореї, США, Китай, Японія та Росія.

Іран готовий допомогти Іраку

Іран готовий зробити все можливе для допомоги Іраку. Про це заявив іранський президент Махмуд Ахмадінежад у ході першого за останні чотири десятиріччя візиту до Тегерану президента Іраку. Таким чином, іранський лідер відповів на заклик іракського колеги Джалала Талабані про надання «всілякої допомоги» для стабілізації ситуації в Іраку. Раніше США та Велика Британія неодноразово звинувачували Тегеран у бажанні дестабілізувати ситуацію в Іраку. Однак Ахмадінежад заявив, що безпечний, прогресивний і могутній Ірак відповідає інтересам Ірану та всього регіону в цілому. Представники Ірану заявляли про бажання провести трьохсторонній саміт за участю президента Сірії Башара Асада, однак сірійська сторона не відповіла на пропозицію.

Чверть білорусів готові померти за Росію

Понад половину громадян Білорусі не готові підтримати президента Олександра Лукашенка в його прагненні будь-якою ціною убезпечити східні кордони Росії від НАТО. Ствердження глави держави про те, що, «якщо танки підуть звідти (із заходу) на Росію, ми тут вмиратимемо за Росію», підтримали лише 25,9 відсотка опитаних білорусів. Про це говорять результати дослідження, проведеного соціологами Незалежного інституту соціально-економічних і політичних досліджень. Понад половину (51,4 відсотка) респондентів виявилися не згодні із згаданими словами Лукашенка, а 10,8 відсотка сказали, що їм байдуже. Національне опитування було проведене з 23 жовтня по 3 листопада, опитані 1527 чоловік за репрезентативною вибіркою. Крім питання про НАТО, підіймалися проблеми газової політики Росії, цін на паливо в Білорусі, євроінтеграції країни.

Газета: 
Рубрика: