Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 листопада, 2006 - 00:00

Революційна річниця в Грузії

У Грузії відсвяткували третю річницю революції троянд. На заходи, присвячені цій події, прибули президенти України Віктор Ющенко та Естонії Тоомас Хендрік Ільвес. Через трагедію на шахті скасував візит президент Лех Качиньський, замість нього Варшаву представляв спікер сейму Марек Юрек. На честь свята на площі Свободи відкрили монумент роботи Зураба Церетелі: Георгій Побідоносець, покровитель Грузії, який убиває дракона. Однак іншим боком медалі стала скривджена опозиція, яка не прийшла до парламенту на урочисте засідання, а пішла до церкви відправити молебень на честь Святого Георгія, вважаючи день святого більш серйозним мотивом для свята. Того ж дня відбулися хрестини молодшого сина президента Михаіла Саакашвілі — Ніколаса, хрещеним батьком якого став український Президент Віктор Ющенко, а хрещеною мамою — зірка Большого театру в Москві Ніно Ананіашвілі.

Найкривавіший день у Багдаді забрав 160 життів

Близько 160 осіб загинуло й близько 200 — отримали поранення внаслідок серії вибухів в Садр-сіті — районі Багдада, населеному переважно шиїтами, повідомляє іракська поліція. Влада ввела в столиці Іраку безстрокову комендантську годину й закрила аеропорт Багдада для комерційних рейсів. Прем’єр-міністр Іраку Нурі Маліки звернувся до народу через телебачення. Він закликав до приборкання хвилі насильства й засудив протистояння на релігійному ґрунті, яке, за його словами, направлене на руйнування єдності нації. Із закликами до спокою й стриманості виступили також лідери іракських шиїтів, сунітів і курдів. День вибухів став самим кривавим у Багдаді з часів війни в Іраку 2003 року. Вибухи прогриміли на ринках у Садр-сіті, які часто атакують бойовики-суніти та повстанці, що борються проти американських військ. Невдовзі після вибухів ракетного обстрілу зазнав район Адамія, де проживають переважно суніти. Поранення отримали 10 осіб. Окрім того, у четвер у Багдаді озброєні бойовики напали на міністерство охорони здоров’я Іраку. Зав’язалася запекла перестрілка з охороною міністерства та урядовими військами. Нагадаємо, що минулого тижня в Багдаді були викрадені десятки співробітників очолюваного сунітами міністерства освіти Іраку

Польське вето на саміті ЄС — Росія

На саміті ЄС — Росія, що відкрився вчора, Польща наклала вето на переговори про партнерство, зокрема, в області енергетики та міграції. Переговори за новим договором про стабільність та співробітництво між Євросоюзом та Росією повинні були стати основною подією самміту. Польська сторона вимагає скасування заборони на імпорт польського м’яса й сільгосппродуктів, накладеної Росією рік тому. Дипломати в Брюсселі не змогли переконати Варшаву переглянути свою позицію, і навіть втручання голови Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу не примусило Варшаву змінити рішення. Після двох тижнів вмовлянь європейські країни, так і не переконавши Польщу, підтримали вимоги Варшави безпосередньо напередодні початку саміту. За оцінками спостерігачів, саміт приречений на провал із самого початку. Це перший випадок, коли одна з 10 країн, що вступили до ЄС 2004 року, блокує таку важливу угоду.

РБ ООН розслідуватиме вбивство ліванського міністра

Рада Безпеки ООН заявила, що сприятиме в розслідуванні вбивства П’єра Жмайєля — одного з провідних членів ліванського уряду. Неодноразово робилися заяви про те, що за вбивством міністра промисловості Жмайєля, яке трапилося у вівторок, стоїть Сирія. Однак Дамаск відкидає всі звинувачення. Новина про вбивство П’єра Жмайєля — п’ятого антисирійськи налаштованого ліванського політика, якого вбито останнім часом — викликала в Лівані хвилю протестів проти політики Сирії. На вулицях Бейрута з’явилися військові. А Рада Безпеки ООН назвала вбивство Жмайєля спробою дестабілізувати ситуацію у Лівані.

Газета: 
Рубрика: