Саакашвілі: США допоможуть Грузії захистити територію
США допоможуть Грузії захистити територію країни. Про це президент Грузії Михаїл Саакашвілі повідомив на зустрічі з грузинськими військовослужбовцями в провінції Гільменд у Афганістані. «Вони допоможуть нам не тільки в проведенні операцій, не тільки в координації антитерористичної діяльності, як це було раніше, а й у захисті території Грузії в майбутньому». За його словами, Росія доклала всіх зусиль для того, щоб в Грузії не було професійних військових, і «вже після Другої світової війни керівництво Радянського Союзу вирішило вбити грузинські військові традиції, тому що воно не довіряло грузинам, знало, що не зможе знищити бойовий дух грузинів, оскільки рано чи пізно вони побажають незалежності», — заявив Саакашвілі. Відновлення боєздатності, лідер Грузії назвав «найбільш історичною справою», на яку потрібні десятиліття. Він також поінформував, що Грузія з нуля почала виробляти бойові машини «Лазіка», бронетранспортери «Дідгорі», автомати. В країні відкриваються навчальні заклади військового профілю. Крім того, повідомив Саакашвілі, до кінця весни в Грузії буде підготовлено «добре навчено, оснащено і озброєно 100 тис. резервістів».
В Ємені обрали президента з одного кандидата
Учора в Ємені пройшли дострокові вибори президента. Їх особливістю стало те, що єменці не обирали, а фактично затвердили нового главу держави — Абд Раббу Мансура Хаді, висунутого кандидатом на верховний пост правлячої партії та опозиції, повідомляє Euronews. Проведення виборів глави держави — один із основних пунктів угоди про передачу влади, укладеної між опозицією та президентом Алі Абдаллою Салехом, який при владі вже понад 30 років. Салех поставив свій підпис під угодою в листопаді — за умови, що йому буде надано імунітет від судового переслідування. Протести проти режиму Салеха тривають у країні майже рік. Наразі Ємен — одна з найбідніших країн Африки, на території якої, до того ж, активно діють підрозділи «Аль-Каїди». Нового президента оберуть на два роки. За цей час йому доведеться сформувати конференцію національного діалогу, яка займатиметься розробкою конституції.
Американці назвали головних ворогів США
Громадяни США вважають головними ворогами своєї країни Іран і Китай, свідчать результати опитування, що його проводила компанієя Gallup. Згідно з дослідженням, Іран найбільшим ворогом США називають 32% американців. Торік цей показник становив 25%. Другим у списку ворогів іде Китай, який назвали 23% респондентів. Якщо у випадку з Іраном соціологи пояснюють ворожість розвитком його ядерної програми, то стосовно Китаю припускають, що «принаймні частина американців занепокоєна китайським глобальним економічним впливом». Серед ворогів США також вирізняють Північну Корею (10%), Афганістан (7%) та Ірак (5%). Росію головним ворогом називають 2% американців. Примітно, що 1% опитаних вважають, що Штати загрожують самі собі. До символічного списку також потрапи Японія та Саудівська Аравія (по 1%). Нагадаємо, на початку лютого президент США Барак Обама заявив, що не бачить підстав для нападу Ірану на Сполучені Штати. А минулого тижня голова Білого дому зустрівся з майбутнім лідером Китаю Сі Цзіньпіном, від якого вимагав дотримуватися тих же правил торгівлі, що й інші наддержави, а також дотримуватися прав людини.
Єгипетських поліціянтів зобов’язали голити бороди
Міністерство внутрішніх справ Єгипту оголосило війну бородатим поліціянтам — зі служби за порушення статуту звільнили вже кількох вартових порядку. Міністр внутрішніх справ Мухаммед Ібрагим Юсеф попередив, що такі тенденції жорстоко припинятимуть аж до передачі їх справ до дисциплінарних комітетів МВС. Згідно з єгипетським законом про поліцію, кожен вартовий порядку зобов’язався мати належний і охайний зовнішній вигляд, зокрема справно голитися. Боротьбу з бородами було зроблено через побоювання зміцнення у відомстві салафітів, які, як і заповідав Мохаммед, не мислять своєї зовнішності без бороди. Міністерство намагається зберегти світський характер поліції. За режиму Мубарака ісламісти пребували в підпіллі, але після його скинення вийшли на арену політичної і суспільної боротьби. Тим часом, бородаті поліціянти посилаються на конституційне право кожної людини мати будь-який зовнішній вигляд. Окрім того, не проти того, щоб вартові порядку мали бороди, і населення Єгипту. У МВС побоюються, що конфронтація керівництва з «нестатутними» може змусити останніх звернутися по підтримку до парламенту, де домінують ісламісти.