Україна вступатиме до СОТ без Росії
Президент України Віктор Ющенко вважає нелогічною синхронізацію вступу України й Росії до СОТ. Про це вчора на брифінгу повідомив журналістам заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий. За його словами, під час зустрічі українського Президента з прем’єр-міністром Росії Михайлом Фрадковим, який перебував із візитом у Києві, йшлося лише про негативні наслідки для Росії, якщо Україна раніше вступить до СОТ, зокрема, з погляду реекспорту через територію України товарів iз третіх країн, враховуючи, що українська тарифна пропозиція при вступі до СОТ нижча за російську. А. Чалий зазначив, що позиція Президента щодо термінів вступу України до СОТ залишається незмінною й полягає в тому, що в найближчі два місяці мають бути завершені всі процедури з оформлення вступу України до цієї організації.
США готуються піти з Іраку
Командуючий американськими силами в регіоні генерал Джордж Кейсі та амбасадор США в Іраку Залмай Халілзад в загальних рисах змалювали новий політичний і військовий план, згідно з яким війська США зможуть покинути Ірак через 12—18 місяців. За словами Кейсі, підготовку іракських сил безпеки, яким США планують передати контроль над країною, завершено на 75 відсотків, і вже за рік-півтора іракські військові та поліцейські зможуть стати основною силою, що стежить за становищем у Іраку. Разом із тим генерал визнав, що графік виведення військ США з Іраку залежить від обставин, на які Вашингтон у більшості випадків не в силах вплинути. Він також додав, що чисельність американських солдатів у Багдаді найближчим часом може бути навіть збільшено, оскільки відновлення порядку в іракській столиці є неодмінною умовою нормалізації ситуації в країні. Зі свого боку, Халілзад заявив про плановані спільно з іракським урядом політичні кроки, які передбачають, зокрема, проведення мирних переговорів із бойовиками, роззброєння озброєного ополчення і справедливий розподіл прибутків від видобутку іракської нафти.
Путін хоче зберегти політичний вплив
Президент Росії Володимир Путін уперше заявив, що збирається зберегти вплив на політичне життя в країні й після закінчення 2008 року свого другого президентського терміну, повторивши, що не збирається міняти для цього Конституцію. «Незважаючи на те, що мені моя робота подобається, Конституція не дає права балотуватися третій раз поспіль», — сказав він учора в ході телевізійної «прямої лінії» з мешканцями країни. «Але навіть втративши владні повноваження й важелі президентської влади, я гадаю, що, не підганяючи основний закон під свої особисті інтереси, мені вдасться зберегти найголовніше, чим повинна дорожити людина, яка займається політикою: вашу довіру», — сказав Путін, не уточнивши, якою бачить свою майбутню роль у політиці Росії. «І використовуючи це, ми зможемо впливати на життя в нашій країні й на те, щоб гарантувати її розвиток поступальним чином», — додав президент.
Мінськ готовий до діалогу з Вашингтоном
Президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що його країна готова до діалогу з США, які протягом багатьох років є найбільш непримиренним критиком білоруської влади, але вимагає у відповідь врахування своїх інтересів, передала державна агенція БелТА. «Різні погляди на ряд проблем не повинні перешкоджати нарощуванню спільних зусиль там, де наші підходи збігаються... Білорусь зацікавлена у відкритому та конструктивному діалозі з США на умовах рівноправності, взаємної поваги та врахування інтересів», — сказав білоруський лідер, після прийняття вірчих грамот нового амбасадора США в Білорусі Карен Стюарт. Багато які експерти в Білорусі говорять останнім часом про бажання Мінська поліпшити стосунки з Заходом, насамперед з ЄС, на тлі погіршення відносин із Росією, посилаючись зокрема на недавні переговори спікера білоруського парламенту Володимира Конопльова з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Лінденом.