Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 жовтня, 2006 - 00:00

Україну відвідає генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер планує відвідати Україну з робочим візитом у першій половині 2007 року. Така домовленість була досягнута під час зустрічі Президента України Віктора Ющенка з генсеком НАТО в Будапешті. В. Ющенко зазначив, що вважає надзвичайно важливим «початок толерантної аргументованої дискусії про приєднання України до НАТО в українському суспільстві». У цьому контексті він повідомив, що сьогодні йде процес розробки нової інформаційної стратегії України щодо євроатлантичної інтеграції. Оновлена політика, за словами В. Ющенка, передбачатиме широку інформаційну кампанію з висвітлення сучасної діяльності НАТО й відносин Альянсу з Україною. Глава держави наголосив, що збирається тримати під постійним контролем процес розробки й подальшої реалізації нової стратегії.

ООН відзначає день народження

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який незабаром залишає свою посаду, виступив зі спеціальним посланням з нагоди Дня ООН, який відзначався вчора в 61-й раз. У своєму посланні Аннан закликав усі нації світу до єдності й згуртованості. «У нас навіть немає згоди щодо того, які загрози є найбільш серйозними. Жителі малих островів вважають, що найбільшу небезпеку становить глобальне потеплiння. Мешканці таких міст, як Нью-Йорк, Бомбей або Стамбул, що зазнали терористичних атак, імовірно, вважають, що боротьба з тероризмом має більш пріоритетне значення. Треті можуть говорити про вбогість, епідемії або геноцид. Істина в тому, що все — глобальні загрози», — заявив Аннан. Він також застеріг, що сьогодні потрібно багато чого зробити в спільній боротьбі за розвиток, безпеку й права людей. Аннан закликав усіх світових лідерів співпрацювати з його наступником Пан Гі Муном (на фото), щоб зробити ООН більш сильною й ефективною.

У Росії й США стало менше свободи преси

Обмеження громадянських прав заради «війни з тероризмом» за останній рік привело до зменшення свободи преси в США й Росії, свідчать дані доповіді організації «Репортери без кордонів». Згідно з Всесвітнім індексом свободи преси (Worldwide Press Freedom Index), за 2006 рік, який складений організацією, найбільшою свободою користуються ЗМІ Фінляндії, Ісландії, Ірландії та Нідерландів. Останньою в індексі знову стала Північна Корея. Члени «Репортерів без кордонів» складають індекс на підставі таких чинників, як ступінь цензури, залякування журналістів і насильство щодо них. Росія посіла 147-е місце в списку з 168 країн, опустившись на дев’ять сходинок. США також опустилися на 9 сходинок — до 53-го місця. Укладачі індексу пояснюють це погіршенням відносин президента США Джорджа Буша зі ЗМІ. На їхню думку, під приводом забезпечення «національної безпеки» Буш готовий підозрювати будь-кого з журналістів, які ставлять під сумнів його політику «війни з тероризмом».

Газета: 
Рубрика: