Україна за вільну торгівлю з Хорватією
Президент України Віктор Ющенко висловлюється за введення режиму вільної торгівлі з Хорватією, як і з іншими країнами, з якими Україна підтримує добросусідські відносини. Як повідомляє прес-служба Президента України, під час зустрічі з президентом Хорватії Степаном Месічем український Президент зазначив, що Україна є прихильником ведення «відкритої ліберальної політики» та хотіла б ініціювати режим вільної торгівлі. Говорячи про спільні проекти, президент Хорватії повідомив про намір побудувати на Київщині кардіохірургічну лікарню. Президент України пообіцяв узяти це питання під свій контроль. Президенти також обговорили питання співпраці у сфері візової політики й висловилися за необхідність підготовки угоди про реадмісію.
Чорногорія хоче вступити в НАТО
Уряд Чорногорії виступає за приєднання до Програми партнерства з НАТО, щоб надалі стати повноправним членом Північноатлантичного альянсу, заявив прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович. Тому збройні сили республіки вже готуються до участі в «очолюваній США коаліції, яка веде боротьбу з міжнародною терористичною загрозою», — сказав він, виступаючи на спільній прес-конференції з прибулим у Чорногорію міністром оборони США Дональдом Рамсфельдом. Збройні сили Чорногорії, що вийшла цим літом зі складу федерації з сусідньою Сербією, нараховують чотири тисячі військовослужбовців. Д. Рамсфельд зазначив, що США готові сприяти в реформуванні збройних сил республіки з метою посилення їхньої сумісності зі стандартами НАТО. Серед можливих сфер співпраці він назвав участь чорногорських військових у миротворчих операціях. Міністр оборони США став першим американським представником такого високого рангу, який відвідав Чорногорію після проголошення 3 червня її незалежності.
Польська опозиція вимагає дострокових виборів
Найбільша опозиційна партія Польщі — «Цивільна платформа» — вимагає скликати позачергове засідання парламенту, проголосувати за його саморозпуск і проведення дострокових виборів, повідомляє Польське радіо. Керівник цієї партії Дональд Туск вимагає негайної відставки кабінету міністрів, оскільки через корупційний скандал у Польщі виникла, на його думку, «надзвичайна ситуація». Нинішня політична криза в Польщі викликана гучним скандалом — показом телекомпанією ТВН таємно зробленого відеозапису, на якому зафіксовано, як голова політичного кабінету прем’єр-міністра Адам Ліпіньський пропонує погасити бюджетними грошима борги депутату від опозиційної партії «Самооборона» в обмін на входження парламентарія в уряд. Ця депутат — Рената Бегер — співпрацювала з авторами телепрограми, для якої таємно була знята спроба угоди. На зустрічі в одному з готелів А. Ліпіньський запропонував Р. Бегер погасити її борги перед партією в разі виходу з цієї організації й переходу в уряд.
Блеру нелегко йти
«Йти нелегко, але це потрібно зробити... для країни й для партії». Такі слова виголосив прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер перед соратниками-лейбористами на партійному з’їзді, що триває в Манчестері. Це було останнє звернення Тоні Блера до своїх однопартійців як їхнього лідера. Під час виступу перед лейбористами він закликав їх згуртуватися й виграти четверті підряд парламентські вибори. Прем’єр високо оцінив діяльність міністра фінансів Гордона Брауна, якого багато хто у Великій Британії вважає наступником самого Блера на посаді партійного лідера i який має давні й глибокі розбіжності з прем’єр-міністром. Блер визнав, що в нього з Брауном були суперечки. «Але я знаю, що новий лейборизм ніколи не став би дійсністю, й трьох перемог на виборах ніколи б не досягти без Гордона Брауна. Він чудова людина, чудовий слуга своєї країни, й це правда», — підкреслив прем’єр.
Блейк виграв суд проти Великої Британії
Колишній співробітник британської розвідки MІ6 й агент радянських спецслужб Джордж Блейк виграв справу проти Великої Британії. Дж. Блейк звинувачував владу країни в затягненні розгляду справи про позбавлення його можливості отримувати гонорари від продажу своєї автобіографічної книги. Європейський суд з прав людини присудив Дж. Блейка до п’яти тисяч євро штрафу як компенсації й двох тисяч євро в рахунок оплати судових витрат. Дж. Блейк був засуджений 1961 року до 42 років позбавлення волі за шпигунство на користь Радянського Союзу. Через п’ять років йому вдалося втекти з лондонської в’язниці й перебратися в Москву, де він зараз і мешкає.